Fijn dat je zo'n goeie gyn had. Dat scheelt onwijs! Dus nu een weekje afwachten tot het spontaan komt? Suus
Wat fijn dat je zo'n prettige gyn had, en dat je er nu ook klaar voor bent. Klinkt als een goed behandelplan, en veel succes ermee!
Ja, ik heb deze week t 2 oudergesprekken en een gesprek met de psych van een van m'n jongeren gepland staan, dus die doe ik allemaal nog even, (is een enorm gedoe als ik dat allemaal weer opnieuw moet zien te plannen), en dan heeft m'n lijf dus nog een week de kans om het zelf te gaan doen... Zo niet, dan dus idd met de misoprostol. Gyn legde even uit hoe dat zat, omdat dat eigenlijk gebruikt wordt voor maagklachten... en dat miskramen dus een bijwerking zijn. Dat fabrikant daar absoluut niet mee geassocieerd wil worden en dat echt echt niet als werking van dit middel geregistreerd wil hebben, maar dat het dus idd massaal wordt voorgeschreven bij vrouwen met een missed abortion... De manier waarop ze dat al vertelde, gaf al zo'n vertrouwen ook: de nuchterheid en het leedvermaak naar de fabrikant toe.... Dus was uiteindelijk gewoon een heel prettig gesprek, ondanks het nare onderwerp... Als het nu op mijn werk trouwens anders was geweest, had ik het net zo goed gelijk vandaag ingebracht trouwens, maar heb geen zin om straks als ik weer aan de slag ga, direct weer van dit soort drukte erbij te hebben. En onverwacht uitvallen betekent in mijn werk dus altijd nog doodziek vervanging gaan zitten regelen.... Dat kan ik morgen en donderdag dus op mijn gemak allemaal even regelen, de overdracht naar collega's die achterwacht zijn volgende week en eventueel de week daarop, mocht ik alsnog een curettage nodig hebben. Kan ik volgende week, als het zich dan nog niet spontaan heeft aangediend, ook in alle rust hier thuis zijn en alles op me af laten komen.
Fijn dat je nu de tijd hebt om het goed voor te bereiden. Voor volgende week: wel paracetamol, geen ibuprofen (remt weeën0, een warme kruik (enige wat enigszins helpt), en als je het vruchtje wil opvangen: een vergiet in de toiletpot. En niet alleen zijn als je de pillen hebt ingebracht. Je kunt wel flink bloed verliezen, hè. Echt veel en veel meer dan een normale menstruatie. Het wordt heel snel minder als je het vruchtje kwijt bent. Suus
Ja, de gyn was daar allemaal heel duidelijk over: gaf aan dat ze verwacht dat ik echt heftige weeen ga krijgen en veel bloed zal verliezen, (ook als het alsnog spontaan komt), omdat ik toch al wel 14 weken ben, (ze zag al behoorlijk wat weefselvorming om het vruchtzakje heen, gaf ze aan: dat was de placenta, die dus wel verder groeit als het vruchtzakje dat niet doet. Ofzo. Iig was het erg prettig om gewoon duidelijk en concreet te horen waar ik op moet rekenen. Als ik het niet vertrouw met bloedverlies mag ik gewoon ten allen tijde bellen ook en dat drukte ze me ook op het hart: liever dat ik voor niks kom en dat het meevalt, dan dat ik te lang wacht met aanzien en dan met ernstige complicaties kom te zitten door bloedverlies. Verder idd paracetamol, en mijn man is dan thuis. Mocht alles alsnog spontaan op gang komen, dan komt hij trouwens ook gewoon naar huis als hij dan op het werk is. En mijn moeder, die vanmiddag ook mee was, zei gelijk dat die dan volgende week ook weer komen: mijn man heeft geen rijbewijs en als er dan 's nachts wat is kan mijn vader mij en mijn man naar het ziekenhuis brengen en kan zij thuisblijven hier bij Thirza. Dus dat is wel heel fijn geregeld zo
Heel fijn dat je zo'n fijne gyn hebt! Ik heb heeele andere ervaringen. Joh, ik hoop dat het allemaal meevalt. In sommige ziekenhuizen kun je ook om een dagopname vragen. Is dat geen idee, omdat je al best ver bent? Suus
Ik doe het liever thuis... we zijn zo in het ziekenhuis, mocht er toch iets mis gaan, en de kans is groter dat het gewoon goed gaat, ook bij deze termijn. Zit liever tussen m'n eigen spullen en lig liever in m'n eigen bed als het zover is... Heb kraamverband van de week al in huis gehaald, dus ook wat dat betreft goed voorbereid Maar goed, ik kan je deze gyn dus echt aanraden Superfijn mens!
Ja, dat zal je wel nodig hebben. Al had ik niets meer aan verband toen het echt erg werd. Enneh, ik woon in Amsterdam. Neem aan dat jij een gyn in Brabant hebt. Welk ziekenhuis, als ik vragen mag? Suus
Jeroen Bosch, locatie Groot Ziekengasthuis. Nu dus nog, want ergens dit jaar moet het nieuwe ziekenhuis hier klaar zijn en gaat alles naar die ene locatie. Voor ons wel fijn: is hier 5 minuten vandaan en zouden we zelfs nog lopend kunnen doen, bij wijze van Ja, wist dat je iig in Noord-Holland woont, (staat bij je locatie ). Was ook niet serieus van: Ga hier eens heen, maar meer van: dit is nou zo'n gyn die je iedereen toewenst Maar jij loopt toch ook in Gent, zag ik geloof ik in 1 van de andere topics? Daar zijn ze gespecialiseerd, neem ik aan? Met de ervaringen die jij hebt, rij je er denk ik lieber een paar uur voor, dan dat je bij een hork van een gyn moet lopen...?
Had trouwens nog bedacht om van die kraammatrasjes even weer te halen nog, voor als verband idd niets meer doet... En dan maar wat emmers in de buurt zetten om smerig verband in te lozen steeds, denk ik...
Ik loop in Gent voor de medicatie, maar zwangerschapscontroles zal ik toch meer in de buurt moeten doen. Brabant is dan idd te ver. Op zich had ik voor de Asherman wel een prettige arts in Hoofddorp, dus ik denk dat ik daar naartoe ga. Suus
Nou, inmiddels heb ik wat bruinverlies. Heb me ziek gemeld, (ga nu niet met de auto een uur van huis vandaan natuurlijk, weet niet hoe snel alles zal gaan en zit er niet op te wachten dat ik straks al vloeiend en krampend een uur van huis zit en niet meer zelf terug kan komen). Blijkbaar was die echo van gisteren even de psychologische drempel die ik nodig had... Nou heb ik voor volgende week woensdag een afspraak staan bij de gyn voor controle: zal ik die gewoon laten staan, of toch bellen en overleggen of eerder handig is?
Fijn dat je lichaam het zelf aan het doen is meis. Ik zou de afspraak even laten staan voor wat het is. Dikke knuffel! Denk aan je!
Ja, dat was wel even een opluchting De absolute bevestiging dat het gewoon echt niet goed is en mijn lijf het dus zelf oplost. Fijner dan met medicatie te moeten werken. (Nu natuurlijk wel hopen dat het straks helemaal schoon is).
@Rozemarijke, wat fijn dat het nu toch vanzelf op gang komt. Het is goed om je ziek te melden nu, je hebt echt even tijd voor jezelf nodig. Hopelijk komt het vandaag/morgen. Heb je opvang voor Thirza of loopt die om je heen? Sterkte meid, ook met alle emoties die ws op je af gaan komen, want tussen het weten en het mee te maken zit echt een heel verschil (maar dat weet je als hulpverlener zelf ook).
Hey Rozemarijke, Ik kwam even kijken hoe het met je gaat... Wat een gedoe zeg, al dat wachten. Wel fijn dat je al een afspraak hebt staan... Al denk ik dat het nu inderdaad zelf op gang gaat komen meis. Je lichaam is al met iets bezig als je bruinverlies krijgt. Gewoon die afspraak lekker laten staan en afwachten nu... Vindt je het erg spannend, of denk je dat je er wel aardig rustig onder zult blijven? Nu echt rustig aan doen hoor, je hebt tijd nodig en rust. Heel veel sterkte de komende tijd meid!!!
Ben er wel aardig rustig onder. Voel me wel een beetje downig, wat me volkomen normaal lijkt onder de omstandigheden, maar ik ben op dit moment vooral erg opgelucht ook dat mijn lijf het idd toch zelf aan het doen is. Vind het wel een beetje spannend hoe erg de pijn gaat zijn en het bloedverlies enzo, maar dat probeer ik zoveel mogelijk van me af te zetten: heb ik destijds bij de bevalling ook gedaan: veranderen kun je het toch niet meer en je moet er toch doorheen. Mijn man is vandaag thuis, (zijn papa-dag), dus Thirza loopt hier wel, maar ik sta er dus niet alleen voor Morgen is Thirza bij de gastouder, (en ws zal dat de heftigste dag wel worden?). Mocht het vrijdag nodig zijn, dan kan mijn man thuiswerken. Thirza is da ook gewoon thuis namelijk: is 1 van mijn vrije dagen. Dus ook wat dat betreft komt het allemaal wel goed uit...
Jeetje, dus toch... Ik hoop dat het nu snel gaat. Ik heb zelf wel een tijdje bruinverlies gehad en dat er niets gebeurde, maar bij mij gaat altijd alles raar. De afspraak zou ik laten staan. Bij spoed of veranderde omstandigheden kun je altijd nog eerder gaan. Suus