In het begin heb ik een tijdje alleen boter gedaan. Ten dat een week of 3, 4 goed ging ben ik langzaamaan met beleg begonnen, bijvoorbeeld: appel- of perenstroop (lust mijn zoontje trouwens niet, maar goed, proberen kan altijd ) smeerkaas / le vache qui rit (minder zout) geprakt fruit / avocado smeerworst (niet te vaak) plakje jonge kaas plakje kipfilet Hüttenkäse philadelphia plakjes ei Jam (wordt hier ook smerig gevonden....) Inmiddels geef ik ook andere vleeswaren, zoals gebraden gehakt of ham, maar dat is allemaal weer wat vetter, dus zou ik niet gelijk doen (en maar af en toe).
Alleen boter op brood is in het begin prima Verder hier favoriet tot 1 jaar: zonnatura jam roomkaas (goedkope zijn zonder toevoegingen, echt puur roomkaas) pindakaas (wel mee oppassen als je kindje allergisch is aangelegd) kruiden-roomboter gestampte muisjes plakje kaas
Hier was smeerkaas favoriet en appelstroop. Jam lust hij nu nog niet. Ondertussen eet hij zo'n beetje alles op brood, maar smeerkaas, pindakaas en fruithagel zijn favoriet
Hier eerst alleen boter, erna smeerkaas, jam en bijv appelstroop. Nu eet ze eigenlijk alles op brood (ook kaas, hagelslag, vleeswaren en wat niet al ).
hier meteen beleg gegeven hoor, eet zelf ook geen brood met alleen boter, blegghh. - zonnatura rozebotteljam - stroop - geprakt fruit - sandwichspread iets later plakjes vleeswaren en kaas. Ik heb nooit smeerkaas en smeerworst gegeven omdat ik dat niet gezond vind.
In het begin hebben wij alleen roomboter op brood gedaan en dat eet ze nu nog steeds graag. Vanaf 1 jaar of zo zij wij voor de afwisseling ander beleg gaan geven: vruchtenhagel pindakaas (oppassen met allergie) naturel roomkaas ananasroomkaas kipfilet/kalkoenfilet gebraden gehakt jonge kaas met plakjes komkommer geprakte avocado la vache qui rit gestampte muisjes gebakken ei /gekookt ei/omelet en heeeeeel soms een heel dun laagje chocopasta Leverpastei en smeerkaas vindt dochterlief ook erg lekker maar dat krijgt ze op het KDV dus krijgt ze dat thuis niet omdat ze het anders (naar mijn idee) te vaak zou krijgen.
Hier ook tot 1 jaar vaak alleen boter op brood, vond ze hartstikke lekker hoor!! Nu nog soms alleen boter.. Af en toe kreeg ze: - smeerkaas van la vache qui rit (minder zout) - fruit(hapje) - jam van zonnatura Vanaf 1 jaar: - pindakaas - kaas - tosti - wentelteefje - kipfilet - smeerworst/ paté (af en toe) - zuivelspread (philedelphia iod)
Een par dagen alleen boter gegeven en daarna ook langzaam beleg gaan uitbreiden. in het begin alleen smeerbaar beleg: -smeerworst en smeerkaas krijgt ze bij de gastouder dus hier niet, vind het ook niet zo heel gezond. - zonnatura jam allerlei smaken - philadelphia met pesto, zalm, tuinkruiden, allerlei smaken - sandwitchspread komkommer vind ze lekker - appelstroop - roomkaas na 1 jaar wil ik pindakaas en honing proberen, af en toe een chocopasta Nu sinds een paar dagen ook kipfilet, kaas, gebraden gehakt, rundersalami geprobeerd.
Ik smeerde in het begin alleen boter. Later smeerkaas en champignonpaté (van Zonnatura). Daarna heb ik het uitgebreid met andere soorten broodbeleg.
Mijn zoontje is nu 7 maanden en krijgt: Appelstroop Smeerworst Pindakaas Smeerkaas. Waarom is pindakaas, smeerkaas en smeerworst niet goed dan? Hij vindt het namelijk heeelijk! Kan ik hem ook al kipfilet op brood doen of een plakje kaas? En moet kaas dan jong zijn 48plus
Pindakaas is erg zout en allergie gevoelig ivm de noten die erin zitten. maar als je zoontje er goed op reageert dan zikt het wel goed. maar zal het dan niet te vaak geven ivm de zouten. Smeerkaas is ook erg zout en smeerworst zit veel vitamine a in, daar mag je ook niet teveel van geven.
Ivm het zout wat er aan toegevoegd is (bij smeerkaas en -worst)... Pindakaas wordt volgens mij ook pas vanaf 1 jaar geadviseerd ivm mogelijk ontstaan van pinda-allergie! Als je een gewoon plakje kaas op brood wil geven kun je bijv ook kiezen voor zoutarme kaas... Even in het tosti-ijzer/magnetron/pan dat het wat smelt, was en is hier altijd een succes!
Ik heb de notenpasta's van de bio-winkel nog niet gehoord. Hier krijgt ze bijna niets anders dan dat. Noten bevatten heel veel goede voedingsstoffen, maar hele noten kunnen dreumesjes natuurlijk nog niet aan, dus ik vind het superspul! Puur en alleen gemalen amandelen of hazelnoten, zonder zout of suiker... en dochterlief staat erom te springen "past! past!"
Buiten de pindakaas krijgt mijn zoon hier hetzelfde hoor! Ik geeft t alleen om en om, dus smeerkaas max 2x pw en leverpastei ook max 2x pw. De rest stroop of heel lichtjes wat jam. Je mag het dus wel gewoon geven alleen met mate (maar goed dat is met heel veel dingen natuurlijk) Kipfilet hier nog niet geprobeerd, ik ben bang dat hij de kipflilet uitspuugde, hij vind alles lekker maar houd niet van velletjes, stukjes gaan prima maar 1velletje en het gaat eruit haha.. Dus daar wacht ik nog even mee..
in het begin alleen boter... later: appelstroop amandelstroop jam kaas kip/kalkoenfilet banaan of avocado hutenkase pindakaas pas met 10/11 mnd ofzo smeerworst en smeerkaas pas met regelmaat na 1 jaar
Cèreal jam zonder toegevoegde suiker, appel en perenstroop inderdaad. En nu soms de kindersmeerleverworst van Kips (Dora of Bob de Bouwer) grote onzin die verpakking maar ze vindt gewone smeerleverworst niet lekker en deze wel. Zit wel vanillesuiker in maar ik wilde toch vlees introduceren.
Wij hebben heel lang alleen boter gegeven op het brood. Uiteindelijk gingen we over naar smeerkaas, smeerworst, kaas, kip, appelstroop, andere vleeswaren en jam. Nu soms zelfs vruchtenhagel oid.
Gisteren heeft ze appelstroop op brood gehad. En net heb ik smeerkaas gehaald. Kijken of haar dit lekker vind tussen de middag.