Hallo allemaal, Het is mooi weer, ik heb vakantie en weet nu al dat ik vanavond geen zin heb om te koken Gister ging de BBQ al aan. En morgen waarschijnlijk ook... Mijn vriend houd niet van sla/rauwe groenten en de kinderen hebben dat eigenlijk nog nooit op. Dus hebben jullie nog makkelijke en toch wat gezonde ideeën voor me? Alvast bedankt en een fijne zomerse dag gewenst!
Maak eenvoudige omeletten met groente erin. Dat is zo klaar, echt geen moeite. Of broodjes met gerookte advocado, pesto en kipfilet. Wraps met appel en druiven en noten. Wraps met zalm en komkommer.
Een hele maaltijd van de bbq, bv maiskolven, gepofte aardappel een een stukje vlees of een simpele quesadilla (wrap en cheddar) met gegrilde groentes
Ik heb gisteren een happenplank gemaakt: stokbrood met smeersels, reepjes komkommer en wortel met een yoghurt/honing dipsausje, nootjes, gerookte kipfilet, druiven en frambozen, blokjes kaas. Vanavond eten we gebakken aardappeltjes met groente.
Wij bbq’en met mooi weer elke dag. Maar echt niet alleen maar vlees. Juist veel groente ook, favoriet van ons en de kinderen zijn gegrilde courgette spiesen met knoflook. Ook maken we veel vis. Maar ook aardappeltjes idd, of appel met honing nootjes en kaneel.
Oh wat een gezonde reacties allemaal. Ik heb met dit mooie weer vooral zin in patat Helaas hebben we dat net donderdag gehad. Hier wordt het taco’s denk ik
Maiskolfjes, ook lekker! Gekookt of gegrild. Veel groenten zijn heerlijk van gril/oven/bbq: plakjes courgette, wortel, aubergine. En probeer eens wat reepjes paprika, komkommer etc op tafel erbij te zetten? Vinden de meeste kinderen lekker. Wij eten vanavond soep met salade.
Wij eten met warm weer net als anders....broccoli met gebakken aardappeltjes en een hamburger...is in 20 minuten klaar
Ik maak vanavond gevulde groentesoep. En van gister is er nog bbq vlees over.. saté stokjes. Die bak ik ff, saté saus erbij en kroepoekchips
Wij ook. Ik kook gewoon met dit weer. Vanavond gebakken aardappeltjes, rode bietjes en schnitzels. Hier ook met 20 minuten aan tafel. In de keuken alles opscheppen en buiten opeten. Meestal lopen we na die tijd naar de ijssalon. Is 5 minuutjes lopen.
Wij eten vanavond ook pastasalade. Gisteren hadden we aardappelsalade en fetasalade (zelfgemaakt allebei) en dan wat vlees van de BBQ erbij. Ik maak ook regelmatig 's ochtends, als het nog niet zo warm is, vast een ovenschotel. Dan hoef ik die 's avonds alleen nog maar in de oven te schuiven. Lekkere salade erbij en klaar. Of ik maak een gerecht in de slowcooker, dan hoef je ook niet echt te "koken".
Gisteren een verse aardappelsoep met stokbrood en wat paturain erbij. Vandaag sperziebonen en een vega ding, ik twijfel of ik er nog krieltjes bij doe.
Ik heb ook nooit echt zin in AGV maar vanavond staat het toch op het menu. Gisteren aten we wraps en daarop guacamole, sla, paprika reepjes en geroosterde kikkererwten, maar t kan ook kidneybonen. Ik kook ze dan en dan op een handdoek laten drogen voor je verder gaat. Daarna in de koekenpan zonder olie met chilipoeder. Als je uit blik doet, hoef je ze niet eerst te koken natuurlijk.