aardappels koken en puree maken...de puree op smaak brengen met zout, zwarte peper,en een klein beetje sambal. dan de rauwe andijvie toevoegen en goed mengen. blokjes kaas erdoorheen en uitgebakken magere spekreepjes. als laatste het belangrijkste de heerlijke rookworst eroverheen.
Aardappels koken, stampen met een klontje boter. Dan de gebakken spekjes met bakvet er door, is het meteen wat zoutig en smeuiger. Dan de rauwe andijvie er door roeren. In plaats van rookworst eten wij er altijd een lekkere bal gehakt bij!
Spekkies uitbakken (vetspek kan ook, vind man lekkerder) Aardappels koken. 2 uitjes aan fruiten. De aardappels stampen met zout, peper, melk en een klontje boter. Dan de andijvie en uitjes en spekkies erbij in.... Klaar!
Aardappels koken, stampen, spekkies bakken tot ze lekker donker zijn en dan een blokje smeltjus van croma erbij, daar word het echt lekker van. Rauwe andijvie door de gestampte aardappels, spekkies met smeltjus erdoor en dan of gehaktballen erbij of lekker sukadelapjes die een paar uur hebben staan sudderen.
aardappels koken, stampen met melk boter zout&peper en nootmuskaat rauwe andijvie erbij Gehaktballen met een grof uitje, zakje gehakt paprika + flinke lepel sambal oelek...! met pikante jus
@all, klinkt allemaal lekker maar gebruiken jullie voorgesneden andijvie of snijden jullie die zelf?!
beide zelf snijden is wel way goedkoper! vind het altijd balen dat ik zoveel overhoudt, wat doen jullie met het restant!??/
Wij eten het met shoarma..! We doen wel erg simpel: puree voor stamppot uit een pakje, voorgesneden andijvie rauw erdoor, shoarma bakken en een rode paprika snijden en alles door elkaar.
Naast aardappels, andijvie, spekjes, zout doe ik er altijd een scheutje azijn doorheen met het stampen. En een scheutje melk! YUM!
bedankt voor de heerlijke recepten! doen jullie de andijvie er altijd rauw doorheen of koken jullie deze eerst? en dan zo gesneden pakket?
ik gebruik altijd een zak kant en klaar....maar wij eten daar 2 x van. 1x als stamppot 1x maak ik er een ovenschotel van met pittig gehakt en geraspte kaas
Rul het gehakt met kerriepoeder,paprikapoeder,zwarte peper,knoflook en een flinke theelepel sambal badjak extraheet. Doe het gehaktmengsel in een ingevette ovenschaal. Aardappels koken met een bouillionblokje en maak daarna een smeuige aardappelpuree met ook weer wat zout en sambal erdoor heen. roer flink wat rauwe andijvie erdoor en breng naar eigen smaak op smaak met peper. Doe dit aardappel/andijvie mengsel in de ovenschaal bovenop het gehakt en strooi erover wat oude kaas of wat ook lekker is fetakaas. Zit de ovenschaal in een voorverwarmde oven van 190c ongeveer 20 min. Soms als we er trek in hebben serveer ik er los wat uitgebakken spekjes bij