Hoe omgaan met constante honger?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door zomerwondertje, 4 nov 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zomerwondertje

    zomerwondertje Actief lid

    19 jul 2013
    248
    1
    0
    Voor sommigen klinkt het mss als een 'luxeprobleem', en is voor mij ook een ommekeer nadat ik de eerste 12 weken vaak misselijk was, maar de laatste weken zou ik dus de hele dag door kunnen eten.

    Als ik thuis ben in het weekend kan ik me nog beheersen doordat ik steeds druk ben, maar ik eet dan wel heel veel bij de hoofdmaaltijden.
    Hier op het werk eet ik eigenlijk een hele dag door: koekjes, chocola, yoghurt, fruit, ... maar toch voornamelijk ongezonde dingen omdat die 'snel binnengaan'...
    Ik kom dan ook gauw kilo's bij momenteel.

    iemand tips om de vreethonger te stillen of in toom te houden?

    Ik drink ook veel water, af en toe eens thee, maar blijf heel vaak met dat hongegevoel zitten waarvan ik dan ook weer misselijk wordt...

    tips voor gezonde snacks waarvoor je niet te veel werk hebt om ze klaar te maken?
     
  2. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Een wortel en een komkommer.
     
  3. Searwen

    Searwen Actief lid

    22 mrt 2013
    311
    0
    0
    NULL
    NULL
    Heel herkenbaar! Ik heb er maar gewoon aan toegegeven, ik vermoed dat de baby een groeispurt heeft op zulke momenten. Bij mij zijn het vlagen, er zijn ook weken bij dat ik veel minder eet en ook niet aankom.
    Ik probeer wel voor zoveel mogelijk gezonde opties te gaan: stuk komkommer, magere yoghurt, fruit, veel water etc.
     
  4. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.997
    6.745
    113
    zuid-holland zuid
    ik heb het ook, maar ik wil er niet teveel aan toegeven, omdat ik ookal 10 kg ben aangekomen en mn vk steeds gaat dreigen met diabetes enzo.

    Dus eet ik 2 van die grote emmers met snoeptomaatjes leeg doordeweeks. En van die grote bakken doorgeschrapte boswortelen van de AH... Ik kook/bak vaker een eitje en we zijn overgegaan op speltbrood, daar zitten ook meer eiwitten in en het vult beter.
    Snoep en koek gewoon niet kopen, dan kun je het ook niet opeten! ;)
     
  5. Lilly156

    Lilly156 Fanatiek lid

    9 dec 2012
    1.698
    0
    0
    Het is heel herkenbaar. Ik heb het ook een hele periode gehad. Probeer in ieder geval elke 2/3 uur een boterham te eten en dan daar tussendoor nog wat fruit of extra groenten zoals komkommer.

    Probeer je koekjes/snoepjes te laten staan. Hierin zit onvoldoende voedingswaarde. Zin in iets zoets? Neem een boterham met jam of chocoladepasta.
     
  6. Fleetwood

    Fleetwood Bekend lid

    24 okt 2013
    752
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb dat gehad voordat de misselijkheid begon. Frustrerend, want ik wílde gewoon niet meer eten (de hele dag dat kauwen...). Hier gingen die bakken voorgesneden fruit er lekker in.

    Verder denken in eiwitten, dat vult goed. Dus yoghurt/kwark, noten, kaas, melk... (vooral melk vult goed).
     
  7. zomerwondertje

    zomerwondertje Actief lid

    19 jul 2013
    248
    1
    0
    bedankt vr de tips. Vanavond dan maar eens tijd nemen om de supermarkt te gaan plunderen. en idd, geen zoete dingen meer kopen, maar chocola is mijn stiekeme verslaving ;)

    maar kaas / nootjes / crackers / stukjes wortel - komkommer - meloen zouden volwaardige alternatief moeten zijn :)
     
  8. marla

    marla Fanatiek lid

    24 okt 2006
    2.239
    2
    0
    Heeeeel herkenbaar: Ik heb er ook zo'n last van. Ik voel me net als jij niet meer zo misselijk als in het begin, maar af en toe toch nog wel een beetje weeig en eet dan tegen de misselijkheid.

    Eet nu expres wat chocolade voor een vrolijk kind, hoewel ik daar nu juist niet zo'n zin in heb. (bij mijn 2e had ik een chocolade verslaving en het is echt een klein clowntje; heeft de lach aan haar kont hangen).

    Ik eet nu enorm veel fruit (5 stuks, maar volgens de VK is dat te veel, kun je weer zwangerschapsdiabetes van ontwikkelen volgens haar) en kan de hele dag wel dooreten. Ook koekjes en nootjes omdat ik dan snel iets in mijn maag heb. Oh ja, heb deze zwangerschap echt een kaasverslaving.

    Beschuitjes met kaas, extra brood (bruine pistoletjes), noem maar op. Voor mijn gevoel eet ik de hele dag door. En als ik niet eet, dan denk ik aan wat ik zou kunnen eten.

    (ben al 6 kg aangekomen helaas :))

    Geen tip dus, alleen herkenning.
     
  9. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Ik eet gewoon de hele dag. Niks helpt hielp hier helaas..
     
  10. Siertje2981

    Siertje2981 Fanatiek lid

    8 apr 2013
    3.456
    3
    0
    Werkzaam in een kledingwinkel als assistentbedrijf
    Leidschendam
    Ik had het ook in vlagen. Vaak was het de dag nadat ik erg vermoeid was en de kleine erg rustig. Zag het altijd maar als een groeidag voor de kleine en had de dag erna meer energie nodig. Gelukkig weinig zin in zoets, kreeg ik alleen maar maagzuur.

    Maar probeer idd de snacks te vervangen voor gezonde dingen. Je hebt waarschijnlijk de energie wel nodig, maar je hoeft niet al het vet en suiker op te zoeken ;)
     
  11. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    14 jun 2013
    5.350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)

    Nou ik eet niets teveel maar zit nu 9 kilo bij met 26 weken hoor, bij mijn eerste amper gegeten en toch 30 kilo aangekomen, bij mijn tweede alleen maar gevreten (helemaal aan alles toegegeven en kon ook hele dagen eten en voila NIETS aangekomen!) dus vertel mij maar hoe het zit haha

    Hier controleren ze wel regelmatig mijn suiker maar dat is ivm grote kids.
     
  12. Essie28

    Essie28 Fanatiek lid

    6 jun 2013
    3.850
    1.075
    113
    Ik heb dat ook nu met 21 weken ik denk dat ze nu een groeispurt maken daar krijg je enorme trek van.
    Ik eet gewoon alles en ben nu 5,4 kg aangekomen.
     

Deel Deze Pagina