Hallo, Mijn dochtertje is bijna 10 maanden en drinkt nog best veel opvolgmelk. Water vind ze vies en sapjes houdt ze ook niet van. Ze heeft koemelkallergie en we denken nu ook dat ze reageert op gluten. Maar eigenlijk wilde ik haar ook wat tussendoortjes gaan geven, maar wat zou ik dan kunnen geven? En wat vinden jullie van dit schema? 6.30: fles 210+7 10.00: 2 stuks fruit 11.30: flesje 90+3 14.00:fles 180+6 17.00: avondmaaltijd 18.30: flesje (meestal 90+3, maar vaak drinkt ze veel minder) Waar ik tegenaan loop is dat ze vaak geen zin meer heeft in de laatste fles, wat eigenlijk ook wel logisch is aangezien ze anderhalf uur daarvoor nog heeft gegeten. Ik stop dan ook gewoon en breng haar dan naar bed. Ze slaapt dan ook gelijk. Maar ik vind het toch een beetje een eng idee dat ze dan van 17.00 tot de volgende ochtend dus niks eet. Of maak ik me druk om niks? En hebben jullie misschien tips hoe ik het schema aan kan passen zodat de laatste fles misschien wel wilt?
over die laatste fles denk ik dat je je druk maakt om niks (om het maar even in jouw woorden te zeggen.) vanaf een maand of negen hebben ze hem qua voeding niet meer nodig, lekker vinden is wat anders natuurlijk. Ik zou die middagfles eruit gooien, dus om 14.00 uur een soepstengel en rijstewafel (zitten volgens mij geen gluten in). Ik neem aan dat je vanwege de gluten nog geen brood geeft, anders zou ik die geven om 11.30 en dan een flesje. Kun je niet naar de HA/ dieetiste om te onderzoeken of ze idd een glutenintolerantie heeft?? Water kan ze leren drinken echt waar, gewoon volhouden.
Haha, oke Dat is fijn, dan kan ik misschien haar avondeten gewoon wat later geven en de laatste fles weglaten. En goed idee een soepstengel, was ik nog helemaal niet op gekomen! Ze krijgt inderdaad geen brood omdat we denken dat ze een glutenintolerantie heeft. Ik zit ook bij een dieetiste met haar vanwege haar koemelkallergie. Maar daar zijn we al een tijd niet geweest. De vorige keer hadden we afgesproken om te beginnen met pap. Dat hebben we gedaan en de volgende dag kreeg ze eczeem. Toen zijn we ermee gestopt en een aantal weken later weer begonnen en weer eczeem. Vandaar dus dat we dit denken. Maar het kan natuurlijk ook toeval zijn. Ik heb 1 september weer een afspraak met de dieetiste en dan ga ik dat bespreken. Bedankt voor je tips!
je kunt aan de diëtiste een lijst vragen met glutenvrije producten. Er is ook brood enz zonder koemelk en zonder gluten. Smaakt wel anders maar je kleintje is geen gewoon brood gewend dus zal t mss gewoon eten.
Gezien je kindje nog geen brood krijgt vind ik niet dat je te veel flesvoeding geeft. Ze heeft haar voedingsstoffen toch nodig. Welke pap had je gegeven, de fijn granen? Het kan ook de tarwe zijn waar ze op reageert. Ik zou goed overleggen met de dietiste. Rijstewafels kun je geven als tussendoortje. Soepstengel weet ik niet of die tarwe en gluten vrij zijn.
Je kunt inderdaad in overleg met diëtiste beginnen met glutenvrije brood en tussendoortjes. Liga nr1 is bijv koemelk- en glutenvrij en dat kan ze wel als tussendoortje eten. Ander vocht drinken kan ze inderdaad gewoon leren. Geef je die in een fles of een (tuit)beker? Veel kindjes willen niks anders dan melk uit een fles drinken, maar wel uit een tuitbeker. Kijk maar of ze thee lekker vindt oid. Maar ze krijgt zoizo niet te veel melk aangezien ze nog geen brood eet.
In liga zit soja, dus daar zou ik nog niet aan beginnen. Bij een kma is de kans ook groot op soja allergie. Dit mag pas bij 1 jaar geintroduceerd worden. Ik wist dit eerst niet en mijn zoontje reageerde daar dus op. Nu pas gaat soja goed.
Ymke heeft ook KMA en wilde om 19.00 uur ook geen fles meer drinken. Ze krijgt nu rond die tijd nog een keertje fruit. Wel geven wij nog een late fles omdat ze anders helemaal niet aan haar melk komt. Ymke drinkt slecht. Wat jij schrijft over pap herken ik een beetje. Ymke wil dit ook niet. Soms een paar hapjes en dan is het voorbij. Lijkt net alsof ze direct een reactie krijgt in haar maagje. Brood verdraagt ze wel goed, alhoewel ze amper een halve boterham eet. Je zou wel bij de bakker kunnen vragen naar koemelk- en glutenvrij brood en dit om 11.30/12.00 uur geven. Ik vind het soms best een gepuzzel met schema eten/slapen. Lijkt het erop dat het goed gaat is het na een paar dagen weer mis.
Dit probleem heeft een vriendin van mij ook. Die geeft haar zoontje nu tussendoor water of een fles met 150 water en 1 schepje poeder. Zo heeft het toch de smaak en kleur van melk. succes
Water drinken is inderdaad een kwestie van wennen en uitproberen waar ze het het liefste uit drinken. Voor de vulling, als je nog geen brood wilt geven, geef dan ergens op de dag gewoon wat geprakte aardappel, of wat rijst, allebei glutenvrij. Als ze die laatste fles niet wil, gewoon eens een keertje niet wakker maken en kijken wat er gebeurt.