Hoe vaak in de week eten jullie groenten?

Discussie in 'De lounge' gestart door Annedore, 6 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Vroeger aten wij echt niet heel spannend thuis.
    Mijn moeder maakte AGV, macaroni, spaghetti, nasi, bami, een keer gebakken aardappels, sla, Zelden vis. Soms patat, shoarma, pizza of chinees. Voor mijn gevoel aten we wel vaak groenten.

    Nu had ik het er gister over. Mijn moeder vind dat ik soms een beetje moeilijk doe. Zij eet dus maar 3 x in de week groenten gemiddeld :$
    Terwijl ze pretendeert dat ze gezond wil leven.

    Zij vindt al dat ze gezond eet als het niet uit de frituurpan komt :D
    Maar ik vind een boterham met gebakken ei niet vallen onder een gezonde avondmaaltijd. Kan best een keer. Hier vaak op zaterdag. Maar 4 x in de week een avondmaaltijd zonder groente :( Ik vind dat een beetje vreemd, wat vinden jullie?

    Wij eten 5 x in de week groenten en dan niet alleen bij de avondmaaltijd, maar tussen de middag ook wel wat in de vorm van tomaatjes, komkommer, sla etc..

    250 gr per dag vind ik ook wat magertjes eerlijk gezegd ;) ik richt toch wel op 100 gr meer.
     
  2. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Wij eten altijd groenten.
    Zelfs als we patat eten hebben we er iets van groenten bij. En nee, dan bedoel ik niet de "groenten" uit de bamibal ;)
     
  3. manamana

    manamana Fanatiek lid

    30 apr 2014
    1.372
    22
    38
    het Noorden
    Eh, elke dag? Als we een keer patat of een pizza bakken, eten we er bijvoorbeeld rauwkost of sla bij. En we gooien groente op de pizza. Pannenkoeken eten we zelden, maar dan zit er inderdaad geen groente bij de avondmaaltijd.
     
  4. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Hier idd ruim 300 gr per dag.
    Ik herken het wel hoor. Mijn moeder heeft te hoge cholesterol en ook nu te hoge bloeddruk maar gaat niet gezonder leven, ze eet elke dag wel groente ong 150 maar ook veel foute dingen...
     
  5. Meisje93

    Meisje93 VIP lid

    21 mrt 2015
    32.071
    14.402
    113
    Hier eten wij minstens 5x in de week groente.
     
  6. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    6 keer .
     
  7. Tuti80

    Tuti80 Fanatiek lid

    20 dec 2010
    3.855
    24
    38
    Zuid Holland
    5 a 6 keer. En rauwkost tussendoor
     
  8. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Wij eten elke dag groente! De kinderen heel af en toe niet. Zo'n 1x per maand of zo. Dit wanneer ze frietjes of pannenkoeken eten.

    De kinderen komen niet aan 200 gram per dag denk ik, maar ik zeker wel. Vroeger dacht ik: Dat kan toch niet zoveel! Maar ik vergat de tussendoortjes mee te rekenen. De kids eten ook vaak komkommer of paprika tussendoor, dus dan is het wel haalbaar.
     
  9. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.539
    1.551
    113
    Momenteel 7 omdat ik bezig ben met zwanger worden anders 5 a 6
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    Hier 7 dagen per week groenten
     
  11. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    27 apr 2015
    2.585
    1.247
    113
    Iedere dag. Als we pizza of pannenkoeken eten eten we er vaak fruit of rauwkost bij. Denk aan extra paprika op de pizza, ananas of appel op je pannenkoek. Of sla of wortels bij de patat.
     
  12. Floeperd

    Floeperd Fanatiek lid

    16 okt 2013
    3.060
    2.403
    113
    Vrouw
    Elke dag, ongeacht wat we eten als diner. Anders maak ik een smoothie van groenten om het zo binnen te krijgen.
     
  13. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Ik bedoel met groenten overigens wel een serieuze portie ;)
    Als ik alles mee moet rekenen eet ik ook alle dagen van de week groenten, maar ik vind een paar stukjes paprika en ui op mijn pizza niet als een portie groenten tellen ;)

    Als ik spaghetti met verse tomatensaus maak, dan eet ik er vaak ook nog een salade bij.

    Zegt mijn moeder 'ja, dat krijg ik niet meer op bij mijn spaghetti' :(
    Nee, dan moet je ook iets minder spaghetti opscheppen ;)


    Laatst zag ik op FB ook een moeder zeggen 'wij eten maar 3 x in de week groenten, anders vind ik het zielig voor mijn kinderen' :$ Eeeehhhh, ik vind het zielig als je ze voedingsstoffen ontzegt.
     
  14. Islah

    Islah Niet meer actief

    Bijna dagelijks. Vaak ook wel iedere dag, verschilt een beetje.

    Wat me trouwens opvalt is dat veel Nederlanders peulvruchten als groenten zien en dan dus aardappels, bruine bonen en vlees ofzo eten. Als ik peulvruchten eet dan eet ik er gewoon groenten bij.
     
  15. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Ja, dat doe ik ook vaak op de dagen als ik weet dat we 's avonds iets snels en minder gezond eten. Of als we een dagje weg gaan, ontbijten we ermee :)
     
  16. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Ja! Ik ben dan wel Nederlander, maar ik vind dat ook gek hoor ;)
     
  17. Ijsbergsla

    Ijsbergsla Actief lid

    7 aug 2015
    185
    12
    18
    Dagelijks héél soms niet..
     
  18. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Ik eet peulvruchten vaak in combi ( stoofschotels) met andere groenten maar schaar ze eigenlijk wel onder groenten.

    Elke dag groenten hier, al is het door de blender. En ook veeeel fruit, maar ander snoep is er niet in huis dus de kindjes zien blauwe bessen, frambozen en bramen ook als snoepjes.
     
  19. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Elke dag groente. Of iig rauwkost er bij.
    Agv 2 keer per week.
     
  20. Veera

    Veera Niet meer actief

    3 of 4x denk ik
     

Deel Deze Pagina