Er is al ooit een topic over geweest, ik heb nu meer dan 30 dingen waar we eventueel heen zouden kunnen. Maar ben opzoek naar echte 'pareltjes' maar ook do's en dont's. Het zijn natuurlijk zo veel verschillende dingen om te ervaren en te zien dat we niet alles kunnen doen. Maar graag wel willen doen wat dan echt de moeite waard is. We vertrekken binnenkort en zitten aan Juno Beach. We willen zowiezo ook een dag naar le mont Saint Michel. Onze kinderen zijn 10 & 5. De oudste gaat natuurlijk met zijn rolstoel mee.
Waar wij aan moesten wennen in dat stuk van Frankrijk is dat restaurants etc. echt vrij streng zijn met hun openingstijden voor de lunch. Kom je om 14.05 aan, dan gaan ze dicht of kan je enkel nog snacks/dranken bestellen en geen lunch meer. Dus daar moesten we onze planning (niet te laat ontbijten) echt op aanpassen.
Er zijn heel veel D-day gerelateerde musea om te bezoeken. Ik weet niet hoe toegankelijk alles is met een rolstoel. Wij waren bij arromanches, daar ging het museum specifiek over een soort tijdelijke haven die er was gebouwd. Met een rondleiding die je in je eigen taal kon volgen en ook voor kinderen was er een eigen rondleiding. Met van die koptelefoons.Verder vonden wij het leuk om te kayakken. Bij clecy. Wij zaten ook bij Juno beach, en haalden hier in de ochtend croissantjes 13 Quai E, 14470 Courseulles-sur-Mer, Frankrijk
Houd er rekening mee dat de mont saint michel mega druk is... ik vond het zeker de moeite waard en ben blij dat ik het gezien heb, maar er waren écht véél mensen! En of ik er dan 2 uur voor zou rijden? Het memorial centrum bij Juno beach vonden wij wel echt de moeite waard. Niet heel groot, maar wel interessant, ook voor de kinderen die erbij waren.
Als aanvulling is de Duitse begraafplaats ook indrukwekkend! en Bayeux een gezellig stadje. Wandelen langs de kliffen ook een aanrader! Hebben jullie een mogelijkheid om dat te doen ondanks het gebruik van een rolstoel? als je wat verder wil rijden, is ile tatihou ook mooi
Ik schrijf ze er bij op. Hij kan kleine stukken lopen.. en omdat zijn electrische aandrijving er nog niet is. Word het vooral duwen.
Van waar wij zitten zou het 1.5 uur moeten zijn. We hebben ook een dag slechter weer zoals het er nu naar uit ziet. We gaan zowiezo naar de koelte ipv warmte het is daar nu kouder als hier.
Dankje! De bakkerij zit precies het dorp/stad naast wij zitten. Dus kan er zeker eens croissants gaan halen.