€439 huur. Daarbij zitten ook servicekosten en iets van €2,50 voor een soort extra verzekering voor dingen die anders niet door de woningvereniging gemaakt worden en nu dus wel. En ik krijg €179 huurtoeslag. Ik woon in Brabant in een maisonette dus heb beneden woonkamer van ongeveer 25m2 en aparte ruime keuken. En boven 3 slaapkamers waarvan 1 van ongeveer 20m2 en aparte ruime badkamer. Vlakbij het centrum, een park en winkels.
Wij betalen momenteel 295 euro hypotheek per maand. Daar krijgen we ook nog belastinggeld voor terug maar dat doen we sinds dit jaar per jaar. Omdat het nu zo weinig is zijn we hiernaast ook maar extra gaan aflossen per maand, eerst 100 euro extra en sinds kort 200 euro. Hierdoor wel de belasting voor de hypotheek per jaar laten zetten omdat het bedrag nu steeds minder wordt en dan moet je goed opletten met aanpassen vandaar maar per jaar gezet.
Het was bij ons ook geen optie. Wij stonden helaas vast op 5,2% voor 20 jaar. Voor ons zat er maar 1 ding op en dat was verhuizen. Nu wonen we tegen dezelfde lasten veel ruimer, vrijstaand en hebben we een dubbel zo groot perceel. En niet geheel onbelangrijk, wij hebben nu veel minder renteaftrek. Als ze daar nog eens aan gaan zitten, brengt ons dat in ieder geval niet in de problemen. Dat had op het vorige huis wel zo geweest.
We betalen €668 netto p/m, krijgen maandelijks nog geld terug van de belasting, maar wordt wel steeds minder. Hebben een rijtjes woning (buiten de randstad) 131m2 woonoppervlak, 3 slaapkamers en een zolderkamer
Wij betalen 900euro hypotheek en 100 euro aan de VvE voor een appartement van 100vierkante meter in het centrum van een stad in de randstad. We krijgen van de belasting niet heel veel terug omdat we een hele lage rente betalen.
Hier 1150 eur hypotheek maandelijks voor een twee-onder-een-kap woning met 4 slaapkamers plus garage in een dorp dat tegen Rotterdam aanligt. De woning is 140m2 en de tuin 100m2. Vind de verschillen echt enorm met buiten de randstad!
Hier 900 euro voor een vrijstaande woning in een dorp in het hoge noorden met weinig voorzieningen. Op een ruim 1000 vierkante meter kavel. Alleen wel onveilig. Zijn bijna 5 jaar bezig om ons huis hersteld te krijgen van de aardbeving schade. We zijn met de Nam bezig voor sloop nieuwbouw.
Huurwoning in het midden van NL, €674 per maand. Prima woning met 3 slaapkamers, grote zolder en een tuin van ongeveer 70m2.
Hypotheek van 1082 euro per maand ex vaste lasten en krijgen dan nog hypotheekrenteaftrek. Klein huisje, grote stad, hier huren zou 1.600 euro per maand zijn (buren huren hun huis voor zoveel).
€620 per maand hypotheek, daar gaat zo'n €100 hypotheekrenteaftrek van af. Dus €520. Voor een 150m2 tweeondereenkap met oprit, garage, ruime tuin, etc. In een klein dorp in het zuiden van het land.
Wij betalen 1150 aan hypotheek en krijgen ongeveer nog 200 euro per maand terug van de belastingdienst. We wonen in een 2 onder 1 kap aan de rand van een dorp vlakbij Eindhoven. 160m2 woonoppervlak op een perceel van ongeveer 500m2.
532,- hypotheek, ongeveer 100,- per maand belasting terug dus netto 432,- Rijtjeshuis van 150m2 woonoppervlak in de randstad.
Wij betalen 1000 bruto, netto weet ik zo gauw even niet, dat gaat 1 keer per jaar. Betreft een half vrijstaand huis met veel grond