Ik heb het huis vol staan met tuitbekers (met en zonder anti-lek, met zachte en harde tuit), rietjesbekers, oefenbekers en gewone flessen. Na heel lang oefenen heeft mijn zoontje eindelijk door hoe een tuitbeker met harde tuit en anti-lek werkt. Voorheen dronk hij zowel de melk als water/sap uit een gewone fles. Maar nu hij dus eenmaal de harde tuit doorheeft wil ik hem liever niet meer de gewone fles aanbieden omdat ik bang ben dat hij dan weer 'terug valt'. Alleen staat er op de gebruiksaanwijzing van de Avent tuitbeker dat deze beker niet geschikt is voor het mengen van melk want dan kan de anti-lek verstopt raken en kapot gaan en hij is ook niet geschikt voor pap om dezelfde reden. In welke beker moet ik hem dan de melk en pap geven? De eerste fles 's ochtends (melk zonder pap) krijgt hij vaak al om half 6 omdat hij dan wakker wordt dus we geven hem dan altijd een fles in bed en slapen daarna allemaal weer door. Het anti-lek - principe is in die liggende houding vrij onmisbaar want anders smeert hij het hele bed onder. Ben benieuwd hoe jullie dit doen!
pap zou ik van een lepeltje geven. De melk geven we hier nog steeds uit een fles. Hij geniet er nog zo van, dus ik vind het wel prima. VOor de rest drinkt hij uit een harde tuitbeker (mepal), rietjesbeker en gewone beker.
Zoë drinkt overal uit, maakt niet uit wat je haar geeft. Dat is natuurlijk wel erg makkelijk. Melk geef ik haar alleen 's ochtends nog uit haar "gewone" fles en sap/limonade uit een tuit en dan pap uit een bordje, met een lepeltje dus. Gewoon proberen zou ik zeggen, ik denk niet dat je kindje "terugvalt" zoals jij zegt.