Als ik ergens een hekel aan heb is het het bijhouden van onze administratie maar goed manlief doet het ook niet dus ik moet wel. Nou was ik net weer even bezig en wilde ik mijn kast ook is opnieuw inruimen. Nu vroeg ik me alleen af hoe lang je je administratie "moet" bewaren. Ik heb bijv nog mappen met administratie van 2008, 2009 en 2010 erin. Scheelt een hoop ruimte als ik dat weg kan doen. Tot hoeveel jaar terug bewaren jullie? Ik zat zelf te denken aan 2 jaar.
Het word aangeraden om het tot 5 jaar te bewaren, daar bv de blastingdienst tot 5 jaar nog dingen kan/mag opvragen bij je!
Volgens mij staat daar 5 jaar voor, misschien zelfs 7... 2 is in elk geval wel heel erg kort. Wat bewaar je dan eigenlijk allemaal? Ik heb hier vooral jaaropgaves en dingen van de hypotheek. Alleen het jaar van de aankoop van ons huis heeft een eigen map. Maar verder kan ik veel mappen samen voegen.
Prive is zeven jaar, eigen zaak tien geloof ik??? Of vijf om zeven. Begin nu te twijfelen. Na twee jaar splits ik het op: Ik bewaar alle polissen, hypotheek overzichten, eneco, water, gas, jaaropgaven, belastingaanslagen, gemeentelijke heffingen, loonstrookjes dat soort dingen. En een map met alle belangrijke facturen zoals wasmachine, meubels, brillen, kinderwagen o.i.d. dus eigenlijk dingen die je nog nodig zou kunnen hebben. Je kunt ook na een aantal jaar de belangrijkste dingen inscannen en op een schijf zetten gesorteerd in mappen. Scheelt een hoop bergruimte.
5 jaar voor particulieren 7 jaar voor bedrijven vandaar dat ik in mijn eerdere post al 5 jaar opgaf.... en je moet officieel trouwens niets, maar het is wel verstandig zie onderstaande link Hoe lang moet ik mijn financiële administratie bewaren? | Vraag en antwoord | Rijksoverheid.nl
Idd, particulieren moeten alles 5 jaar bewaren. Ikzelf bewaar alles al 7 jaar, maar dan ook alles. Order alles op naam en dan nog eens op datum. De reden dat ik alles bewaar is een lopende rechtzaak (je weet nooit waar ze om gaan vragen dus bewaar ik alles tot de zaak klaar is)
Inderdaad 5 jaar. Maar je kan de mappen van 2 jaar en ouder toch op zolder bewaren in een doos. Doe ik ook.. Rest staat netjes in boven in een kast.
Wij bewaren tot 5jaar ! Wat ik nu sinds dit jaar doe is brieven in scannen en op harde schijf opslaan.
Oké, ben nu alles ouder dan 2 jaar aan het bundelen. Belastingdienst, jaaropgaves, hypotheek, grote aankopen, contracten en polissen. Op zolder bewaren is ook een idee maar ik heb al zo weinig plek over op zolder en aangezien daar over een half jaar waarschijnlijk een kamer moet komen ga ik het toch maar bundelen!
Minimaal 5 jaar, maar belangrijke polissen, contracten, brieven etc, gooi ik niet weg. Ik heb al wel een tijd het project Scannen op mijn to do lijst staan. Dan kan ik tenminste wat mappen goed opruimen.
je mag het toch ook inscannen of moet je originele documenten kunnen opgeven? Ik gooi eigenlijk alles na 2 jaar weg......foei! Maar de ruimte om te bewaren eigenlijk niet voor........ Zolder is slaapkamer...