Ik heb een vraagje, en kon er zo snel geen ander topic over vinden... Hoeveel weken hadden jullie totaal verlof? Dus voor de bevalling en na de bevalling? Vonden jullie dit goed of juist te lang? Of te kort natuurlijk Ik heb nu in principe 6 weken voor, 14 weken na. Zou dit te lang zijn? Ga je je op een gegeven moment niet vervelen?
Ik zit sinds eind april (ca 6 weken eerder dan de bedoeling was vanwege ziektewet) thuis. In januari ga ik weer aan het werk. Bij Dylan ging ik weer aan het werk toen hij 5 maanden was. Ik vind het prettig wat langer thuis te zijn zodat we goed aan elkaar kunnen wennen en een beetje ritme kunnen vinden.
ik zit sinds deze week thuis, ook zw, 4 weken eerder dan gepland. ik ga in januari weer aan de slag. Bij mn dochter had ik 4 maanden erna nog vrij, en dat was voor mij echt veel te lang. Vervelen was het probleem niet echt, maar wel dat ik niet veel te melden had tegen omgeving...
Ik had bij de 1e , bijna 8 weken vooraf (dochter kwam 10 dagen te laat) en 10 weken erna. Ik vond het voldoende. Maar ik werk niet zo veel en die uurtjes die ik werk, werk ik met veel plezier, ook voor de sociale contacten eigenlijk. Dus ik was er weer wel aan toe. Bij deze zwangerschap mag ik 8 weken van te voren met verlof. Ik ben benieuwd hoeveel het totaal wordt . En ik heb weer 'gewoon' 10 weken erna. Onze cao geeft 2 weken extra zwangerschapsverlof, bovenop de wettelijke 4 of 6 . Ik ben er ook wel aan toe moet ik zeggen.
Ik had 5 weken ervoor, 11 weken erna en heb dan nog 3 weken vakantie, en 1 volledige maand ouderschapsverlof. Dan begin ik met 3 dagen per week werken. Dat was eerst fulltime. Werkgever niet blij, ik wel blij Dus in totaal 23 weken( 5maanden)
Mijn planning was 4 weken voor, 12 weken na. Toen moest ik door mijn klachten minderen met werken en dus ook 6 weken van tevoren met verlof, waardoor ik erna maar 10 weken zou overhouden. Uiteindelijk ben ik bijna 2 weken overtijd gegaan en had ik nog een weekje vakantie achter mijn verlof geplakt, dus alles bij elkaar kom ik op bijna 19 weken verlof, maar van mij had het nog veel langer mogen zijn, hoor. Verveelde me nog totaal niet thuis en vond het vreselijk moeilijk om ineens dagen zonder mijn kind te zijn...
ik ga 6 weken voor de uitgerekende datum met verlof, en heb mijn baan opgezegd omdat ik zeker een half jaar, misschien wel een maand of 9 voor de kleine wil zorgen.. zodra ik de poepluiers en het gebrabbel zat ben, ga ik pas weer werken..
ik ga 4 weken van te voren met verlof en per januari weer beginnen. Ik heb dan gewoon 16 weken vrij gehad. Wel scheelt het voor mij dat ik vanuit huis werk ( gastouder ) en de kleine dus gewoon bij me kan houden. Ik kan dus ook terwijl ik aan het werk ben bij hem zijn. Liefs
Ik was al twee maanden eerder in de ziektewet dan dat ik met verlof zou gaan. Mijn zoontje is uiteindelijk vier weken te vroeg geboren. Ik had officieel tien weken na mijn uitgerekende datum en dan nog 3 weken vakantie. Doordat mijn zoontje vroeger is geboren is hij nu wat ouder als ik weer moet werken. Dat is eigenlijk wel erg fijn moet ik zeggen. Ik moet 6 september weer werken. Mijn zoontje is dan 4 maanden en in totaal ben ik dan een half jaar weggeweest van mijn werk. Ik vind het jammer dat ik weer moet werken maar aan de andere kant is het voor mijn sociale leven wel weer beter denk ik. En over een half jaar zou het net zo moeilijk zijn om weer te gaan werken.
Ik had 6 weken voor al verlof(maar werkte met 24 weken nog maar 12 uur en met 30 weken gestopt) en eigenlijk 10 weken na de bevalling maar ik kwam zelf 3 weken in het zh terecht dat ik nog 3 weken vakantie eraan heb geplakt. Beetje jammer dat ik niet na die 10 weken in het zh kwam dan had ik in de ziektewet gezeten nu kosten het me zelf vakantie dagen. Maar ja maar 7 weken van je kleintje genieten is ook best kort en ik heb de eerste 10 weken alleen maar veel pijn gehad veel bezoeken aan de HAP en SEH gehad enz die laaste 3 weken heb ik pas echt kunnen genieten ondanks ik zlef toch nog wel moest herstellen van een operatie. Dus van mij had het nog wel 10 weken mogen duren haha
Ik ben totaal ook 6 maanden thuis geweest en ik moet zeggen het viel me niet tegen om weer te gaan werken hoor. Maar het thuiskomen is wel veel fijner geworden haha(al ligt meneer al in een diepe slaap als ik thuis kom)
Hier 11 weken ervoor en 15 weken erna. Ik ben met 26 weken met verlof gegaan ivm bloedingen en mijn dochter is met 37 weken geboren. Ook heb ik nog twee weken vakantie eraan geplakt. Voor mij is het echt lang genoeg en heb nu alweer zin om te werken. Ik vind mijn wereldje nu wel erg klein en de muren komen regelmatig op me af. Ik ben duidelijk niet gemaakt voor het thuisblijfmoederschap, maar dat is uiteraard heel persoonlijk.
6 weken van tevoren met verlof en dan begin december weer beginnen. ipv 12,5 week na de uitgerekende datum.
Ik had drie weken vakantie na mijn verlof en ons meisje is een weekje te vroeg geboren, maar in totaal 19 weken verlof. Had van mij wel langer gemogen, maar ik kom er steeds meer achter dat ik wel een thuisblijfmama ben... Wat verandert je leven toch.
Ik zit nu al volledig in de zw. Het was de bedoeling dat ik 6 weken van te voren met verlof zou gaan en dan na m'n verlof nog 3 weken vakantie zou opnemen, dus 19 in totaal. Maar nu heb ik besloten om na m'n verlof 3 weken vakantie op te nemen en daarna volledig m'n ouderschapsverlof. Ik blijf dan daar boven op dus nog 6 maanden thuis. Als ik weer ga werken ben ik er ruim een jaar tussenuit geweest..
5,5 week ervoor (dochtertje was 1,5 week te laat) en 12 weken erna. Het reguliere verlof dus. Voor mij lang genoeg . @ Beeps, waarom heb je je baan opgezegd als ik vragen mag? Doet je baas moeilijk over ouderschapsverlof? Dat zou je evt nog een half jaar op kunnen nemen aansluitend aan je verlof. En als je t na 9 maanden nog niet zat bent (thuis), kan je alsnog je baan opzeggen toch?
Hier gewoon 16 weken verlof gehad. 3 ervoor en 13 erna. Ons meisje is met precies 37 weken geboren. Was eigenlijk 6 weken van tevoren met verlof gegaan. Bij een evt volgende wil ik er waarschijnlijk nog vakantie en/of ouderschapsverlof aan vast plakken
Ja Beeps, dat dacht ik ook al: waarom geen ouderschapsverlof? Ik ging 6 vooraf met verlof, maar uiteindelijk een kleine week eerder ziekgemeld. Daarna heb ik nog 6 weken vakantie opgenomen, 23 weken in totaal dus. Ik heb me nooit verveeld, maar was wel weer toe aan werken!
Ik zie dat veel hier ook hun ziektewet als verlof zien... Ik heb 16 weken verlof gehad. Onze tweeling was 8 weken te vroeg, dus ik heb alle 16 weken na de geboorte gehad. Eigenlijk zou ik nog 3 weken compensatieverlof krijgen, omdat de zomervakantie tijdens mijn verlof viel (basisonderwijs) maar die heb ik nog niet gehad, omdat ik in de ziektewet zit. Heb dus eigenlijk nog recht op 3 weken. Als ik ziektewet meetel, heb ik al héél lang verlof. Ik was namelijk voor de geboorte al 31 weken thuis en na de geboorte nog steeds. Ze zijn nu 14 maanden, dus ik ben al ongeveer 21 maanden thuis. Helaas wordt dat nog veel langer, gezien ik waarschijnlijk afgekeurd ga worden. Japs: hoe kan jij 20 weken verlof hebben? (6 voor en 14 na) Er zijn wettelijk toch maar 16 weken verlof? Ook een soort compensatie, of een vakantie erachteraan?
hi, hier in totaal 9 mnd thuis gezeten. ik ben 6 weken van te voren gestopt en had daarna dus nog 10 weken zwangerschapsverlof. Aaneengesloten heb ik volledig ouderschapsverlof opgenomen. Dat is 26 weken. de eerste 13 weken krijg je 50% uitbetaald en de laatste 13 weken is onbetaald. Maar wat was het heerlijk. Ben nu sinds een maandje weer aan het werk, mar wel weer toch