Hi ladies, Hoe zit het precies met aankomen tijdens de zwangerschap? Ik ben ik de begin weken, mede omdat ik geen reserves had en ik ineens koolhydraten ging eten (ik at voorheen koolhydraatarm) ivm misselijkheid direct van 57kg naar 59kg gegaan. Nu met bijna 17 weken zit ik op 61kg maar ik eet inmiddels weer volgens een normaal patroon en minder dan in het begin. Zijn de kg's die ik dus aan ben gekomen in de afgelopen weken dan in vet of in het gewicht van de baby + bijbehoren? Ik zit dus nu op +4kg, is dit normaal?
Het verschilt per persoon, de een komt in het begin 'veel' aan en een ander aan het eind. Ik zat volgens mij op jou termijn ook rond de 4 kilo, misschien zelfs wel meer. Nu zit ik op een nette 12 kilo.. Het ligt er ook aan of je vocht vasthoudt, daar kunnen ook de kilo's zitten. Bovendien moet je wat extra vetreserve opbouwen voor na de bevalling! Ik weet niet wat jou bmi is? Maar die van mij is/was vrij richting de ondergrens. Ik moet dus eigenlijk van de vk 17 kilo aankomen! Als je weer een te zwaar bmi hebt, mag je weer wat minder aankomen.. Het gemiddelde is zo'n 12 kilo, dat is zeg maar alles van de baby ed. Ik zou je er geen zorgen over maken!
Tsja het verschilt een beetje per persoon denk ik, maar ik ben pas vanaf 17 weken echt gaan aankomen door de baby. En tot een week of 23/24 ging het aankomen ook nog zeer langzaam, pas de laatste weken gaat het echt hard.
Klinkt normaal. Ik zit ook maar heel beperkt in reserves, en de vorige 2 keer ook. Ben uiteindelijk vorige keren vooral in het 2e en 3e trimester aangekomen. Ik sta nu op +1, maar was eerst 2 kilo afgevallen door de misselijkheid. Op jouw termijn is de baby met bijbehoren denk ik nog geen 4 kilo, maar vergeet niet dat je ook meer vocht vasthoudt. Ik heb de extra vetreserves trouwens keihard nodig gehad voor de borstvoeding, ik was het in no time meer dan kwijt (beide keren in korte tijd een stuk onder normaal/gezond gewicht beland).
Elk lichaam reageert anders op de hormonen! Ik ben nu 13 kg aangekomen en heb het idee dat ik de 20kg wel ga halen. Heeft idd met vocht en vet te maken! Mijn verloskundige praat nooit over gewicht. Zolang het niet de spuigaten uitloopt en je verder gezond bent, goede bloeddruk etc is er niks aan de hand. Mijn nicht is bij haar eerste dik 30kg aangekomen en zij was ook echt super slank. Zegt dus niks! Ik heb me er een periode redelijk druk om gemaakt, maar dat doe ik nu niet meer. Ik eet normaal en gezond
Gewichtstoename tijdens je zwangerschap Via deze link kun je gemiddelden bekijken. Gewichtstoename zwangerschap wat is normaal - LeerWiki.nl - Schat aan informatie En deze is een wiki over gewicht in zwangerschap.
Is maar net of je misselijk bent, wat je postuur is. Ik zat met mijn gewicht te hoog, was niet misselijk maar had geen zin in eten. Was in totaal6 kilo aangekomen (bevallen met 34.5) kind neemt wat het nodig heeft. Gewoon " normaal" blijven eten en dan komt het wel goed.
Ik heb précies hetzelfde gehad. At ook koolhydraatarm, maar dat ging tot week 13 ofzo echt niet meer. Ik walgde van vlees, eieren en groente, en at patat en brood en voelde me net een zeekoe zo opgeblazen. Het is logisch dat je aankomt als je van kh-arm ineens kh-rijk gaat eten, zo werkt het lichaam nou eenmaal. Maar toen de misselijkheid overging ben ik direct weer kh-arm gaan eten, voel me weer stukken beter en fitter, het opgeblazen gevoel verdween en sindsdien is mijn gewicht ook weer op schema gekomen. (kwam het eerste trimester vrij veel aan, maar nu het tweede nauwelijks, terwijl de baby super groeit en mijn buik ook) Zou me er niet zoveel zorgen over maken... Gewoon weer lekker kh-arm eten, komt alles goed! Trouwens, 12 kilo aankomen is 'gemiddeld' in een zwangerschap, dus volgens mij zit je ook mooi op schema zoals het nu gaat.
Hee meis, Heb er ook mega last van.. Aankomen. Ik heb de mama app gedownload en vul elke keer mijn gewicht in. Daar krijg je een curve en bij gemiddeld blijf ik vrij 'rustig' Nu 12kg aangekomen....
Ik vraag het me de laatste dagen inderdaad ook wel eens af wat normaal is wat betreft aankomen tijdens de zwangerschap. Voor de zwangerschap was ik op dieet, maar ik sinds ik weet dat ik zwanger ben, ben ik daarmee gestopt. Ik eet gewoon normaal en gezond, maar niet alles smaakt meer evengoed en ik heb vaker dan anders "lekkere trek", waar ik ook vaker dan anders aan toe geef. Maar toch ben ik nog geen gram aangekomen! En dat terwijl ik morgen toch alweer 14 weken zwanger ben. Ik had toch wel verwacht dat er dan al wel iets bij zou zijn gekomen, al was het maar een halve kilo
Ik persoonlijk ben van mening dat we niet teveel met ons gewicht bezig moeten zijn! Eet gezond, probeer een beetje in beweging te blijven en laat het wat lekkere trek niet zwaar uit de hand lopen! Als je zo erg met je gewicht bezig bent, bederft dat toch een gedeelte van je zwangerschap. Ik heb dat namelijk ook gehad toen ik rond de 20 weken zwanger was en besefte dat mn lichaam op meerdere gedeelten veranderd was. Mn armen en benen zijn dikker geworden. Mn borsten zijn ook behoorlijk gegroeid. Van cup C naar E, maar ik kan me er nu niet meer druk om maken eerlijk gezegd. Niet dat ik nu alles bij elkaar vreet hoor. Ik eet gewoon gezond en probeer nog een beetje te sporten. Mn startgewicht was 73kg en weeg nu dus 86
Ohhh wat herkenbaar! En dan valt die 4 kilo van jou 'nog mee' Ik heb van week 6-16 ook veel koolhydraten gegeten wat ik eerst niet veel deed. Alles wat maar voor handen lag om van de beroerdheid af te komen. Toen dat over ging begon ik weer groente te lussen en nu eet ik weer normaal. Maarja er zit bij mij dus 10 kilo bij aan!!! Erg hè haha. Het zegt gelukkig niet zoveel. Bevestigd voor mij vooral waarom ik normaal gesproken veel groente en beperkt brood/koekjes eet Ik schrik ervan als ik hoor dat ik maar 12 kilo mag aankomen, tja dat ga ik niet redden, ookal leefde ik hiervoor en nu weer goed gezond. Maar 4 kilo bij 17 weken klinkt voor mij erg netjes, ik zou me geen zorgen maken zolang de controles bij de vk goed zijn en je genoeg voedingsstoffen binnen krijgt! Het zal toch per vrouw verschillen.
En veel vocht vasthouden heh met die warmte van de afgelopen dagen!! Ik zit nu op 11 kg met 32 weken. Zat 4 weken op 1 gewicht.
Gemiddeld is 200 tot 500 gram per week in zwangerschap aankomen. Bij 18 weken hoor je dus tussen 3,6 en 9 kilo zijn aangekomen. Dan zit je bij 40 weken tussen de 8 en 20 kilo erbij.... Dat is ook afhankelijk van grootte van je kind, hoeveelheid vruchtwater etc. Maar, ik snap het wel hoor. Blijf me ook erg bewust van cijfers op de weegschaal. Ben nu 28+4 en "pas" +5 kilo, toch voelt het als veel, mede omdat alles aan je lijf veranderd. Je bent controle kwijt, en, die heb ik normaal altijd wél over mijn lijf! Mijn oplossing: er over praten met vriend/moeder/vriendinnen, gezond eten (6 x daags kleine maaltijd van zo veel mogelijk onbewerkte voeding), sporten (2 x per week cardio en 1-2 x krachttraining). En het los laten.... Meer dan mijn best kan ik niet doen. En jij ook niet.
Je bmi heeft hier veel mee te maken. Had een laag/goed bmi en dan is 16-18 kilo aankomen echt niet gek (zei ook mijn vk) Heb je al een (te) hoog bmi kom je meestal minder aan en anders raden ze je wel aan op te letten