Hi, Ik had vanochtend mijn nicht (we zijn als zussen) aan de telefoon en we hadden het over de voogdij over onze kinderen (zij heeft er 4). Wij zouden heel graag voor hun kinderen willen zorgen als er iets met hun gebeurt, en zij ook voor onze kinderen. Maar wij wonen wel ruim een uur bij elkaar vandaan. Ben even benieuwd hoe dat in de praktijk dan zou gaan. Kan me er even niets bij voorstellen. De kinderen zouden dan bij ons in huis komen wonen, niet veel plek, maar goed, dat komt wel goed, maar de kinderen zitten allemaal op school, dan zouden ze hier naar school moeten gaan. Maar dat is niet 1 2 3 geregeld. Nu zouden de opa's en oma's wel eerst voor de kinderen kunnen zorgen zodat wij alles kunnen regelen, maar hoe regel je zoiets en hoe gaat zoiets in de praktijk, iemand die dat weet? Andersom zou het trouwens hetzelfde gaan, alleen zouden zij dan 2 kinderen erbij krijgen. Mijn (schoon) ouders zouden het de eerste tijd wel kunnen opvangen. Ik vind het moeilijk om hierover na te denken. Niet alleen als wij weg zouden vallen, maar de gedachte dat mijn nicht en haar man iets zou overkomen.... Het lijkt me pittig als dat zou gebeuren... Ik zou het met heel veel liefde doen, maar ineens 4 kinderen erbij en dan het verdriet, van ons, van de kinderen... bah, wordt er helemaal naar van, maar ik wil dit toch verder uitdenken en gaan regelen... Ik dacht eerst namelijk altijd dat ze altijd eerst in de familie kijken waar kinderen terecht kunnen, maar hoorde van mijn nicht dat dat dus niet altijd gebeurt (een vriendin van haar heeft niets gehoord toen haar nichtje/neefje uit huis werden geplaatst en die kinderen zijn naar een pleeggezin gegaan). Daarbij willen we niet dat de kinderen uit elkaar gehaald worden, nu zal het met 2 wel lukken om ze bij elkaar te plaatsen denk ik, maar 4 kinderen... daarom dus het liefste bij ons, wij zouden ze nooit uit elkaar halen.
Het is inderdaad zo dat bij overlijden van de ouders kinderen eerst de pleegzorg ingaan en daarna pas gaan kijken waar ze evt. heen zou den kunnen . daarom hebben wij het in colins zwangersschap geregeld bij de notaris dat al onze kinderen onder de 18 naar mijn zusje gaan als wij overlijden. Dat jullie een uur uit elkaar wonen is eigenlijk van geen belang. Als er zoiets gebeurd kun je meestal dat schooljaar toch wel gedag zeggen en overdoen. Dus dat maakt niet uiit, daarbij is dit een calamiteiten verhuizing en dan is er 9 van de 10 x binnen 2 weken plek gemaakt, grote kans dat dan de kinderen er nog niet eens aan toe zijn. Op dit moment op te regelen moeten jullie (en je nicht ook )naar de notaris en een testament op laten stellen. Dat is de enigste manier om er verzekerd van te zijn dat jullie wens qua voogdij ook echt gevolgd word.
ja zou het wel bij de notaris vast laten leggen moeten wij nog steeds doen, want ik zou echt never nooit willen dat de kids na 1 s.z gaat de andere 2 maakt niet uit maar wil ze gewoon echt niet bij die ene s.z hebben en mijn familie is eigenlijk geen optie omdat we wel willen dat ze verder met het geloof worden opgegroeid
In principe kijkt pleegzorg wel echt eerst binnen de familie, maar ik denk dat dat meestal beperkt blijft tot grootouders en broers/zussen van ouders. Als je zelf een voorkeur hebt, moet je dat dus idd vast laten leggen bij de notaris. Wij moeten dat ook nog steeds regelen. De keuze die wij gemaakt hebben, (jongste broer van mijn man en zijn vrouw, hebben een pleegkindje en krijgen ws nog eentje), wonen inmiddels aan de andere kant van het land, dus ook hier zou dat een enorme verandering voor de kinderen betekenen. Ik ga niet nadenken over hoe de praktische zaken als school aangepakt moeten worden: dat zullen zij tzt heus wel af kunnen handelen. Wat we hier wel geregeld willen hebben, is dat in geval van overlijden van ons beiden, zwager en schoonzus het beheer krijgen over de erfenis, opbrengst van het huis, enz enz. Zodat zij ook bijvoorbeeld in staat zijn een groter huis te kopen, mochten onze dochters bij hen in huis moeten komen wonen, (zij hebben daarvoor nu te weinig ruimte).