hoi allemaal, Mijn zoontje is nu 5,5 weken oud (geboren met 37 weken) maar ik vraag me af , komt er een moment dat hij minder snel gaat groeien? Hij heeft nu al maat 62/68 (met 62 aan de krappe kant) De reden dat ik me dit afvraag is omdat we onlangs kraamvisite hadden met een kindje van 8 maanden met de zelfde kleding maat!
Ieder kindje ontwikkeld zich gewoon anders. Hier in de eerste 6 weken 13 cm gegroeid en 2 kilo aangekomen. Daarna ging het wel iets langzamer. Het eerste jaar is het jaar waarin kindjes het meeste groeien, maar wel allemaal in hun eigen tempo.
Groeit je kindje echt zo snel? Op welke lijn zit hij in de groeicurve? Mijn oudste groeide ook als kool en na 8 jaar is ze nog steeds erg lang voor haar leeftijd (ze heeft de lengte van een 10-jarige). Alleen op kledingmaat kan je niet afgaan. De jongste draagt nu bijvoorbeeld 80, waarbij ze ook een grote 74 en een kleine 86 past. Volgens iemand in mijn omgeving is dat ook heel groot, want zijn zoon is nu ruim 1.5 jaar en die draagt ook 80-86. Maar vervolgens zit dat jongetje op de loopauto van mijn dochter en steken zijn knieën zowat in zijn neus, terwijl mijn dochter net met haar tenen bij de grond kan.
Als je naar de WHO curves ziet, zie je dat baby's tot ongeveer vier maand steil omhoog klimmen, en dat het dan allemaal wat minder gaat. Mijn zoon woog op vier maand bijna negen kilo, maar weegt nu op tien maand nog 'maar' een dikke tien kilogram.
Met de groei curve zat hij op 4 weken met zowel de lengte als gewicht 1 lijn boven het gemiddelde, toen woog hij 4,5 en was 56 cm. Hoe lang hij nu is etc weet ik niet maar hij was ook ongeveer even lang als het kindje van 8 maanden
mijn dochter van 15 maanden draagt maat 86/92 maar een kindje dat 3 maanden ouders is draagt dezelfde maat. dus er is gewoon veel verschil. zou me er niet al te veel zorgen over maken.
Op de 4 weken controle was hij 8cm gegroeid en ruim 1.5 kilo zwaarder, dus ik denk dat wij die kant ook op gaan
Dus 1.5 week geleden was hij 56cm? Dan kan hij nu nooit 68cm zijn (wat hij dus ongeveer zou zijn met die kledingmaat) en is dat andere kindje waarschijnlijk gewoon heel klein voor zijn/haar leeftijd. +1 op de lijn is echt niet extreem hoor.
De kledingmaat ligt ook aan de bouw van een kindje hoor. Mijn dochter was 52cm bij geboorte en maat 50 paste bijna niet. Mijn zoon was 52cm bij geboorte en paste met gemak in maat 50. Hij zal nu ongeveer 60cm zijn en zit nog in maat 56. Soms maat 62. Als je kindje 2 weken terug nog 56cm was en nu bijna net zolang als dat kindje van 8 maanden dan is dat kindje wel klein. Je zoon zal misschien nu een groeispurt hebben en dan lang in deze maat blijven zitten.
Precies ieder kindje is anders. Mijn kindjes zijn klein geboren en zwommen allemaal eerst in maat 44 nog. De eerste 6 weken groeiden ze niet zo hard maar daarna maakten ze een inhaalslag. Het eerste deel van het eerste jaar gaat heel snel inderdaad, daarna vlakt het wat af. Mijn dochters van 1,5 jaar en 2,5 jaar zijn nu kleiner dan gemiddeld. Die van 1,5 draagt 74/80 en die van 2,5 draagt 86/92 en past nog prima rompertjes 74/80. Terwijl mijn zoontje van 4 maanden nu 'al' in 62 zit, daar zitten dus niet eens heel veel maten tussen en als ik ze alledrie naast elkaar leg is er vooral een verschil in lengte. Mijn zoontje is nu 6,5 kilo (lengte geen idee) en mijn dochters 10 en 12 kilo en 76 en 86cm.
Mijn dochter is 13 maanden en heeft ook maat 68. Zoals gezegd groeit ieder kind in z'n eigen tempo. En alleen hoe lang een kind is zegt niet alles over welke maat ze passen.
Mijn kleine man is ruim 16 mnd en heeft mt 92 van broek en shirtjes echt al 98/104 Het eerste jaar groeide hij zo hard. Van mt 56-86 en 86 heeft hij echt wel even aangehad nu zit hij alweer even in 92 en 98/104
De kledingmaat zegt weinig. Mijn zoontje is nu 65.5 cm (geboren met 51cm) en heeft maat 68 van shirtjes en past makkelijk maat 62 van broekjes nog. Zowel in de lengte als bij zijn buikje. Daarintegen zit maat 62/68 van zeemanrompertjes weer krap aan de onderkant en daarvan doe ik hem dus ook weleens maar 74/80 aan...zit het lekker luchtig om hem heen ipv strak als het warm weer is. Het snelst wat hij groeide in 4 weken tijd was 7.5cm
Mijn zoontje is ook een flinke, hij zit ook op de +1 lijn, word over 2 weken 1 jaar, weegt bijna 12 kilo, lengte weet ik op het moment niet, die hoor ik aankomende donderdag weer. Hij heeft maat 86 en is in die jaar tijd echt heel snel van maat naar maat gegaan. Ik hoop stiekem dat hij nu toch wel wat langer in deze maat zit, ik blijf kopen Oh en, ik was ook zeer verbaasd. Een vriendin van mij heeft een dochtertje die 1 week ouder is dan mijn zoontje, haar dochtertje is een stukje kleiner, 3 kilo lichter en en zit in maat 74. Zo zie je maar, elk kindje is anders!
Ons oudste zoontje ook. Nooit echt spurten zit vrij lang in maten qua schoenen en kleding. Met als hoogtepunt maat 86 dik een jaar en nu zit hij alweer 5 maanden in 92 en dat kan ik nu langzaam combineren met 98 (al zijn dat soms nog jurken) hij is bijna 3 en is altijd keurig in z'n curve gegroeid. Kun je weinig van zeggen, elk kind is anders!
Zo legde ik net maat 62 in de kast en kon maat 68 alweer gaan pakken. Zeeman rompertjes 62/68 te klein (net gehaald en gewassen...) Alleen die van de hema 62/68 gingen nog even. Ze zit nu (6mnd) alweer even in 74/80 rompers, maar broeklengte van 74 moet ik flink eind omslaan terwijl haar buik de 74 nodig heeft. Shirts ook 74 omdat ze met dr armen niet in 68 tshirts past (zit te strak om dr armen). Geboren met 49cm 3,540kg.
De kledingmaten zijn zo verschillend per merk, winkel, model en soms kleur. Broekjes van de Hema heeft M maat 56, noppies 62. Rompertjes van de zeeman in blauw maat 62/68, in roze maat 50/56. 2,5 / 3 maanden nadat M was geboren zijn er in onze vriendengroep 2 jongetjes geboren, toen we op kraambezoek gingen waren ze beiden al groter dan M. De ene is nu eenmaal kleiner dan de ander.
Hier een klein meisje, ben bevallen op exact 39 weken. Ze was 47cm en woog 2968 gram. In de kraamweek zelfs afgevallen tot 2770 gram (7% lijn). De laatste keer met 4 mnd was ze 58,2cm en woog ze 5815 gram. Ze draagt nu kleding maat 62. Moest puur de omschakeling maken omdat maatje 56 allemaal winter kleding was en in 62 allemaal zomer kleding. Maar 56 past ze ook nog. Ze zit onder het gemiddelde qua lijn. Mijn man en ik zijn even groot, ze zal dus ook niet heel groot worden. En ja dan kan het wezen dat kinderen jonger dan haar groter zijn. Maar waarom druk maken. Als de ontwikkeling, luiers, de flessen enzo goed gaan! Mijn dochter kon zich voordat ze 4mnd was al omdraaien van rug naar buik. Van buik naar rug kon ze ook al.