Ik had van tevoren gezegd dat onze meid nooit, maar dan ook NOOIT de speen zou krijgen... Maar de laatste paar dagen heeft ze echt momenten waarop ze haar hel;e hand in haar mond steekt of op haar duim zuigt.. dacht eerst dat het honger was, maar dat is het niet.. ze wil gewoon zuigen.. ze zuigt dan een minuutje of 5, spuugt hem uit en wordt weer rustig.. gebeurt zo'n 3 keer op een dag.. Ze drinkt niet aan de borst, maar krijgt afgekolfde melk, dus speenverwarring is niet aan de orde, maar ik voel me zo rot er over.. ik wil het echt niet, maar vanmiddag was ze zo boos dat ze zichzelf flink gekrabt heeft in haar gezicht, schrok er gewoon van.. Wie heeft nog andere troosttips? Wandelen helpt, autorijden ook, maar ja.. dat moet op dat moment maar net lukken... ik vind het best moeilijk, eerst sliep ze vooral (3wk te vroeg) maar nu is ze continu behoorlijk wakker en het is absoluut (nog) geen huilbaby hoor, maar ja.. ik vind het best moeilijk als het me niet lukt om haar te troosten! oja.. ze heeft er vooral behoefte aan nadat ze de fles heeft gehad.. ze is dan een halfuurtje klaarwakker en dan begint het huilen.. het lijkt net alsof ze moe is, maar het gezelliger vind om bij ons wakker te zijn.. ze vecht echt tegen de slaap.. fijn weekend alvast! x
Wat vind je zo erg aan een speen? Ik vind een speen juist veel beter dan duimen (en mijn zoontje wil verschrikkelijk graag duimen, zal je net zien natuurlijk). Als je kindje later groot is kun je een speen afpakken om het af te leren. Met een duim gaat dat een stuk lastiger Wandelen, knuffelen, zingen (en dan het liefst allemaal tegelijk) werken hier het best als troost.
Bij mij staat op nr 1: DE DRAAGDOEK! heerlijk... ik kan doen wat ik wil en T is dicht bij mij... wou dat ik dat eerder had ontdekt!
ik vind een speen echt ideaal, eerst gebruikten we hem om ook de zuigbehoefte te bevredigen daarna gewoon alleen als troost en voor het slapen gaan, en nu heeft hij hem alleen nog savonds voor het slapen gaan, ik heb dat liever dan duimzuigen, en qua slapen,, misschien indd draagdoek proberen, baby's vinden het heerlijk en ze slapen er goed in en mogen er ook lang in blijven liggen omdat ze in een goeie houding liggen, mijn zoon heb ik de eerste 3 maand echt elke dag in de doek gehad !! wel een paar uur op een dag.
Maar waarom vind je de speen niets dan? Sommige kindjes hebben gewoon een zuigbehoefte en ik vind het juist sneu als deze niet vervuld wordt. Je verteld dat ze juist behoefte heeft na haar flesje... Hoe lang doet ze over haar fles? Mocht dit binnen 10 minuten zijn bijv. dan kan het inderdaad aan haar zuigbehoefte liggen. Nog geen bevredigend gevoel... Is het echt zo erg als je haar met mate haar speentje geeft? Wij hebben dit ook met mate gedaan [alleen na een flesje en voor het slapen verder absoluut niet]. Ons mannetje heeft nu na zijn 1e verjaardag zelf aangegeven dat hij het niet meer hoeft. Hij is dus al van de speen af [om je gerust te stellen dat het ook anders kan dan dat je soms misschien in de buurt ziet.... kindjes van 2 die alleen maar met speen rondlopen ]
Inderdaad, waarom niet de speen? Die speen is er omdat baby's een enorme zuigbehoefte kunnen hebben. En zodat het kind dan niet gaat duimen. De speen heeft een voordeel tov duimen omdat het makkelijker af te leren is (schijnt, heb het nog niet ondervonden ). De kunst is om er niet te lang mee door te gaan, want ik vind een kind van 3 dat op straat constant de speen in heeft ook geen gezicht.
Wij hadden ons ook voor genomen om ons kind niet de speen te geven, omdat dat wordt afgeraden als je borstvoeding wilt geven. Zonder overleg met ons hebben ze in het ziekenhuis toch ons dochtertje een speen gegeven toen ze een paar dagen oud was. Nu had ze echt een enorme zuigbehoefte, dus we vonden het ook sneu om daar niet aan tegemoet te komen. Maar we hebben er wel veel last van gehad, vooral de eerste maanden huilde ons dochtertje steeds als ze haar speen in bed kwijt was - en dat gebeurde vaak. Op die leeftijd kunnen ze immers zelf de speen nog niet pakken en terug stoppen in de mond. We hadden op een gegeven moment zelfs het idee dat ze er - onbewust - mee speelde om zo onze aandacht te krijgen. Inmiddels is ons dochtertje wat ouder en krijgt ze de speen alleen bij het slapen, en dat accepteert ze zonder problemen. Nog steeds is de speen het voorwerp waar ze het meest aan gehecht is, ze geeft bijvoorbeeld niets om knuffels. Maar het is prima in de hand te houden zo. En sinds we een speenpop hebben gekocht (o.a. verkrijgbaar bij het babywarenhuis met de P) raakt ze de speen 's nachts ook niet meer 'kwijt'. Kortom: het is allemaal goed gekomen.
Ik wilde ook geen speen geven in het begin. Steeds dat ding kwijt dacht ik en dan kan ik er snachts weer uit om hem te zoeken en hem weer in zijn mond te doen. Nou toch heb er er ook aan moeten geloven. Hij bleef huilen op een gegeven moment. Dus hup die speen erin. Nu plopt hij hem er sinds een maand steeds uit. Hij wil hem bijna niet meer. En waar ik op had gehoopt doet hij ook. Hij pakt zijn duim. Lekker makkelijk en die heeft hij altijd bij zich. Dus als ik jou was zou ik toch de speen gaan gebruiken.
Als je je helemaal hebt voorgenomen dat je perse geen speen wilt geven kan ik me voorstellen dat je je er rot over voelt. Maar je kindje heeft er blijkbaar behoefte aan, dan heb je toch niet gefaald? Dan ben je alleen maar een goede moeder als je je kindje geeft wat het nodig heeft. Voel je niet rot erover! Wees ook niet bang dat ze het nooit meer afleert. Onze kleine (net voorbij een jaar nu) heeft in principe alleen nog de speen in bed, en niet eens door oefenen ofzo, nee...hij heeft er gewoon geen behoefte meer aan. Succes ermee
ik zei ook altijd onze dochter krijgt geen speen maar ze had erge zuig behoefte en kreeg toen in het ziekenhuis (iets te vroeg geboren) een speen van een flesje (was een doekje in gedaan) waar ze op begon te zuigen dus uit eindelijk toch over gegaan op de speen. duimen heeft ze nooit gedaan en nu krijgt ze hem alleen voor de nacht.
Hier ook een speen gebruikt, omdat ze die gewoon nodig had. Nu vraagt ze er niet meer om dus wordt die ook niet meer gebruikt. Maar als je kindje zuigbehoefte heeft,waarom geef je dan geen speen? Principes zijn natuurlijk prima maar moet niet ten koste gaan van de behoefte van je kindje.
Ik zei ook voor ze geboren was: Geen speen! Ik had bij m'n neefje gezien indertijd dat dat prima kon. Maar ook hier een meisje met erge zuigbehoefte. En de speen gaf veel rust en troost. Nu nog. Als ze erg moe is en ze valt ofzo net voor ze naar bed gaat dan kan ze behoorlijk overstuur zijn, kroelen en bij je pakken helpt, maar van de speen kalmeert ze echt snel. Verder krijgt ze hem in principe alleen als ze gaat slapen, 1 in de mond en 1 in de hand... Want wat Jeleu schrijft is hier ook zo: Haar speentje is wel hetgene waar ze het meest aan gehecht is. Knuffeltjes niet. En hoewel me dat enerzijds wat tegenstaat -die liefde voor een speen is wat moeilijk te begrijpen ook natuurlijk - vind ik het anderzijds wel schattig EN praktisch! Een nieuw speentje is gemakkelijker gekocht dan die ene favoriete knuffel.... Maar oke on topic: Probeer het te zien, dat JIJ haar kan troosten door haar de speen aan te bieden en dan lekker bij te houden. Je kan het speentje als ze hem niet nodig heeft, natuurlijk ook telkens afpakken weer. Na de 8 maanden (geloof ik) is die zuigbehoefte als het goed is ver verdwenen.
Ik vind een speentje echt een uitvinding hoor, hier helpt het enorm. Ik merk wel dat mijn zoontje nu heeeel veel behoefte heeft aan zuigen, hij wil hem steeds vaker op een dag. Nou tsja dan krijgt hij hem ook, ik bedoel afleren moet toch een keertje
ik heb ook nooit een speen gegeven ook om een aantal redenen. Nu was kyan een behoorlijke huilbaby dus toch speen geprobeerd en hij wilde het niets eens, dit was ook pas bij een maand dus ja hij was er niet aan gewend. Heb teveel gedoe om me heen gezien met de hele nacht speentje eruit spugen en de speen niet kunne afleren. Dus nee hier geen speen. Hij heeft overigens ook nooit zijn duimpje gepakt. Denk dus ook minder behoefte om te zuigen
Julian heeft sinds dag 1 een speentje in en ik vind het heerlijk! Als hij huilerig is ofzo dan geef ik de speen en dan is hij onmiddelijk rustig, het is echt zijn troost en met slapen gaan heeft hij het ook en ik hoef er snachts niet uit als hij hem uitgooit want dat vind hij het wel best, `s avonds hooguit 1 a 2 x terug naar boven om de speen er weer in te doen. Zou niet in zien waarom je gefaald zou hebben, als je kindje erom vraagt? Zijn duim heeft hij ook geprobeerd, nouja zijn handje en die ging zo ver zijn monje in dat hij ervan moest overgeven dus dat ben ik hem hard aan het afleren.
Hier ook iemand die 1, 2 of 3 vingers in zijn mondje doet als hij zijn speen niet kan vinden. Dit is best wel vervelend als hij net heeft gegeten want dan wil hij nog weleens kokhalzen. Dan heb ik liever dat hij even op zijn speentje zuigt.
Sterre heeft ook een speen, ik vind het heerlijk. Ik leg in bed een hele rij spenen om haar heen 'snachts, wij hoeven er 'snachts dus nooit uit, want ze graait om zich heen en ze heeft er weer 1 te pakken. Dus gefaald, waarom?
Onze kleine is 5 maanden, maar kan zijn speen niet pakken ofzo als hij in bed ligt. Wanneer komt dat zo'n beetje dat ze hun eigen speentje kunnen vinden. Ik heb er altijd een paar in bed liggen, omdat hij deze weleens laat vallen onder het bed.
Hoi, ik begrijp je gevoel. Ik heb speentjes ook nooit wat gevonden en mijn zoontje heeft er nooit 1 gehad. Bij hem ging dat zonder problemen. Hij heeft blijkbaar nooit veel zuibehoefte gehad. Na zijn flesje was hij tevreden en ging lekker slapen. Alleen komt er veel meer voor dat babiy's wel een enorme zuigbehoefte hebben en dan ontkom je er niet aan, denk ik. Ik zou het gewoon lekker geven en op tijd afbouwen. Want een kind van 2 of 3 jaar die met een speen rondloopt vind ik persoonlijk ook geen gezicht.
van mij hoefde een speen ook niet zo maar toen ik na een dag of 4 steeds met mijn pink in zijn mond moest zitten omdat hij zoveel zuigbehoefde had heb ik toch maar een speen gegeven. Nu heeft hij hem nog steeds en het geeft hem echt troost. Zelf pakken kan hij nu ook dus dat scheelt ook. Alleen als hij echt heel erg overstuur is lukt het niet om hem zelf te vinden.