Goedenavond Wij zitten al een tijdje te dubben over een nieuwe bank, hebben nu al weer 14jaar een leren van seats and sofa's en zit nog goed maar zitten wat scheurtjes in van de katten niet erg zichtbaar maar ja na 14jaar mag het. Nu heb ik mijn oog laten vallen op de 3 en 2 zits ektorp van ikea. Bij ons qua kleur zou de grijze svanby in aanmerking komen,enkel is dat volgens mij de enige die niet zelf gewassen mag worden maar enkel chemisch gereinigd. Nu sprak ik iemand die zei oh maar gewoon op 30 graden moetlukken hoor, maar ja samen zijn dan de banken bijna 1000 euro zou wel heeeeel zuur zijn als ik ze verpest. Iemand ervaring ermee? En als ik op marktplaats kijk vind ik de banken er allemaal zo rommelig uitzien, bekleding vaak gekreukt en ziet er snel ingezakt uit, ook trekt de bekleding vaak in de hoeken. Zijn die mensen gewoon makkelijk met foto's zonder ff strijken enzo of zien ze er gewoon echt vaak beetje uitgeleefd uit? Zo graag ervaringen horen van de ektorp. Oja gezin bestaat uit 2 volwassenen,1kind van 8 en een van 3 en hondje en 2 katten. vind de zandkleurige en de blauwe ook wel mooi
Jahoor ik gooide de svanby gewoon op 30 graden id wasmachine. Daarna nat om de bank doen dan droogt het netjes op! Ze worden wel iets lichter na regelmatig wassen. Door het zitten krijg je die shabby look, wij zijn uiteindelijk voor een strakkere bank gegaan.
Dank je wel voor je reactie, merkte je niet dat ie iets kromp? En na hoe lang werd ie echt shabby zeg maar? Wil er toch wel graag jaar of 7 mee kunnen doen. Of is dat erg positief
Wij hebben ook Ektorp. Ik was ze koud (hooguit 30) omdat ik anders bang ben dat ze krimpen, wat tot nu toe nog niet gebeurd is. Qua verkleuring, hij is met der jaren (hebben hem nu zo'n 3 1/2 jaar) wel iets lichter geworden, maarjaa het is Ikea
Ik vroeg me hetzelfde af. Hebben de hoekbank nu 2 jaar en eerlijk gezegd nog niet gewassen Hij ziet er nog heel netjes uit, maar aangezien er op staat alleen chemisch reinigen, nog niet gedaan. In wasmachine kan dus gewoon? Ben zo bang dat ie niet meer erom past.
Ik heb nu 3 jaar de zwarte ektorp, 3 zits, 3 zits met lounge gedeelte en de fauteuil, de hoezen van de banken was ik regelmatig omdat de kinderen daar het meeste op zitten en dus knoei, er is echter nog geen kleurverschil te zien met de fauteuil. Overigens was ik de hoezen ook op 30 graden.
Hier niet de Ektorp maar de Tylosand van Ikea, hoezen mogen volgens het etiket niet in de wasmachine maar ik doe het lekker toch Op 30 graden. Heb de bank al 6 jaar en ziet er nog prima uit.
Ik weet niet wat er op het etiket staat maar het is dezelfde stof als svanby grijs, alleen dan de bruine variant. Verkoper zei ook dat je deze hoes niet zelf kan wassen maar dat gaat gewoon prima.