Zojuist heeft mijn zoontje voor het eerst brood gegeten. een halve boterham met appelstroop bijna helemaal op... ik heb zowel korstjes als zachte brood gegeven. Hij verslikte zich wel regelmatig en gaf dan wat over.. naar om te zien en ook wel eng. soms zeggen ze dat ze eerst moeten oefenen met op kortsje kauwen, anderen zeggen alleen het zachte gedeelte geven... ik heb beiden gegeven met iets erop dus... vonden jullie het ook zo spannend, bang dat ze stikken? als dat bijna dreigt te gebeuren, dan baby horizontaal houden en op ruggetje kloppen toch?
Spannend he? Ik vond het persoonlijk fijner om het haar zelf te laten doen, voor mijn gevoel stikte ze er dan minder snel in. Fijn dat hij het zo goed eet! Dat kokhalzen gaat vanzelf beter. Als er wel wat gebeurd, idd over je benen leggen en op de rug slaan, en op z'n kop houden heb ik ook wel eens gehoord. Maar dat heb je hopelijk allemaal niet nodig!
Meestal gaat het wel goed hoor met eten, ze hebben het kokhalsreflex nog. Mijn zoontje kokhalst ook weleens een keertje (steeds mider hij eet erg goed en is er dol op) en kauwt het dan nog een keertje en slikt het dan door. Ik ben met 6 mnd begonnen met een broodkorst om op te kauwen en inmiddels eet hij 2 boterhammen met boter (broodbeleg vind ik nog niet nodig). Hij eet eerst het middelste op en als hij nog honger heeft eet hij de korsten zo op. Ehbo: niet op zijn kop, maar horrizontaal op je arm of been en dan tussen de schouderbladen kloppen/stoten met de onderkant van je hand. Als het er dan nog niet uit is je kind op zijn rug leggen en tussen het borstbeen kloppen/stoten. lastig uit te leggen, cursus ehbo voor kinderen is erg fijn.
heel herkenbaar, ik vond het ook heel eng. Ons mannetje verslikte zich eerst ook regelmatig, liep zelfs rood aan en dan kwam alles er weer uit. Inmiddels eet hij twee weken brood en dat gaat super hij verslikt zich (bijna) nooit meer. Ik merkte zelf dat als ik reepjes brood deed en hem zelf een stukje af liet happen hij het dan beter zonder verslikken op kon eten.
Ik geef ons ventje ook nog geen korstjes hoor. Hij verslikt zich ook af en toe in de zachte stukjes, dus vind het wel even goed zo. Geven hem wel een korst na afloop (een grote korst dus) om op te sabbelen. Leuk om te horen dat het zo goed gaat!
Mijn zoontje verslikt zich ook af en toe nog. Als ik het hem zelf laat doen, word dat erger, omdat meneer denkt dat die hele korst in één keer in zijn mond moet. Dus ik snijd kleine stukjes van het brood van zowel korst als het zachte gedeelte. Zo verslikt hij zich (bijna) niet en lekker hij wel kauwen. Ik geef hem natuurlijk wel een brood korst, want hij moet wel blijven oefenen. Oh ja, ik doe meestal alleen boter op zijn broodje. Heel af en toe krijgt hij appelstroop erop.