Ik ben ruim 25 weken zwanger en heb gister op doktersreccept een gyno-daktarin (zetpil voor vagina) ingebracht tegen eens chimmeltje, maaar heb nu wat licht bloedverlies. Kan dat door het inbrengen of die pil komen (vagina is natuurlijk al wat rauw van het schimmeltje) of zou ik daarvoor de vk moeten bellen?
Ik heb aan het begin van mijn zwangerschap (6-7 weken) ook een schimmelinfectie gehad en daarvoor ook gyno-daktarin gebruikt. Ik had toen ook licht bloedverlies. Was toen gelijk in rep en roer omdat ik dacht een miskraam te krijgen maar achteraf bleek het te komen door de gyno-daktarin. Volgens mijn verloskundige prikkelt de gyno-daktarin je vagina en baarmoedermond, die beide toch al meer doorbloed zijn en veroorzaakt daardoor wat kleine irritaties en dus licht bloedverlies. Bij mij was het ook gelijk over na de behandeling.
Zit je schimmelinfectie dan niet daar ook? En misschien ten overvloede: bij een schimmelinfectie is het niet verstandig een inlegkruisje te gebruiken... Dat maakt 'de boel' juist lekker warm en broeierig en dat is een feestje voor de schimmel!