Hoi, Zoals hierboven al staat: mag je zomaar zijligging kussen aanschaffen of moet dat op advies van CB en/of fysio? En is het niet zielig?
ik heb eigenlijk geen idee, als je ze zomaar overal kan kopen dan lijkt me dat niet. persoonlijk zou ik het wel eerst overleggen met een fysio of het cb
Je kunt er zo eentje regelen. Dat heeft mijn zus ook gedaan, die heeft eentje geleend. Maar ze heeft wel overleg gehad met het CB. Bij mijn neefje was het nodig omdat hij veel spuugde en niet op zijn rug mocht liggen. Maar op de zij mag eigenlijk ook niet na 2 weken. Dus vandaar dat kussen. Sinds hij niet meer zoveel spuugt (door andere voeding en ouder worden) ligt hij ook niet meer in dat kussen. Maar misschien kan een fysio/CB ook helpen bij het achterliggende probleem??
Ja het is nog al moeilijk. Want hij kan zijn hoofdje gewoon goed draaien van links naar rechts. Hij heeft nu nog een normaal rond hoofdje, maar vooral de laatste 3 dagen ligt hij boven in bed als hij slaapt continue op rechts. Ik weet niet of je dan kan spreken van een voorkeurshouding?? Begin juni waren we bij het CB en ik heb het toen ter sprake gebracht en die verpleegkundige zei dat er geen sprake volgens haar was van voorkeur. Maar ja in de praktijk ligt hij mijn inziens toch te vaak op rechts. Wij moeten er volgende week heen dan vraag ik het wel. Hoe snel krijgen ze zo een afgeplat hoofdje?
Mijn zoontje had ook zo'n "lichte" voorkeur. Hij wilde het liefst naar 1 kant liggen met zijn hoofd. Maar hij kon wel de andere kant opdraaien en deed dat ook wel. Zijn hoofdje is toen iets veranderd, maar dat was ook heel snel weer terug toen we met wat huis-tuin-en-keuken tips aan de gang zijn gegaan: - bed/box andersom inrichten zodat de leukste kant aan de niet-voorkeurszijde zit. (hielp hier niets) - op actieve momenten stimuleren aan de andere zijde dingen te doen. Dus speeltjes geven via niet-voorkeurszijde, fles geven aan niet-voorkeurszijde, verschonen via niet voorkeurszijde etc, - in de slaap het hoofd terugdraaien, zodat hij wel 50/50 slaapt op beide zijde (hielp hier goed) - evt een opgerolde hydrofiele luier/dunne knuffel onder de voorkeursschouder, zodat hij zijn hoofdje die kant niet op kan draaien. Wel oppassen trouwens dat je niet overcompenseert. Maar voor dat weekje zou ik nog niet zo'n kussen aanschaffen. Dan zou ik eerst deze dingen eens proberen. Zeker als zijn hoofdje nog netjes rond is.
Deepfreeze: echt lief dat je zo uitgebreid reageert. Doe me echt goed! Ik ga je tips gewoon uitproberen. Bedje kan niet anders staan, maar heb hem anders opgemaakt zodat het raam nu links is. En met verschonen, voeden etc. ga ik ook op links doen. Fijn dat het bij jullie goed gekomen is. Ik denk dat het hier ook moet gaan lukken. Ik ga inderdaad nog niet zo een kussen aanschaffen. Dat kan altijd nog. Heb hem trouwens half uur geleden teruggedraaid op links (hij slaapt) en hij ligt nog steeds zo
Hai, Bij ons was dat dus niet zo, als wij Luca zijn hoofdje naar links draaiden in zijn slaap dan lag hij binnen 10 seconden weer op rechts. Als we dit probeerden als hij wakker was dan ging hij echt kracht tegen geven om maar niet op links te hoeven liggen. Dat was al vanaf dag 1 na zijn geboorte. Wij zijn toen al die oefeningen gaan doen en hem voortdurend links stimuleren en dat ging heel goed alleen slapen wilde hij echt niet op links. Ik heb toen zelf de kinderfysio gebeld en gevraagd of ze een keer wilde komen kijken. Luca was tien 8 weken oud en we hadden zelf al een paar weken oefingen gedaan. Tijdens dit gesprek werdt duidelijk dat Luca al een beetje een afplatting had (was ons nog niet echt opgevallen) en dat hij wel een hardnekkige voorkeur naar rechts had. De fysio adviseerde toen ook om overdag een zijligkussen te gebruiken. Zij heeft er ons toen 1 geleend en ons precies laten zien hoe we Luca hierin moesten leggen. Voor meer stevigheid en minder kans op doorrollen drukken bij onder beide zijden van het kussen een dikke badhandoek. Dan ligt hij nog steviger. ' S nachts ligt hij gewoon op zijn rug met een handoekje onder zijn schouder. De afplatting is eerst nog erger geworden naar 106% maar is nu gelukkig weer minder geworden naar 104% en Luca hoeft dus geen helmpje. Als jouw kindje een afplatting krijgt dan zie je dat heel snel (kijk maar eens van boven op zijn hoofje en als het een beetje scheef is dan zie je dat meteen) Luca heeft 1 dag gehuild toen hij in het zijligkussen moest maar hij slaapt nu zelfs uit zichzelf op zijn zij. Asl wij hem 's morgens wakker meoten maken omdat we moeten werken dan ligt hij vaak op zijn zij te slapen. Ik zou als je het niet vertrouwd een afspraak maken met een kinderfysiotherapeute, dan hoeft niet met een doorverwijzing van het CB. Is geheel vrijblijvend. Veel liefs Nataly (we hebben nog een tijdje gekletst bij het IUI forum)
Zijligkussens zijn bij de prenatal te koop voor ik geloof 17 euro. Bel anders een met een kinderfysio in de buurt, heb je geen verwijzing voor nodig en meestal kun je een kussen van hen lenen.
De prenatal mag ze niet meer verkopen omdat het iets medisch is. Voor een paar weken geleden wou ik er ook eentje aanschaffen dus had de prenatal gebeld. Ik heb toen maar de kinderfysio gebeld, ik moest eerst langskomen, ze ging hem eerst helemaal onderzoeken of er niet wat anders aan de hand was. Toen dat niet het geval was kreeg ik een wissel/zijlig kussen te leen. We gebruiken het nu zo'n 3 weken, soms blijft hij erin liggen maar soms wurmt hij zich er boven uit. Het is zeker niet zielig hoor! Ze slapen er wel om. Ik had ook van alles geprobeert voordat ik er mee begon maar niets hielp.
als je je kindje op de zij wil leggen kan je ook een laken/handoek op rollen (van punt naar punt) en die in het ruggetje leggen en zo tussen zijn beentjes door doen en dan eventueel een kruikvullen met wat water zodat die wat zwaarder is en die tegen zijn rug ook aan leggen zodat hij op zijn zij blijft liggen. zo legde wij onze dochter ook op een gegeven moment omdat zij een behoorlijk scheef hoofdje kreeg. hou zijn hoofdje goed in de gaten, mocht het nou wel steeds schever worden dan kan je snel aan de bel trekken bij de fysio.
Nataly: ik ken je inderdaad nog van het IUI topic. Hoe gaat het met jullie kleintje? Mooi hé iui baby's Ik ga inderdaad wel even de fysio bellen voor een vrijblijvende afspraak. Kunnen ze me of geruststellen of we kunnen er op tijd iets aan doen. rest van de meiden ook bedankt voor de reacties.
Relaxed Je maakt je wel heel erg zorgen he? Kan me wel voorstellen hoor, maar echt, relaxed. Gewoon aan de slag met de gegeven tips en de kans is ontzettend groot dat het hartstikke goed komt.
@vruchtje24 Met ons gaat het heel goed, Luca is morgen al weer een half jaar! Heeft jouw kindje die voorkeur naar rechts nu pas gekregen nu hij bijna 3 maanden oud is? Luca had die voorkeur al vanaf dag 1 na zijn geboorte en was erg hardnekkig. Wij zijn toen allerlei oefeningen gaan doen maar dat hielp niet genoeg en zodoende zijn we bij de fysio terecht gekomen. Ik zou eerst die oefeningen doen en alles via links stimuleren en daarna pas naar de fysio gaan als je blijft twijfelen. Toen Luca de leeftijd had van jouw kindje nu had hij al een afplatting dus denk ik dat het bij jou wel goed komt hoor! Veel liefs Nataly