concurrentiebeding

Discussie in 'De lounge' gestart door september08, 20 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. september08

    september08 Fanatiek lid

    20 okt 2008
    3.356
    4
    38
    We willen maandag rechtsbijstand bellen, maar nieuwsgierig als wat, dacht ik misschien weet iemand het hier?

    Mijn vriend werkt met patienten, maar heeft een afschuwelijke baas. Er zijn al collega's weggegaan en hij wil zelf ook weg. Maar zijn loon is afhankelijk van zijn hoeveelheid patienten. Wanneer hij zijn baan opgeeft (met groot patienten bestand) weet hij niet hoe snel hij dit elders weer opbouwt en dus onduidelijk hoe zijn loon is. Mensen zijn vaak gehecht. We kunnen wel iets opvangen maar geen maanden op een half loon van hem bijvoorbeeld.
    Maar nu heeft hij dus een baan aangeboden gekregen van een kennis, die allebei graag in zee willen gaan met elkaar. Afspraken over de risico's etc, hoger percentage etc.

    Maar deze baan is op 14 km afstand van zijn huidige baas.
    In het contract staat; De plaats waar de werknemer zijn beroep gaat uitoefenen, mag niet in het verzorgingsgebied vallen in het gebied waar structureer meerendeel van de patienten door woon- werkverkeer afkomstig is. Het verzorgingsgebied is bepalend. Het verzorgingsgebied is: ...... (niets ingevuld)
    Er komen patienten inderdaad uit de andere werkplaats, maar zeker niet merendeel.
    Wat valt er onder het verzorgingsgebied qua afstand en kunnen we er iets mee dat dit niet is ingevuld?

    De Baas is een slimme man die alles op alles zal zetten, omdat een probleem heeft wanneer mijn vriend weggaat. Hij kan geen andere werknemers vinden en zijn nu al te vol qua patienten.
    Hij heeft al eens een rechtzaak gewonnen waar hij duidelijk schuldig was. (ja zo'n type dus) De boete is schandalig hoog(2500 per dag), zal in een rechtzaak vast verlaagt worden, maar nog een boete is waarschijnlijk niet te betalen.

    We durven dus eigenlijk bijna niet, maar de baan is voor mijn vriend ideaal.
    Hij zou eventueel in de andere praktijk kunnen werken voor 2 jaar maar dit is zonder files al 55 min rijden. Dus zal neerkomen om 1,5 heen en 1,5 uur terug reistijd. Ook niet ideaal, want dan ziet hij de kinderen waarschijnlijk nauwelijks en zijn bezig voor een kindje, dus zal ook druk kunnen worden over een jaar of iets later, maar hopelijk binnen 2 jaar wel.
     
  2. Fabje123

    Fabje123 Bekend lid

    9 jan 2016
    555
    53
    28
    Vrouw
    Ik vrees dat als de baas niet meewerkt, je toch een probleem hebt.

    Het begrip "verzorgingsgebied" betekent volgens mij het gehele gebied waaruit de patiënten komen (ik werk zelf als ZZP'er in de zorg). Dus een dorp/stad, waar patiënten van hem nu vandaan komen, valt onder het verzorgingsgebied. Behalve als er in al die jaren maar één keer een patiënt vandaan is gekomen, dan heb je nog kans om de eventuele rechtszaak te winnen.

    Mijn vorige leidinggevende heeft meegewerkt aan mijn overstap, hij begreep het en zag mij niet als directe concurrent. Maar in die positie verkeren jullie helaas niet, als ik het zo lees.

    Met de baas in gesprek gaan, klinkt niet als de meest zinvolle oplossing, maar is wel het enige wat ik kan bedenken in jullie geval....

    Succes ermee in ieder geval, ik hoop dat je vriend snel iets geschikts vindt!
     
  3. september08

    september08 Fanatiek lid

    20 okt 2008
    3.356
    4
    38
    Ja zijn hier ook wel een beetje bang voor... Bedankt voor je reactie!
     
  4. RachelleNM

    RachelleNM Fanatiek lid

    19 aug 2015
    3.329
    2.135
    113
    Vrouw
    Bij mij was het zo dat als ik meer zou verdienen ik wel, bij wijze van spreken, naast m'n oude werkgever zou mogen werken. Misschien kun je daar iets mee? Succes!
     
  5. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    volgens mij is een concurrentiebeding van tafel te vegen als het duidelijk dat de werknemer daardoor ernstig gehinderd wordt een andere baan aan te nemen waardoor hij geen inkomsten meer kan hebben. Maar helemaal zeker weten doe ik het niet. Nu zag ik dat het concurrentiebeding niet is aangevuld (verzorgingsgebied is bv niet genoemd) maar ik weet niet of dat steekhoudend is.

    Ik zou het idd even aan een juridisch persoon vragen in hoeverre hij "vrij" is. Anders als de andere partij hem zo graag zou willen hebben is het natuurlijk ook mogelijk om de nieuwe baas een afkoopsom te laten betalen aan de oude baas en daarmee het concurrentiebeding af te kopen.
     
  6. september08

    september08 Fanatiek lid

    20 okt 2008
    3.356
    4
    38
    Je we vragen ons inderdaad of we iets kunnen met het stukje dat het verzorgingsgebied niet ingevuld is.
    Zijn nieuwe baas zou inderdaad willen meebetalen aan de eventuele boete en alles uitzoeken. Maar een boete van een paar ton gaat het toch echt niet worden.

    Ik las inderdaad ook iets een hogere functie dat dit hem niet mag tegenhouden. Hij kan bv in de maatschap of zelf overname van de praktijk. We hebben interesse in maatschap, overname helemaal nog eigenlijk niet. Dus dit zullen we inderdaad ook nog even navragen.

    Mijn vriend kijkt maandag in zijn bestand of er veel patienten uit zijn nieuwe werkplaats komen.
    Hij wist er wel een enkeling (maar er zijn iets van 15.000 patienten, alleen niet allemaal bij hem persoonlijk natuurlijk)
     
  7. MamaR

    MamaR Fanatiek lid

    4 jul 2010
    3.420
    17
    38
    Die praktijk waar je het in je laatste stukje over hebt is dat van diezelfde kennis? Zou het anders niet mogelijk zijn dat hij daar op contract gaat en gewoon in zijn eigen regio blijft werken? Of is dat weer een heel andere praktijk?
     
  8. september08

    september08 Fanatiek lid

    20 okt 2008
    3.356
    4
    38
    Het is idd een andere praktijk, dus hij kan het zien als concurrentie. Mijn vriend heeft helemaal geen opzet om patienten mee te nemen, maar hij zegt wel eerlijk door de hechting kan het zijn dat patienten willen weten waar hij heen gaat en 14 km verder gaan rijden.
    Ik weet niet hoeverre je dat kan weigeren ivm concurrentie etc...
     
  9. Sue87

    Sue87 Niet meer actief

    Heeft je vriend een vast contract? Of een tijdelijk contract?
    Als het niet om een vaste aanstelling gaat, mag een concurrentiebeding namelijk helemaal niet.
     
  10. Roos32

    Roos32 Bekend lid

    2 jun 2013
    923
    137
    43
    Vrouw
    Ik zou dit heel goed bespreken met een goede arbeidsrechtadvocaat, want het is een lastige kwestie en niemand hier is expert op het gebied van arbeidsrecht om je van goed advies te kunnen voorzien. Ik heb in de praktijk meegemaakt dat een nieuwe werkgever alsnog niet bereid was de boete te betalen en de werknemer dus helemaal geen baan meer had. Ik heb ook meegemaakt dat een concurrentiebeding heeft geleid tot een rechtszaak waarin ik ook dacht dat de werknemer een sterke zaak had. Uiteindelijk is de werknemer geheel aan het concurrentiebeding gehouden (niet eens afgezwakt). Laat je heel goed adviseren en maak dan de afweging of je het aandurft of niet.
     
  11. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
    Hij is fysio denk ik?
    In principe heeft hij zich aan het beding te houden tenzij er een aanzienlijke materiële vooruitgang heeft. Andere optie is gesprek met baas erover aan gaan alleen dat zal hier dan lastig gaan gezien de aard van de baas.
    Het enige stukje wat ik niet zeker weet is dat het niet duidelijk omschreven staat wat het verzorgingsgebied is. Of het dan geldig is nog...
    En de taken/functie moet goed omschreven staan.
    Zou mn dat stuk dat over het verzorgingsgebied navragen wat niet ingevuld is.
     
  12. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.858
    113
    Mee eens.
     
  13. Inieminie83

    Inieminie83 Actief lid

    11 jul 2013
    351
    74
    28
    NULL
    NULL
    Ik ben zelf fysiotherapeut en heb enkele jaren geleden een nieuwe baan aangenomen terwijl ik een concurrentiebeding had. Ik was bezig met een master alleen in mijn oude werk was geen ruimte om die master ten uitvoer te brengen zeg maar. Mijn nieuwe baas ( 7km verder) wilde een deel van mijn opleiding betalen en ik zou sowieso daar mee verdienen omdat ik daar wel mijn opleiding ten uitvoer kon brengen. En met een specialisatie kun je hoger tarief declareren.
    Dat was genoeg om het concurrentiebeding te kunnen laten vallen volgens het juridisch loket. Ik heb dat dus gedaan en mijn oude baas is hier niet tegen in gegaan. Over het meenemen van patienten, die hebben een vrije artsen keuze die ook geldt voor therapeuten. En die vrije artsenkeuze mag niet beperkt worden door een concurrentiebeding van de therapeut.
     
  14. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
    Dit is duidelijk een voorbeeld van een vooruitgang. En ptn kunnen altijd googlen waar je heen bent gegaan en ook al zeg je het niet dan kunnen ze je idd gewoon opzoeken. Dus daar zou ik me ook niet te druk over maken. Iedereen is vrij om te gaan waar hij wil.
     
  15. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    5 mrt 2013
    4.611
    2.405
    113
    Kan je de praktijk net niet buiten het verzorgingsgebied laten vallen?

    Je mag sowieso niet actief je huidige patiënten benaderen of ze met je meegaan.
     
  16. september08

    september08 Fanatiek lid

    20 okt 2008
    3.356
    4
    38
    Nee dat had ik gelezen hij heeft een vast contract.
     
  17. september08

    september08 Fanatiek lid

    20 okt 2008
    3.356
    4
    38
    Hoe bedoel je buiten laten vallen? Het zijn beide bestaande praktijken.
    Patienten meenemen wil hij helemaal niet, maar uitsluiten dat ze zelf komen kan hij niet.
    hij is btw tandarts geen fysio
     
  18. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
    Grappig. Zelfde tekst als bij de fysio contracten.
    Maar rechtsbijstand erbij en goede uitleg vragen
     

Deel Deze Pagina