Haha nee als je macaroni altijd vers maakt, snap ik indd dat je die link niet legt. Ik maak andere dingen wel vers hoor. Bv diverse pastasausen ( maar wel met oa kookroom, witte wijn, 4 seizoenen peper, zeezout ect erin ) en soep. Wraps maak ik zelf ook vaak een prutjevan met verse groente. Laatst is het me zelfs gelukt een basamico saus te maken ( dit was een uitdaging voor mij aangezien hij telkens mislukte haha ) Maar die macaroni... zakje, ketchup en geraspte kaas erover heen. Lekkerrr 😂
Hier aten ze meteen vanaf 6 maanden met de pot mee. We koken toch al bijna zoutloos, ik maakte macaroni dan het eerste half jaar nog zonder sausje (wij koken uit pakjes en zakjes, en daar zit natuurlijk wel zout in). Alleen op zaterdag aten/eten we ongezond, pannenkoeken, frites, pizza o.i.d. Dan kregen ze een potje. Zo hoefde ik nooit iets in te vriezen, ze kregen elke dag groenten, net als wij allemaal. Dat vond ik zelf veel makkelijker eigenlijk.
Goed eten heeft geen zout nodig voor de smaak. Met kruiden kun je net zo veel smaak krijgen als je dat uit probeert. En nee je kunt idd niet beter een zakje pakken, want het is echt niet gezond. Met alle toevoegingen in zo'n zakje wordt een gezonde macaroni maaltijd bijna fastfood qua gezondheid...dat is zonde.
Hier ook alleen als we iets pittigs/sterk gekruids eten. Maar wat ik dan ook vaak doe is rijst/pasta voor haar achter houden en losse groente even koken. (ik heb altijd wel iets in de diepvriezer liggen) Fruit bijna altijd vers. Voor onderweg vaak een banaan en soms een potje.
Dat vind jij. Ik vind van niet, ik hou van een beetje zout. Door mijn eten, op mijn eitje of op mijn advocado. Waarom moet er hier nu weer de les gelezen worden over met zakjes koken? Daar gaat dit topic toch helemaal niet over. Probeer eens geen mensen te bekeren die er geen behoefte aan hebben. Als iemand er behoefte aan heeft zijn er zat andere topics waar ze een kijkje kunnen gaan nemen.
Rustig maar hoor...het is een tip! De meeste mensen weten amper wat er in zo'n zakje zit. En ik ga ervanuit dat de meeste mensen macaroni op tafel zetten als zijnde: gezonde maaltijd. Dat je ervan uitgaat dat je dan gezonder eet dan met friet. Maar met alle toevoegingen van zo'n zakje is dat niet en niet iedereen heeft dat in de gaten.
Je stelt het als een feit, maar het is natuurlijk een mening. Ik voeg graag wat zout toe aan mijn eten, wat meestal vers is. Een beetje zout om net de smaak wat op te halen zie ik niet als een probleem. En ja, mijn macaroni is verre van gezond, dat weet ik heel goed. Er zit niet eens verse groente in, haha. En het is zeker fastfood, want ik heb het sneller op tafel dan patat. En dat doen we nou eenmaal af en toe, omdat in een behoorlijk druk gezin dat best handig en soms zelfs noodzakelijk kan zijn . Ik vind het dan ook helemaal niet zo zonde van macaroni. Sowieso zou ik pasta niet per sé als gezond betitelen, dus daar verschillen we ook weer van mening
Nooit voeding uit potje gegeven. Ik maakte zelf voeding en deed dat in bakjes in de vriezer. Of ik pureerde wat wij aten. Of gaf stukken. En vrij snel at hij mee. Nu vries ik zelfs nog standaard versgemaakte pastasaus in. Als wij uiteten gaan of iets pittigs eten kook ik er pasta voor ons zoontje bij et voila!
Groente gaf ik altijd vers, of evt ingevroren. De oudste had toen al (bewezen) kea en was ik dus heel voorzichting. Juist omdat er toen ook vaak naast de groente iets anders bij zat, rijstebloem of aardappel. Toen hij eenmaal ouder was heb ik wel een potje geprobeerd, maar dat was geen succes.... De jongste heb ik ook gewoon vers gegeven. Fruitpotjes gaf ik als we weg waren ofzo en dat vonden ze wel lekker.
Hier heel vaak potjes gegeven en zoon krijgt het nog regelmatig. Hij vind ze gelukkig heerlijk en als we dus iets op tafel hebben wat hij niet eet, krijgt hij een potje.
Het is geen mening, kijk maar eens op de ingredientenlijst van zo'n zakje. Niet dat er iets mis mee is om het af en toe te eten, idd fastfood is ook lekker af en toe
Ik weet wel wat er in die zakjes zitten. Dat betwist ik ook niet. Maar Tuc zegt: En dat is toch echt geen feit. Zodra je het over smaak hebt is het per definitie een mening, aangezien iedereen er anders over kan denken En het voorbeeld van de macaroni met tomatenblokjes en kruiden, zonder zout vind ik dus echt niet lekker. Waarschijnlijk omdat ik hem al van huis uit al à la knorr kreeg, haha. En ik ben echt dol op vers eten. Ik vind dat in principe (behalve de macaroni dus ) echt lekkerder, maar wel op smaak gebracht met een snufje zout. En met kruiden kun je idd veel smaak krijgen, maar ik vind dat echt niet in alle gerechten zo werken. Ik kook mijn aardappels bv in gezouten water, want om er nou achteraf wat kruiden overheen te strooien en te zeggen dat het dan wel lekker smaakt, tja dat vind ik dus helemaal niks
O, maar ik gebruik ook zout. Niet overdreven, maar wel een flinke snuf. Hier thuis ook opgegroeid met Knorr en ik vond dat altijd geweldig lekker, maar als ik het nu weer eens eet krijg ik een heel opgeblazen gevoel.
Altijd vers. Kook vooruit en vries in. En soms ook alleen voor de dag zelf. Wel een potje gekocht voor nood. Maar tufte gelijk uit kon ik alsnog gaan koken.