Hoe vaak op controle bij de oogarts?

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door suus1983, 22 nov 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Mijn zoon moest vanaf z'n vierde 3 keer per jaar op controle en vandaag gehoord dat ie over 'n jaar terug moet komen.
     
  2. Piep2016

    Piep2016 Fanatiek lid

    30 apr 2016
    1.408
    952
    113
    Hier elke drie maanden naar de orthoptist. Is geen grote afwijking gemeten maar wel een hardnekkig lui oog.
     
  3. Duda

    Duda Actief lid

    13 nov 2009
    408
    8
    18
    utrecht
    Hier twee kinderen met ook een hoge plus afwijking (+9/+9,5, beide lui oog) en eentje met een iets minder sterke plusafwijking. De twee met hoge afwijking gingen elke drie maanden naar de ortoptist (alle twee voor lui oog) en soms komt er een oogarts even langs kijkt alleen even naar het netvlies. Inmiddels mag mijn dochter nu elk half jaar komen. Mijn zoon met sterktes rond de +4,5 en geen lui oog, hoefde elke half jaar langs te komen en inmiddels hoeft hij nog maar 1 keer per jaar langs te komen.
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.203
    35.926
    113
    Ja ik weet dus niet of hij wel of niet een lui oog heeft. Orthoptist 1 zei van wel en toen moest hij zijn oog af gaan plakken. Elke dag 4 uur, na een half jaar ging dat na 2 uur. Na een jaar zagen we de vorige orthoptist weer en die zei dat hij nooit had hoeven plakken... Tja wie moet je dan geloven? Heel lastig vind ik dat.
     
  5. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Huh das raar. Maar je controleert tijdens het plakken elke 3-4 maanden en na het plakken bouw je controles af naar elke 1 tot 1.5 jaar meestal.
     
  6. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.203
    35.926
    113
    Ja nou dat vind ik dus ook heel raar. Hij moest toen ook elke 3 maanden heen en toen we weer bij de 2e orthoptist kwamen mocht hij ineens stoppen met plakken (en zei ze letterlijk dat het nooit had gehoeven) en hoefde hij pas een jaar later weer te komen. Ik word daar wel onzeker van , wie moet je dan geloven? Een jaar voor niks plakken vind ik wel erg, maar niet plakken terwijl het wel nodig zou zijn nog erger. Maar volgens de 2e orthoptist heeft hij geen lui oog, maar is dat oog gewoon slechter.
     
  7. beccie

    beccie Niet meer actief

    mijn zoon zit ook in de +, de 1ste keer moest hij naar de oogarts en de orthoptist.
    daarna ongeveer om de 9 maanden naar de orthoptist
    nu 5 jaar later hoeft hij er nog maar 1x per jaar heen, de oogarts zelf ben ik nooit meer geweest.
     

Deel Deze Pagina