mn dochter van 3 verveeld zich naar eigen zeggen thuis. Ze zegt steeds, mam ik verveel me, wat kan ik gaan doen. Ze heeft genoeg speelgoed, maar ik denk dat de uitdaging daar een beetje vanaf is. We kleien, knutselen en gaan natuurlijk lekker naar buiten, met de hond of kinderboerderij, bos etc noem maar op. Maar zodra we thuis zijn weet ze niet meer wat ze moet doen. Ze heeft nu ook een klein zusje dus ik heb ook wat minder aandacht of tenminste ik moet het nu verdelen of 2 meisjes. Ze is voor haar leeftijd geestelijk ver vooruit en dat is ook het probleem denk ik. Ze zit wel op de psz en 2 dagen per week op de creche. Wie heeft er leuke tips voor dingen om thuis te doen, spelletjes of speelgoed o.i.d. Ik vind het sneu voor haar want ze vraagt elke ochtend of we nog weg gaan, ze vind er gewoon niks aan thuis.
Soms ook gewoon laten vervelen en niet te veel voor haar oplossen. Dat kan ook het moment zijn waarop ze juist ontdekt dat ze zichzelf bestwel kan vermaken. Maar goed, ik heb kinderen die zichzelf eigenlijk nooit vervelen. M gaat tekenen en T speelt met zn auto's (of met elkaar ).
Julie vindt het prachtig om te helpen met allerlei klusjes, dan voelt ze zich heel belangrijk. Ook handig voor mij, want zo kan ik toch mijn dingen doen als ik thuis ben . Samen de was ophangen, als ik sta te strijken vouwt zij papa's boxers op, plantjes water geven, dat soort dingen. Op dinsdag (mijn mamadag) als Elin 's middags slaapt, bakken we vaak iets lekkers, koekjes, cupcakes die zij mag versieren. Of samen een moeilijke (vloer)puzzel maken, knutselen, brooddegen, prikken, loco... Ze vindt het ook heerlijk om rustig met haar duplo-trein te spelen, maar net waar ze zin in heeft. Succes!
Hier ook, en veel uitdagend speelgoed in huis gehaald het afgelopen jaar. Tussendoor speelt ze nog min of meer zelf (als mijn andere dochter wakker is), en dan doet ze vaak knippen (met papierschaar en verschillende kartelscharen), vrij tekenen, schrijven, en met haar keukentje/serviesje/eetspulletjes spelen (daar betrekt ze mij wel vaak bij). Als mijn jongste op bed ligt mag ze met de playmobile spelen en met de barbies, en daar maken we dan ook even iets speciaals van. Dagelijks gaan we even naar buiten en lezen we boekjes, ze leest zelf ook van die boekjes met woordjes er onder geschreven. Maar ik moet eerlijk zeggen, het grootste deel van de dag doet ze met mij mee. Ze helpt de vaatwasser uitruimen, koken, "zorgt" op haar manier mee voor haar zusje, in de supermarkt zoekt ze de spullen op en wil ze betalen, en ze kletst de hele dag door over wat ze doet/ziet/hoort/vindt/beleeft. Voor saaie dagen heb ik spelletjes in huis (memory, puzzels met veel stukjes, Mini Loco, spel met woordjes). Daarbij probeer ik haar ook elke dag even buiten te laten spelen in de tuin, als het even droog is. Dat vindt ze ook erg leuk! Op welke manier merk je dat je dochter voor loopt?
En inderdaad, ze verveelt zich ook wel eens. Is ook niet zo erg. Soms kom je dan weer tot nieuwe ideeën en inzichten!
Ze helpt me inderdaad ook vaak mee in huis en dat vind ze helemaal leuk maar als ik dan even iets voor mezelf doe verveelt ze zich meteen. Nu zit ik te denken, misschien is het wel een vorm van aandacht vragen. Maargoed het zou natuurlijk kunnen dat ze zich echt verveelt en dat vind ik gewoon lastig. En vaak zeg ik ook wel dingen als, ik ga zo dit of dat met je doen en dan zucht ze een paar keer en pakt dan uiteindelijk wel wat. Maar zoek gewoon wat uitdagend speelgoed voor dr. mini loco hebben we, memory ook. dus tips zijn welkom. Ik denk ook wel eens om speelgoed voor bijv wat oudere kindjes te kopen maar ik weet niet of dat wel goed is? Een keer vervelen is idd ook niet echt erg, doen we allemaal wel is toch? hoewel sinds er kids zijn weinig tijd voor haha. @ gentle: ik merk het aan heel veel verschillende dingen ( jouw meisje ook toch als ik me herinner?) Ze praatte al heel vroeg, snel en hele volzinnen. Nu voeren we hele gesprekken. Ze kan haar naam schrijven, is wel een korte naam maar toch. Tellen doet ze tot 20 en ook achteruit zeg maar. Ze heeft nu sinds een week ineens dat ze het alfabet opzegt (weet eigenlijk niet eens waar ze dat nou weer heeft gehoord haha) Verder vooral de manieren van denken, communiceren met ons en anderen mensen en de manier van zich verbaal uitdrukken. Donderdag komt er een mevr van het centrum voor jeugd en gezin langs omdat we niet zo goed weten hoe we met haar om moeten gaan, ze is heel snel boos en geirriteerd, kan een hele grote mond hebben en zegt dat we haar niet begrijpen etc. Maar goed, dit staat er los van.
Vraag me af of het er los van staat hoor. Het kan heel goed zijn dat ze zich niet begrepen voelt omdat ze wat verder is. Gaat ze naar KDV/PSZ, hoe is ze daar? Als ze daar mee gaat met de meutte, uit ze haar frustratie misschien juist thuis? Ben je lid van het HB forum? Is voor mij een erg fijne plek om af en toe wat te luchten en ervaringen te delen!! hb-kind-forum.nl • Forumoverzicht