Mijn ouders wonen een uurtje hier vandaan maar zij zien hun kleinkind regelmatig, als we oppas nodig hebben staan ze altijd klaar ondanks ze beide werken. Ze gaat er ook regelmatig logeren als wij beide moeten werken ofzo Mijn schoonvader en zn vriendin tja das n ander verhaal, wonen hier 10min vandaan. Vriendin is t eerste jaar niet meer dan 5x geweest schoonvader wel veel vaker maar altijd op slaaptijden en dat hebben we heel vaak gezegd, kom anders zo of zo laat dan is ze altijd wakker. Door omstandigheden kon ik het eerste half jaar niet goed de deur uit (pnd) dus zijn we ook niet daar geweest maar ze hebben nooit gevraagd hoe het ging. Het meest ben ik gekwest dat ze niet op eerste verjaardag zijn geweest, ook niet op n andere dag.... Soms voel ik me lullig dat ik meer naar mn eigen ouders trek maar op een of andere manier zit het er bij hun niet in, opa en oma zijn... En ik denk dat t niet eens aan schoonvader maar zeker ook aan zn vriendin. Natuurlijk komt er nog veel meer bij kijken maar goed...
Mijn ouders komen best vaak langs en wij gaan ook geregeld daar langs. Sowieso passen ze 1 dag in de week op onze dochter en verder zien we ze denk ik wel zo'n 3x per week (soms wel meer). Mijn dochter is gek op ze en opa en oma op haar. Prachtig om te zien. Mijn schoonouders daarentegen komen hier nooit uit hunzelf. Als we een verjaardag vieren komen ze wel, maar buiten de verjaardagen om zien we ze hier nooit. Wij moeten altijd daarheen. Blijft een vreemde situatie, maar ik heb me erbij neergelegd dat het in die familie zo werkt (zo ook met de opa en oma van manlief). Jij gaat naar je ouders toe en niet andersom. Als wij daar niet heen gaan, zien ze onze dochter dus ook lange tijd niet. Dat vinden ze dan heel erg, benoemen dit ook maar toch komen ze niet. Vreemd, maar zo werkt het dus.
Gemiddeld 1x per week (opa's soms iets minder), en wij gaan er ook vaak wel 1x per week heen. Of ik doordeweeks met kids of in het weekend met 4e. Ze vragen ook geregeld of de oudste mag komen logeren. Ik denk wel 1x per maand dat ze ergens logeert.
Mijn moeder komt eens in de 2/3 mnd maar die woont 2 uur rijden hier vandaan. We gaan wel regelmatig hun kant op. Mijn schoonmoeder woont hier 20 min vandaan en is hier denk ik 5x geweest waarvan 3x op kraamvisite. Dus gaan ook maar regel matig haar kant op.
Ik ga eigenlijk dagelijks bij mijn ouders langs en als dat me niet lukt staan ze vaak in hun middagpauze bij mij op de stoep Mijn schoonouders zijn wat minder fanatiek. Schoonmoeder komt 1x in de maand langs ongeveer. Schoonvader alleen bij verjaardagen, die heeft liever dat we naar hem toe komen (wat we ook wel doen hoor, maar niet zo vaak). Ik vind het wel eens zielig voor mijn man dat zijn ouders afstandelijker zijn, hij zou ook graag een hechtere band met hen hebben, maar dat gaat helaas niet.
Wat een verschillen hier Ik zou gek worden als opa en oma elke dag op de stoep zouden staan. Maar ik werk dan ook bijna fulltime. Dus dan zouden ze letterlijk elke avond op de koffie komen... Want overdag is er niemand thuis. Wij hebben dus ook niet elk weekend zin om op visite te gaan. Hebben allebei gescheiden ouders dus dat betekent 4 verschillende huizen om langs te gaan. Ben vaak al blij als ik genoeg tijd heb om in het weekend het huis aan kant te krijgen EN nog wat tijd voor zowel mezelf als mijn gezin te hebben.
Ondanks dat mijn ouders op 45 minuten rijden wonen zien we ze minimaal 2x per maand. Mijn moeder komt regelmatig op vrijdag (dan zijn we beide vrij) om te helpen in huis. Ook gaan we natuurlijk regelmatig hun kan op. Schoonouders wonen ook op 45 minuten rijden en hun zien we hooguit 4x per jaar. (en dat is meer dan genoeg)
Wij gaan 1x per 2 weken (sowieso) naar de ouders van mijn partner. Zijn moeder is helemaal gek op onze kleine knul en verzint wel weer redenen om ons op visite te vragen. Willen we komen eten? Hebben we zin in koffie? Pietje is jarig, komen jullie? Er is een dingetje ergens, hebben jullie zin om te komen? Kunnen jullie... etc. Ik vind het helemaal niet erg, al zou ze ook gewoon kunnen zeggen: ik wil de kleine mini-meneer zien! Hahahaha. Ik geef haar groot gelijk trouwens. Hij is ook 1 van mijn favoriete personen. Wat ik niet wil is dat het dwingend wordt. Dat als wij een keer iets anders te doen hebben, dat er scheve gezichten komen. Dat gebeurt gelukkig ook niet. Maar meestal wel 1x in de twee weken en verder gewoon hoe het uit komt. Soms hebben we schoonvaders hulp nodig of hebben we een andere reden, of gaan we uit onszelf hun kant op. Gewoon omdat het lieve mensen zijn en we er graag op bezoek komen. En dan kan het wel eens vaker voorkomen. Zolang het niet dwingend is, vind ik het allemaal best. Ik vind het alleen maar fijn dat onze vent heel veel mensen in zijn leven heeft die van hem houden en graag bij hem willen zijn.
Nou ik werk niet eens fulltime maar moet er ook niet aan denken. Ben vaak alleen even tussen de middag thuis en heb vaak ook gewoon zat te doen. Kinderen zitten natuurlijk ook gewoon op school.
De ene oma (mijn moeder) eens per week om op te passen en soms nog een keer voor een kop koffie. Mijn vader komt zo'n 2-4 keer per maand. Schoonouders zelden omdat ze allebei ongeneeslijk ziek zijn en lichamelijk niet meer in staat zijn (zelfstandig) te komen. Wij gaan dus altijd naar hen toe. Zo'n 3 keer per week.
Mijn vader komt hier dagelijks woont 5 min hier vandaan. Mijn moeder werkt erg veel 6 a 7 dagen in de week dus die zien we wat minder. Lem slaapt af en toe 2 weken niet bij m'n vader en af en toe 2 a 3 nachten. Heeeeerlijk ! Gaat er wel wekelijks een middagje spelen of opa haalt hem lekker vroeg op van het kdv. Liv blijft nog lekker bij papa en mama.
Toen vanaf geboorte, opa en oma van mijn man komen elke dag bij ons langs op bezoek vanwege we kregen 10 dagen kleine kado voor ons zoontje. Daarna zij komen wel iets minder per week bij ons op bezoek. Volgens mij 1 a 3x per week. Zij wonen wel dichterbij bij ons, dus circa 5 min rijden en/of 45 min lopen. Oma en opa van mij kwamen toen eerst vanaf geboorte en zij kwamen wel 1 a 2 x per week bij ons op bezoek daarna wel minder. Volgens mij 1 a 2x per maand. Omdat zij wonen niet dichterbij bij ons, dus 1 uur en 15 min afstand.
Ik vind het wel eens grappig om te lezen dat iemand vindt dat de schoonouders te weinig ipv te veel langskomen Zelf hoop ik dat het niet overdreven veel gaat veranderen met nu. In het begin komt iedereen vast vaker, maar daarna hoop ik het oude ritme weer wat op te pakken. Mijn schoonouders zien we denk ik gemiddeld eens per maand en mijn ouders misschien ietsje vaker, maar ook zoiets. Bellen doen we wel regelmatig. Prima zo.
Mijn moeder zie ik zo'n 3 keer per week. Ze past gemiddeld 2 keer per week op en vaak ga ik langs als mijn nichtje daar is, dan spelen de kinderen samen. Ook doen we vaak dingen samen met de kinderen. Mijn zus is dan aan het werk. Mijn dochter is gek op mijn moeder, net als mijn nichtje. Ze hebben een eigen speelkamer en oma is overal voor in. Mijn vader heb ik al 15 jaar niet gezien. Mijn man heeft het contact met zijn ouders verbroken. Mijn dochter heeft dus eigenlijk 2 oma's en 3 opa's (schoonmoeder is hertrouwd), maar in de praktijk heeft ze dus "maar" 1 oma. Deze oma maakt het wel weer helemaal goed!
2 a 3 keer per jaar ofzo? Mijn vader kan geen auto meer rijden en mijn moeder heeft geen rijbewijs. Met de trein gaan ze niet. Ze hebben wel zo'n taxipas waardoor ze tegen gereduceerd tarief heen en weer kunnen (ongeveer net zo duur als wanneer je met de auto gaat), maar dat doen ze eigenlijk nooit, behalve met verjaardag of een feestdag en we doen het hier. Ja, dat vind ik erg zonde, maar ik heb me er bij neer gelegd. Ze doen zichzelf tekort vooral. Heel af en toe komt mijn moeder wel met de trein een paar dagen, maar dan tikt de teller naar 5 keer per jaar. De rest stappen wij maar weer in de auto en gaan die kant op.
Wat zien veel hier hun ouders en schoonouders vaak! Ik denk dat we mijn ouders ong 1x per week zien, mijn schoonouders eens per maand.
Mijn moeder komt ongeveer eens in de 2 à 3 weken langs. Veel vaker gaan we even bij haar langs, wel een paar keer per week. Mijn vader woont in Algerije en komt dus maar heel weinig langs. Hij heeft weinig geld dus als hij eens in het jaar een vliegticket kan boeken is dat veel. Vaak is het eens in de twee jaar. Mijn schoonmoeder heeft hetzelfde probleem. Ze woont in Guatemala en heeft wel meer geld dan mijn vader, maar ook een grotere afstand te overbruggen (twee vluchten, bijna 24 uur onderweg). Dus zij komt eens tot twee keer in het jaar langs. Schoonvader komt nooit, die wil niet.
Mijn moeder past 1 a 2 dagen per week op, ligt aan m'n werkrooster. Mijn s.ouders is hetzelfde gevalletje als bij ts. Ze werken wel allebei maar m'n s.vader is vaker thuis maar komt zelden spontaan langs. Ook m'n s.moeder is vaker op tijd klaar maar idem. Zo jammer. We hebben ook vaker gezegd dat ze gewoon langs moeten komen maar dat doen ze gewoon niet Nu raakt m'n s.moeder waarschijnlijk haar baan kwijt in juli, of ze gaat iig flink terug in uren maar met haar eerste kleindochter op komst verwacht ik haar tegen die tijd wel vaker
Paar keer per jaar. Soms paar x in 1 maand, soms weken niet. Ze wonen op zo'n 70 tot 100 minuten rijden afstand. Je ouders structureel laten oppassen heb ik sowieso nooit wat gevonden dus dat scheelt. Xxx