even een gekke vraag. ik heb met 25,3 weken een pretecho gehad door dezelfde mevrouw als mijn 15 en 20 weken echo. toen lag het kindje met gewicht net 3 daagjes onder gemiddelde. dus super mooi.wel een behoorlijke plons vruchtwater. ( maar dat had ik bij vorige zwangerschap ook ) nu merkte ik dus dat mijn buik de laatste weken enorm groot werd en vandaag op controle bij vk werd dus bevestig dat ze dacht te voelen dat het kindje best groot aanvoelde en wat voorloopt. ze stelde voor om over paar weekjes groeiecho te doen bij volgende controle even bespreken over 3 weken. nu vroeg ik aan haar of het door mijn eetgedrag kon komen van de laatste weken. ik heb namelijk best wat stress weggegeten zoals chips, friet , pizza , snoep.. en de vk antwoorde dat de baby inderdaad mee gaat snoepen van de reserves voedsel van de moeder. ik schrok daar best wel van en ben dan ook van plan om dit drastisch te veranderen de laatste 10 weken. maar haalt dit nog uit? zoiezo gezonder voor de beeb maar is het dan ook echt zo dat ik het te dik worden van de baby hiermee verder kan voorkomen of ben ik daar nu te laat mee en zit het er eenmaal aan? voel me nu best wel schuldig tegenover het kindje dat ik zo ongezond heb gegeten het gekke is dat ik zelf nog maar 7 kilo ben aangekomen. ben ook gewoon nog slank mt xs s. ( op een dikke buik na ) dus kan me een grote baby helemaal niet voorstellen. het is niet zo dat ik het heel erg vind hoor want elke baby is welkom maar vind het wel fijn om me erop voor te bereiden. en een thuisbevalling of zh bevalling goed te overwegen.
De baby van de obese vrouw gezien van 21 kg? Inderdaad heeft eten er invloed op. Nu lekker weer gezond gaan eten en je niet druk maken. Die echo s en metingen zijn ook niet altijd betrouwbaar. te klein bij mijn collega viel weer reuze mee. Dan wordt er gezegd groot kind komt er normale uit. Bij 2 ling van mijn stiefzus werd de "dikste" als de kleinste aangemerkt. Wat in werkelijkheid dus andersom lag. Kortom meting zegt niet alles. Succes met de laatste weekjes.
Ik at aan het begin enorm veel fastfood omdat het t enige was dat ik wegkreeg en eet nu best veel chips en koekjes maar blijf gewoon "slank" met een babybuik en mijn buik en baby zijn vrij klein.
Ik heb me in mijn zwangerschap ongans gesnaaid, 30 kilo aangekomen en vervolgens kwam er een jochie van 2800 gram uit . Dus het hoeft niet perse. Maar gezond eten is natuurlijk altijd verstandig!
bedankt voor de reacties. vind het wel frapant dat toen ik meer ben gaan eten ook de kleine van 3 dagen achterlopen nu ineens aan de grote kant is. vandaar dat ik het wijt/link aan mijn "vreetbuien"de laatste weken. maar het hoeft daar dus niet van te zijn begrijp ik?
Ik ben in beide zwangerschappen niets aangekomen. Normaal eet ik veel, in de zwangerschap juist niet. Dan heb ik echt geen trek en dwing ik mezelf om wat te eten. Toch wogen beide kinderen erg veel voor de zwangerschspsduur. Heeft meer met de werking van de placenta te maken denk ik, al hebben het nuttigen van veel koolhydraten wel meer kans op een verhoogde bloedsuiker.