Dag dames, Even jullie deskundige advies nodig Mijn dochter van 2 maanden krijgt volledig borstvoeding op verzoek. Ze komt overdag ongeveer om de 3 á 3,5 uur. Soms 4 uur, soms 2,5 uur. Allemaal prima. Tot voor kort ging alles prima. Nu, sinds een paar dagen drinkt ze ontzettend onrustig. Bij elke voeding. Ze zuigt, laat los, valt weer aan, trekt etc etc. Vandaag spant de kroon. Ze drinkt niet alleen onrustig maar wil ook alleen maar rechts. Links pakt ze niet eens... Ze slaapt ook onrsutig en kort. Denk dus dat ze niet genoeg heeft maar als ik haar aanleg wil ze niet. Pas na 3 uur na de vorige voeding krijg ik er weer wat in. Volgens mij komt mijn tsr wel vrij snel, als ik in mijn borst knijp spuit ik het zo in dr mondje. Net heb ik mijn linker borst maar even leeg gekolfd, ben bang dat anders de productie naar beneden gaat en kolfde 100 cc (alleen linker borst). Best oke lijkt me zo. Dus het ligt volgens mij niet aan het feit dat ik geen melk heb of een trage tsr... Ook spruw is het niet, ze heeft geen witte vlekjes in dr mond die ik niet weg kan poetsen. Mijn tepels doen geen zeer en ze lijkt geen pijn te hebben, is wel gefrustreerd. Loopt ook rood aan.. Iemand enig idee wat het is en, veel belangrijker, wat ik er aan kan doen? Alvast bedankt
Klinkt als oortjesprobleem, vooral omdat ze maar aan een kant drinken wil. PLukt ze soms ook aan een kant van haar hoofd? Probeer haar aan de andere borst in de bakerhouding aan te leggen, zodat ze niet op haar pijnlijke oor ligt. Als ze verkouden is, maak haar neusje dan leeg door er wat moedermelk in te spuiten.\ ALs ze inderdaad last van haar oren heeft, beste even bij huisarts langs.
Ik herken je probleem heel goed, maar het kan verschillende oorzaken hebben. Hier kwam het omdat mijn zoontje reflux heeft en hij had flinke blokkades in zijn nekje en schoudertjes zitten. Hier kwam ik ook rond een week of 6 pas achter. Voor zijn reflux heeft hij nu medicijnen en lopen we in het ziekenhuis en voor de blokkades zijn we 3 x bij de osteopaat geweest en hij heeft in een zijslaapkussen geslapen afwisselend op iedere zij om de voorkeurshouding tegen te gaan. Dit gaat nu hartstikke goed. Misschien even langs je ha of het cb gaan om er even naar te laten kijken? Je kunt om een doorverwijzing vragen naar de fysio, of zelf naar een osteopaat gaan.
Hallo, Bedankt voor jullie reacties. Ze plukt niet aan haar oortjes maar ze kan er natuurlijk wel last van hebben. Morgen moet ik naar het CB dus zal het daar ook eens even navragen, misschien kunnen ze even in dr oortjes kijken. Bakerhouding probeer ik wel maar dit vindt ze niet zo fijn, dan verslikt ze zich heel snel. Vanavond dronk ze ineens wel weer goed (na eerst heftig te protesteren...)
Bij CB geweest en ligt niet aan dr oortjes, ook op haar zij liggen vind ze prima, geen pijn dus. Ze vertoont dit gedrag overigens vooral als ze wakker is. Als ze (half) slapend drinkt doet ze het wel goed... Iemand nog meer ideeen?
Heeft het cb dan ook daadwerkelijk in haar oortjes gekeken? Mijn dochter zat niet aan haar oortjes, deze waren ook niet rood, kon prima op haar zij liggen, maar drinken weigerde ze... en jawel hoor een dikke oorontsteking. Dus als ze niet met een otoscoop in haar oortjes hebben gekeken alsnog even langs de ha gaan.
Nee, ze heeft niet in dr oortjes gekeken, goed punt... Maar als ze echt een oorontsteking heeft waarom drinkt ze dan wel goed als ze (half) slaapt? Dan zou ze dan toch ook neit willen drinken?
Zo te horen probeert Je dochter om de productie op te hogen. Ik had t zelfde met ons meisje Rust, veel drinken (borstvoedingsthee) veel aanleggen dan gaat t snel weer beter borsten om en om aanbieden. Meer tips op borstvoeding.com
In haar slaap heeft ze ander bewustzijn, drinken gebeurt dan reflexmatig. Als ze wakker is is ze zich bewust van de pijn die vooral bij het beginnen met drrinken gevoeld wordt. Vooral omdat het maar aan eenkantgebeurt denk ik aan oorpijn.
Hm, dat is natuurlijk zo. Niet aan gedacht. Het lijkt al weer beter te gaan met drinken. als ze eenmaal de tepel gevonden heeft drinkt ze rustig door. Ook slaapt ze weer goed vandaag. (gister niet maar toen ook prikjes bij het CB). Zal haar oortjes goed in de gaten houden en even na laten kijken.