Ze loopt nog niet los. Wel al sinds 6.5 staat ze en ze loop erg goed langs sinds 7mnd en kan goed evenwicht houden. Ze loop altijd oo sokken of blote voeten. Wel wil ik schoenen aan bij naar buiten gaan: winkelwagen, fiets, mc etc. Dus naar kinderschoenen winkel geweest, gemeten, gepast en heb gekocht hetzelfde maar vorige collectie online. Het zijn soort booties van bunnies jr flex zooltje. Flex zool maat 19. Met veters. Zitten goed en hiel past ook vrij ok (in verg. met zachte zool want dat is dan waardeloos werd ook afgeraden in winkel). Goed. Aangedaan is ook als ze zit op schoot is ok. Maar als ik haar neerzet en ze wil natuurlijk gelijk staan weigert ze dat en begint hard huilen. Staan wil ze ook niet. In winkel zei ze verkoopster dat het normaal is want ze moet wennen en ik moet het gewoon laangzaamhand introduceren af en toe aandoen. Ze hoeft van mij niet erop lopen nu of zo maar als ik haar aankleed moet ik haar laten even om kinderwagen te pakken, aankleden zelf etc. Hebben jullie kindjes dat ook zoiets gehad en hoe gingen jullie ermee om? We gaan 24e naar kindersfysio daar vraag ik dat ook.
Daarom kregen ze hier pas echte schoentjes toen ze zeker een maand goed los konden lopen. Voor die tijd wilden ze het niet en vond ik het ook zeker niet bevorderlijk voor het leren lopen (kinderarts raadde het ook af hier). Tot die tijd dus leren slofjes en dat was dan weer geen probleem: niet met aandoen, maar ook niet met erop lopen. Jongste loopt er nu ook af en toe buiten op (voor die paar minuten ga ik geen 'echte' schoenen kopen). Nog eventjes en dan een eerste echt paar met flexzool.
Ik heb altijd begrepen dat schoenen zijn voor als ze ongeveer 3 maanden zelf kunnen lopen. Ik heb voor de fiets dus gewoon goedkope slofschoentjes. Die van jouw zijn te zwaar denk ik daarom wil ze misschien niet, en het is ook nog niet nodig lijkt me!
Nee klein is die niet. Slofjes etc gepast maar dat gaat echt niet ze gaan dubbel bij hak. Bunnies, appies allemaal. En werd afgeraden door ortopeed ivm platvoet Heb ook replay zacht zool is ook waardeloos. Dus dat slofjes en leren nogmaals niet van toepassing hier
veel te vroeg, maar ik denk ook dat ze toch te klein zijn. Misschien niet in lengte maar in breedte ivm de platvoetjes.... Was hier het probleem bij dochtertje..die deed dat ook namelijk toen ze net kon lopen en schoenen kreeg (was wel al 18 maanden) moeten ze niet eerst 3 maanden goed lopen voordat ze schoenen met flexibele zool mogen? Heb je de schoenen al eens op laten meten van binnen? Kan bij een goede schoenen zaak...doen ze er zo een staafje in...en meten dan de voetjes zodat ze kijken hoeveel cm haar voetjes zijn en hoeveel ruimte er in de schoentjes zitten. De maat komt niet altijd overeen namelijk...
Maar waar gaat het om? Een paar minuten even op die slofjes terwijl ze wacht totdat ze in de wagen gaat.. Zou helemaal dat drama niet aangaan voor die korte tijd. Maargoed, de kinderarts was hier heel resoluut: het is onverstandig kinderen die nog niet goed zelf loslopen echte schoenen (ook met flexzool) aan te doen. Liever zonder iets goed leren lopen en anders zo dun mogelijk en dus bijv leren (klomp)slofjes of sokjes. Zou zelf ook niet weten hoe die leren schoentjes dubbel zouden moeten kunnen gaan bij de hak, ja een hoger model misschien, maar een laag model (sneaker/ballerina-achtig) heb ik hier in ieder geval bij geen van mijn eigen kindjes ooit gezien/meegemaakt. Maar kan natuurlijk per kind verschillen, ze zijn allemaal anders natuurlijk. En ik heb ook geen ervaring met platvoeten of iets dus kan je dan verder niet helpen denk ik.
Maar in mt 19 kun je toch zeker nog wel leren slofjes vinden? Lijkt me niet dat die dan dubbel kunnen gaan zitten. Maar goed, ik heb geen verstand van platvoetjes, zou dus met de orthopeed overleggen in jullie geval.
Die leren slofjes moeten nog soepel worden en dat gebeurt door ze te gebruiken. Eerste week is het gefriemel maar daarna rekken ze wat beter mee en zijn ze prima. En anders met een vetertje.... Vreemd dat de ortopeed iets roept over platvoeten, ik had vroeger een neiging tot platvoeten en moest juist veel zonder schoenen lopen. Echte schoenen worden pas aangeraden als je kind een maand goed kan lopen en dani derdaad flexzolen. Dat een schoenenwinkel wat anders zegt snap ik, dan was je pas over een maand of 4 daar geld uit komen geven...
Een kind moet eerst zeker 6 weken goed stabiel zelf kunnen lopen.Ik zag toevallig vanmiddag bij de Hema een moeder lopen met een heel klein meisje aan het handje.Ze was denk ik nog geen 1 jaar en die had toch echt gewoon slofjes aan. Hadden ze in de schoenenwinkel ook wel mogen adviseren.
Nou het zit zou dat eerste schoenen met harde hak beter hebben schoenen moeten voet fixeren en met slofjes zeg maar gaat platvoet zich ontwikkelen weet niet precies. Ik heb het info van kinder ortopeed in andere land (rusland) daar dus word bij elk kind die begint langslopen semi-ortopedische schoenen aangedan (daar vallen dus bunnis met flex zool onder andere). Maar daar wordt dus echt streng nagekeken dat kind goed leert lopen en dat geen enige mogelijkheid voor platvoet wordt ontwikkelt etc. Zijn daarin vrij streng over. Ik weet niet of het echt zo is, vast wel als het werkt maar goed dat is ter info wat platvoeten betreft. Kan zijn dat het hier anders wordt over gesproken dat kan. En ze hoeft van mij niet lopen op schoenen hoor nu maar ik weet dat het ook kinderen zijn die pas optrekken en wankelend langslopen maar schoenen gewoon geen drama ze staan ook op schoenen. Trouwens bunnies slofjes in winkel gedaan ze was ook aan huilen gelijk ik zag gelijk dat ze het niet prettig vond omdat het dubbel gaat zeg maar. Nee binnen hebben ze niet gemeten en ze heeft ook linkere voet kleiner maar maat 19 is ok ze heeft ruimte en aan zijkanten ook prima. Aan maat zou het niet liggen. Verkoopster zei dat ze erg goed liep ofwel goed voet plaatste etc dus ze adviseerde ons gelijk bunnie baby flex. Ik wilde zelf slofjes passen en gedaan maar verkoopster ze dat het voor haar zal niet werken. Weet niet is speciefiek kleine kinderwinkel van bunnies, appies en shoosme Als ik haar negeer dan huilt ze en huilt zittend. Ik denk dat ze hun te zwaar vind en dat ze moet stappen zeg maar(als ze handje vasthoud ze stapt erg hoog met schoenen en veel stabiler). En op blote voeten stapt ze niet ze meesleept benen meer. Om die reden gaan we ook naar kinderfysio omdat ze dus niet stapt. Goed ik denk dat ik gewoon blijf het proberen 5 min per dag dat ze voor gewicht op voeten aanwent en dat ze er zijn kan geen kwaad voor 5 min per dag toch?
@ piccolina: als je Google raadpleegt kan je eigenlijk zo lezen dat vrijwel alle kinderen tot hun 2e in meer of mindere mate platvoeten hebben en in dit vrijwel altijd vanzelf verdwijnt. Hier gaat het lopen de eerste tijd trouwens ook met de voetjes minimaal optillend. Lijkt mij vrij normaal. Wat ik wel vreemd vind is dat jullie bij de fysio lopen voor het lopen, terwijl de verkoopster haar zo goed vond lopen Is toch apart? Of vond je dat niet raar dan? Maar als jullie toch bij de fysio komen zou ik het daar voorleggen. Diegene kan natuurlijk specifiek voor haar advies geven.
maar euhm ze is pas 9 maanden.... Loopt ze echt al helemaal los en grotere stukjes? Vind ik wel heeeel knap hoor, snelle meid Ik zou gaan voor lederen slofjes, dubbel vouwen bij de hak komt idd voor omdat kinderen die net leren lopen vaak op de tenen lopen..dan kan het omlaag schieten. Ik begrijp je verhaal niet helemaal, maar waarom wil je naar de fysio? van wat ik begrijp is ze heel normaal en juist voor als ze al zo goed loopt.
Jeetje ze is pas 10 maanden en loopt nog niet los. Waarom dan schoentjes en fysio? Het is toch normaal dat ze met 10 maanden niet stapt?
Gewoon schoenen in hoek smijten, klaar. Hier ook geen schoenen voor ze liepen, vonden ze niks (ook niet toen ze nog niet zo lang los liepen) Je kindje is nog klein.
TS, je vroeg om advies, en iedereen is unaniem zo ongeveer; schoentjes aan de kant en ook niet 5 minuutjes per dag proberen.. Is alleen maar onnodig en, vind ik, zielig als ze zo moet huilen. Je bent gewoon echt nog veel te vroeg.