Hallo lieve dames, Ik zit met een probleem. Ik werk al een jaar bij een bedrijf en tot 2 dagen terug ben ik het zat geworden ze geburiken mij als stront daar ik durfde nooit me mond open te trekken ect ik ben nu 13 weken zwanger dat weten ze ook wel geen probleem maar omdat we onder bezet zijn mag ik geen vrij nemen of verkof dagen opnemen of naar een dokter of naar een verloskundige of een echo laten kan dit kan toch niet mensen omdat hun onderbezet zijn moet ik er maar onder leiden sinds gisteren in jaar tijd heb ik me mond open getrokken en dat liep uit de hand want ze waren natuurlijk niet gewend van mij. Heb gezegd waar het eindleijk op stond en dat ik dit niet pik ik mocht niet in discusie gaan om dat ze natuurlijk niet wist wat der overkwam. Me baas was boos omdat ik voor me zelf ben opgekomen want me manger is zijn vriendin dan rad je het al hij duwde me naar binnen en begon me uit te schelden vo snotneus en te vloeken en weet ik veel wat ik pik dit niet dames heb me per vandaag ziek gemeld maar me baas is ook zi iemand die je salaris niet gaat uitbetalen want hij zite dit als een werkweigering wat moet ik doen ik wil niet meer terug ben bang vor hem en wat er komen gaat. Hen een onbepaaldetijd contract. en wil absoluut niet terug naar dat rot bedrijf wat moet ik doen dames enige tips? Wat zijn me rechten en plichten?
Ik zou rechtshulp inschakelen. Heb je toevallig een rechtsbijstand verzekering? Op de site van het ministerie van werkgelegenheid en sociale zaken kun je terug vinden wat je rechten en plichten zijn ten aanzien van werk(tijden) als je zwanger bent. Je rechten en plichten wat betreft daar niet meer willen werken liggen wat ingewikkelder. Zelf heb ik ook een conflict gehad met mijn werkgever toen ik zwanger was. Volgens de rechtsafdeling van het UWV moest ik er blijven werken, anders zou mijn uitkering in gevaar komen etc. Ik had gelukkig een rechtsbijstand verzekering en een goede advocaat en kon zodoende aantonen dat mijn werksituatie door mijn werkgever onwerkbaar was geworden en ik heb mij ziek gemeld tot aan het einde van mijn contract. http://home.szw.nl/index.cfm?menu_item_id=13753&hoofdmenu_item_id=13825&rubriek_item=391926&rubriek_id=391817&set_id=2128
je hebt altijd recht om naar de huisarts, vk of andere specialist te gaan, dus dat moet je gewoon doen, en wat je ziekmelding betreft, gelijk het UWV of je bedrijfsarts bellen en de situatie uitleggen, met hun achter je sta je veel sterker.
Hb helaas geen rechtsbijstand. Ben zo bang om terug te keren naar me werkgever dus dat ga ik ook niet doen me gezondheid gaat vor dus ik weet nu effe geen raad ik ga even de uvw bellen
Goh, wat een vervelende toestand. Groot gelijk dat je voor zelf opkomt. Vind het trouwens erg vreemd dat iemand je gaat duwen...waar is de gewone communicatie en luisterhouding gebleven. En wat zei de UWV? Hopenlijk heb je wat tips gegeven om hier een goede weg in te kunnen gaan bewandelen. heel veel succes
Uvw heeft gezegd dat ik een advocaat in hand moet nemen dat kan ik net betalen en rechtsbijstand heb ik niet want als ik die nu afsluit gaan ze me niet helpen er staat een wachttijd van 3 maanden op
Als je een laag inkomen hebt, kun je volgens mij tegen een veel lager tarief een advocaat krijgen. Als je googelt op "sociale advocatuur" of "pro deo advocaat" vind je vast meer informatie.
Poeh....Mijn vorige werkgever was ook zo. Echt 1 pot nat daar, vriendjespolitiek en ik hoorde er niet bij. Het liep bij mij ook enorm uit de hand.... Scheldpartijen, dreigingen van hun kant..... enorm onprofessioneel. Ik heb mij toen ziekgemeld; conflictverzuim. Vervolgens belde de directrice op en zei: Nu is het genoeg geweest, kom maar gewoon terug, stel je niet zo aan, wij zijn er ook weer overheen! (Ahum....alsof zij ergens overheen moesten komen ofzo?!) Dus ik zei prima... Maar de dag dat ik moest werken heb ik me ziekgemeld bij de directrice. Die hing op in mijn oor en zei: Je bent helemaal niet ziek, je wilt hier gewoon niet meer komen..handel het maar af met de bedrijfsarts. Want hoe dan ook.....ik zou daar van mijn leven NIET MEER werken! Echt, af-schu-we-lijke mensen! Kan er nog steeds niet over uit. Was er ook echt zooooo gestressed onder. Dus ik een afspraak bij de bedrijfarts. Ik helemaal in tranen en die waren oprecht! Dus al met al: Ik hoefde de rest van mijn contracttijd daar niet meer uit te zitten. (toevallig wist de bedrijfsarts wat voor lugubure werkgever ik had dus dat was in mijn voordeel) Maar meid, VECHT ERTEGEN! Ik weet hoe het voelt wanneer je echt niet meer terug wilt.
Ja het is idd moelijk. Vandaga belde de vriendje van me baas de arbo hij veracht me maandag weer terug mooi niet ik had hem verteld dat ik e rniet aan toe ben heb krampen bloedverlies ect ect ik bel wanneer ik weeer wil gaan werken dus hij gaat nu cc met me zoeken maandag om te kijken hoe verder
Ik zou wel naar je huisarts gaan,dat je "overspannen"bent oid. Zodat je wat achter de hand hebt.Dit valt niet onder werkweigering,kan wel een arbeidsconflict genoemd worden.Je hebt volgens de cao recht op bijzonder verlof,als je niet volgens je rooster naar huisarts,tandarts,ziekenhuis e.d. kan. Hij zal je ws laten oproepen door de Arbo,anders heeft hij ook niets,maar dan ben jij een stapje voor.
kijk uit! Als de arbo zegt dat je weer moet werken moet je gaan, al meld je je na een half uur weer ziek. Doe je dat niet dan is dat wettelijk werkweigering
Zelf contact opnemen met je arbo arts. (heb niet helemaal begrepen of je nou contact hebt gehad met de arbo, en wat zij dan vinden) Daar de situatie uitleggen. Als zij ook bevriend zijn met je baas kan je altijd nog een second opinion aanvragen via het UWV. En als zij zeggen dat je "kunt" werken en je gaat dan nog niet werken dan mogen ze idd je salaris inhouden!
Hallo dames, De arbo heeft gebeld en is niet langsgekomen hij zij al gelijk van ik verwacht dat je maandag weer op kantoor bent. Ik zij hoe kan u nou zien hoe ik er aan toe ben nu en me maandag weer beter melden dat gaat niet ik bel wanneer ik er aan toe ben om te gaan werken. Maar ik durf niet terug en dat heb ik hem niet verteld want het is eenvriendje van me baas wat nu moet ik het maar zo laten gaan of wat ik echt niet terug
Ik ben bang dat je wel zult moeten... Anders heb je nl ook geen recht meer op een ziektewet uitkering... Dan kunnen ze het idd gooien op werkweigering en je ontslaan met alle gevolgen van dien. Als ik jou was zou ik gewoon gaan en me na een half uur weer ziekmelden (volgens mij zei iemand dat al eerder) Wat je ook kunt doen (dacht ik, weet ik niet helemaal zeker) is een second opinion aanvragen bij de arbodienst. Maar hoe dat in zijn werk gaat weet ik niet precies... O ja, en idd maandag gelijk een afspraak maken bij je huisarts. Zorg dat je meer mensen hebt die achter je staan... Als het je lukt om die afspraak op maandagochtend vroeg te plannen hoef je niet eens te gaan werken voor de afspraak want voor doktersafspraken krijg je altijd verlof. En dan kun je eerst met je huisarts overleggen en dan de arbo weer bellen en van daar uit verder kijken... Succes!
Als je naar je huisarts was geweest,dan had je tegen de arbo kunnen zeggen (met je huisarts achter je),dat je nog niet in staat was om je werk te hervatten.Nu zul je moeten gaan,en idd wat debby ook zegt,al meld je je na een half uur weer ziek.
Hallo, Me huisarts die heb ik tig keren hgebeld ze kon niets vor me doen e wilde me niet eens helpen dus sta machteloos maar om terug te kerennaar werk noit ik ga me gezondheid niet op het spel zetten ben bang voor die vent hij heeft al eerder geduwd en geschreeuwd daar kan ik niet meer tegen er zijn eerder conflicten geweest met ex medewerkers precies het zelfde dreigementen intimidatie glas gooien ect ect dus ik ga niet terug dan neem ik maar zelf onstlag per direct
Al contact met een advocaat gehad? Ik zou daar haast mee maken. Je arbeidsrelatie met je werkgever lijkt erg op de arbeidsrelatie die ik had en was (zelfs zonder zwangerschap) reden genoeg om me ziek te melden: volgens de advocaat.
wat een huisarts ook zegt, dat maakt het oordeel van de arbo arts niet anders. direct maandag contact opnemen met het uwv voor het aanvragen van een deskundigenoordeel. het uwv levert in dit soort gevallen de second opinion. jouw werkgever kan in dit geval besluiten jou niet te betalen, omdat hij dit als werkweigering ziet met het oordeel van de arbo arts achter zich. oordeelt de arts van het uwv echter anders, dan kan jij een loonvordering uitgeven. als jouw wergever de loonbetaling niet hervat, kun jij dit gaan afdwingen middels een rechtzaak. deze informatie heb ik uit eigen ervaring én uit eerste hand via mijn man die jaren bij het uwv gewerkt heeft. daarbij raad ik je sterk aan morgen meteen te bellen emt het juridisch loket.
Hallo, Dank jullie wel voor de goeie tips. Heb echt super veel geluk ik heb Arag rechtbijstand sta gewoon erbij bij me man op de polis geweldig nu alleen even kijken hoe ik het ga aanpakken dat is de tweede. Als me loon nu wel wordt uitbetaald moet ik het alsnog via Arag spelen?