Ladies, Ik slik medicijnen waarvan je verstopping krijgt (zofran), en daarnaast heb ik wel movicolon om dat weer op te lossen. Dit ging in de eerste zwangerschap prima. Alleen nu heb ik al bijna een week niet gepoept... Het komt nog niet echt op gang dus, maar echt heel veel buikpijn heb ik nog niet. Wanneer moet je aan de bel trekken en wat kunnen ze er nog aan doen?
Na 4 dagen niet poepen moet je er iets aan doen. Bij 9 dagen niet poepen kan het gevaarlijk worden. Mss kun je een microlax halen bij apotheek/drogist en van huisarts zakjes movicolon krijgen? Dat heeft mij heel erg geholpen...ik zat ook verstopt en had geen enkele aandrang meer. Maar uiteindelijk werd ik na een week echt ziek ervan...morgen even bellen met de huisarts!!
Nja tot in hoeverre moet je die 4 dagen serieus nemen? Ik ben iemand die weinig poept... Ik zou gewoon morgen even de ha bellen ts
In gevallen van minder vaak poepen normaliter is 4x zo lang niet gepoept als normaal de max lijkt me dan?
Niet om je bang te maken hoor, maar ik heb zojuist een ernstige verstopping gehad. Slik ook zofran, maar movicolon is bij mij drama dus dat nam ik niet. Wel microlax, maar dat doet alleen iets voor je laatste stukje dikke darm. Als de verstopping dus hoger zit heb je daar niets aan. Bijna elke dag had ik met veel moeite wel een paar keuteltjes, maar als dat bijna twee weken zo gaat... Ik ben midden in de nacht bij de hap beland met ernstige krampen. In het ziekenhuis zouden ze de volgende dag een diep klysma zetten, maar gelukkig voor die tijd alles al kwijtgeraakt. Maar dat was echt hel. Ik heb dus te laat aan de bel getrokken en te lang aangekloot met microlax en andere middeltjes. Niet te lang wachten met naar de ha gaan en zeker als je misselijk begint te worden ervan of als je je ontlasting voelt in je buik.
Ik heb nu lactulose gekregen.. heb echt een trauma overgehouden dus trek nu gelijk aan de bel..vooral nu de bevalling, na 1 week ( sorry even vies onderwerp) nog niet gepoept,keihard geworden, heb het onder de douche eruit lopen pulken. Verschrikkelijk! Na 2de zw/bevalling weer bang dus gelijk die zakjes gevraagd na de bevalling en heerlijk kunnen poepen op dag 2 of 3 Dus bereid je daar ook maar voor. Zou voor nu gelijk wel aan de bel trekken, kreeg nu ook echt steken in me buik.
Nou inmiddels flinke kramp in mn buik. Lactulose ook genomen maar is niet genoeg denk ik. Mijn man heeft net microlax gehaald in een laatste poging om er beweging in te krijgen
Heel veel succes @1981Mama Ik hoop voor je dat het met niet te heftige krampen eruit gaat komen. Ik maakte me erg zorgen om de baby met die krampen, maar de dokter verzekerde me dat die echt wel stevig zat in de baarmoeder.
Na uren heftige krampen en midden in de nacht bij de hap gezeten, is het er vanzelf (met flink persen) uitgekomen. Eerst nogal... hard en daarna heel veel... ontploffing zeg maar. Ook nog eens met heel veel overgeven. Maar als het niet vanzelf gegaan zou zijn had ik een paar uur later een diep klysma gekregen in het ziekenhuis. Ik hoop dat jij er beter vanaf komt.
Nou overgeven doe ik al, goed om te horen dat het daarvan kan verergeren iig. De microlax heeft een paar keuteltjes opgeleverd en verder niets... Klysma klinkt bijna aantrekkelijk
Ik gaf de laatste dagen steeds meer over van de verstopping, maar toen die krampen erger en erger werden ging m'n lichaam gewoon met alle kracht alles eruit gooien wat maar kon. Heb je veel en erge krampen? Je kan altijd even bellen met je verloskundige of de hap. Dan kunnen ze het goed inschatten.
Niet voor nu maar om dit de volgende keer te voorkomen: neem zo veel movicolon dat je iedere 1-2 dagen poept en dat het een mooie zachte worst is. Te hard? Meer movicolon (bijvoorbeeld 4x/dag). Te dun? Minder movicolon (bijvoorbeeld eens per paar dagen).
Ja ik geef wel meer over deze week maar ik dacht dat dat van de stijgende hormonen was. Verloskundige heb ik niet, loop bij de gyn en daar kan ik niet heenbellen in t weekend. Als het niet gaat bel ik de hap nog, anders zie ik de huisarts morgen sowieso
Oe he wat vervelend meid! Ik hoop voor je dat het zelf nog komt.. je kunt proberen om naast je anus (sorry) te masseren.. vaak wordt de darm dan geprikkeld. Vaak is het wel zo dat het helpt als er in de endeldarm harde ontlasting bevindt (laatste deel van de darm) dan masseer je als het ware de ontlasting eruit. Ik heb dit bij mezelf gedaan, en dit deden we ook wel in mijn vorige werk in het verpleeghuis. Vaak komt er dan nog heel veel dunne ontlasting achteraan. Je bent al goed bezig door van boven (movicolon en lactulose, goed drinken en vezels eten) en van onder (klysma) te stimuleren. Als dit allemaal niet helpt zul je waarschijnlijk een hoogopgaande klysma krijgen. Succes!!
Kan ook van de stijgende hormonen zijn, of beide. Ik duim voor je dat je straks een beetje normale nacht hebt en je snel verlost bent!