Drie jaar geleden ben ik ook begonnen met het zoeken van een kitten. Wij hadden al een pup die zou komen en mij leek het een goed idee hond & kat samen op te laten groeien. Toevallig ook in april/ mei op zoek gegaan en het was heel lastig. In de asiels waren de kittens al weg voordat ik kon reageren en op MP ging het ook snel (of voor belachelijke prijzen). Uiteindelijk een kitten gevonden en er 40 euro voor betaald. Ik zag later idd rondom juli/aug veel meer kittens beschikbaar dus ik zou zeker even wachten.
Wij hebben voor onze kittens 75 euro betaald. Dan waren ze ontvlooit, ontwormd en geënt. Het was ook via een stichting die verwaarloosde en asielkatten opving. Dan vind ik het geld ook wat minder belangrijk. Ik weet dat onze buurman vorig jaar de kittens voor 100 euro ps verkocht heeft en ze enkel ontwormd waren. Dit waren wel hele mooie grijze kittens, maar verder gewoon half verwilderende boerderijkatten. Via marktplaats en binnen no time allemaal weg.
Hier 14 jaar geleden 2 kittens voor 25 euro per stuk gekocht. Achteraf blijken het ook nog eens half raskatten te zijn. Alletwee helemaal rood zonder wit, waaronder dus ook een gehele rode poes.......schijnt ook niet heel veel voor te komen heb ik mij laten vertellen. Maarja, dit was 14 jaar geleden. Ik vind de prijzen van nu ook absurd hoor.
Als ex-asielmedewerker kan ik alleen maar zeggen: haal er eentje uit het asiel. Echt, nog even geduld en de asieldieren stromen weer vol met moederpoezen+kittens, en gedumpte kittens. Je betaalt (hier in de omgeving tenminste) tussen de 85-120 euro, maar dan is je kitten ontvlooid, ontwormd, ingeënt en gechipt en als hij/ hij oud genoeg is, kun je ofwel bij het asiel, of op kosten van het asiel de kat laten castreren/steriliseren. Dat vind ik persoonlijk een prettigere 'investering' dan 25 euro voor een kitten waar je zelf nog mee naar de dierenarts moet voor chip/enting enz. En de moederpoes in het asiel wordt meteen geholpen zodra de kittens weg zijn, de moederpoes van een gemiddeld marktplaats-nestje ligt volgend jaar (of eerder) waarschijnlijk weer een nieuwe lading kittens te werpen... En er zijn er nog niet genoeg...
Wij hebben ooit een zwerfpoes opgevangen die zwanger bleek te zijn. Volgens onze dierenarts (een hele nuchtere en betrouwbare man), waren echo’s en dergelijke niet nodig. Voor de bevalling heb je weinig extra nodig. Omdat moeder wel erg verzwakt was, heeft zij krachtvoer gekregen om aan te sterken (duur spul). Maar geen haar op mijn hoofd die dit ging door berekenen, een mooi huisje was veel belangrijker... uiteindelijk zijn alle kittens naar bekenden gegaan en hebben we nog maanden regelmatig fotos van ze gekregen.
Schijnt dat boerderijkatten meestal niet zo goed gesocialiseerd zijn. Toen ik ging kijken naar onze kittens vorig jaar,googelde ik het adres en kwam erachter dat het een kalverhouderij was. Was er niet happig op toen ik erheen ging maar de 2 moederkatten met nestjes zaten netjes goed verzorgd in de kantine daar. 1 moederkat was ooit gewond geraakt en een voorpootje hebben ze laten amputeren. Deze mensen geven dus wel om hun katten anders hadden ze poes vast afgemaakt. De katten waren ook vreselijk lief en ik mocht ze ook pas meenemen met 14 weken.
Oh wat erg!! Wij hebben geen haast hoor, dus ik blijf rustig rondkijken en ga inderdaad eens informeren bij het asiel. Allemaal bedankt voor de reacties!!
Ik heb er hier 2 die ik als kitten gekregen heb van bekenden. De laatste is een stalkat. Ook weer van iemand die ik ken. Daar heb ik 20 euro voor betaald. Ontvlooid en ontwormd en deel van het geld van de kittens ging naar de moederpoes om gestreliseerd te worden zodat ze niet weer een nestje kreeg. En dit is netjes gebeurd. Heb haar zelf moeten enten want ik wou dat ze gelijk op liep met de andere 2. Wel heb ik bij diverse asiels gekeken voor een geschikt katje.
Och kon ik het maar van de daken schreeuwen. Stop met kopen en plaatsen van kittens (of ieder ander levend dier) op marktplaats! Er wordt een vreselijke handel in stand gehouden. Asiels zitten vol met prachtige gesocialiseerde diertjes. Kittens kosten wat meer, maar wat is die 75 euro prijsverschil nou echt als je de totale kosten van het dier tot aan zijn overlijden bekijkt? De opbrengst in een asiel gaat naar de dieren die het wat minder goed getroffen hebben, die niet die schattige kraaloogjes heeft, of pech heeft dat het al wat ouder is, waar bijna niemand meer naar uit kijkt en die ene die zo getraumatiseerd is dat het echt geen aai wilt ontvangen. En zelf krijg je een kitten die goed verzorgd is, juiste aandacht heeft gekregen, die nagekeken is door een dierenarts, ontvlooid en ontwormd is, inentingen heeft gehad en een sterilisatie/castratie krijgt.
Ik vind het veel geld voor een huis tuin keukenkat. Maar zoals met alles is dat toch een verhaal van vraag en aanbod lijkt me? Als er heel veel vraag is, dan is die €100 misschien nu gewoon een marktconforme prijs. Om dan te spreken over oplichting etc. vind ik niet terecht (is wel terecht als er bijv word gezegd is ontwormt en blijkt dan niet ontwormt). Ik zou nog even wachten, over een paar weken/maanden is er misschien meer aanbod en zakt de prijs.
Wij hebben er1 volgens mij 50,- voor betaald, was bij iemand thuis. Was 6 weken oud en die mensen wilden ervan af wegens vakantie. Was achteraf veel te snel, beestjes socialisten minder. Andere 100,- volgens mij. Uit kittenopvang gehaald, was gevonden zonder moeder, daar hebben ze ok veel meet voor moeten doen met voeden. En nog een raskat maar dan spreek je over andere bedragen. Die mogen wel pas met 13 weken weg bij hun moeder en dat zie je wel echt. Ze worden opgevoed door hun moeder. Succes en plezier met zoeken
Prijs lijkt me idd afhankelijk van wat er gedaan wordt. Naast vlooien en wormenspul moet je er natuurlijk ook nog een dierenartsconsult bij rekenen (ik mag toch hopen dat de kittens minstens een keer bekeken zijn). Ik zou zelf ook alleen kittens willen die netjes op tijd ingeent worden (dus met een week of 10).
Mee eens. Lijkt mij ook een kwestie van vraag en aanbod. Mijn zus heeft een aantal jaar geleden een nestje gehad en had tijdens de zwangerschap alleen een foto van de moederpoes op mp gezet. Ze heeft ook flink geld gekregen voor kittens die alleen ontwormt waren (stond wel duidelijk in de advertentie dat er verder geen entingen e.d. kwamen). En voor ze ook nog maar geboren waren, waren ze allemaal al besproken.
Mijn katten had ik buiten het "kittenseizoen " gekocht voor 50 euro er stuk Zijn gewone huis,tuin,keukenkatten