hoeveel 'leefgeld' hebben jullie?

Discussie in 'De lounge' gestart door cvm1985, 19 sep 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamma van stef

    mamma van stef Bekend lid

    27 jan 2008
    957
    0
    0
    sanjor
    Ik reken 75 per week voor boodschappen met luiers erbij
     
  2. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik gebruik 70 euro per week ongeveer incl shampoo en luiers en wasmiddel.
     
  3. Anita1983

    Anita1983 Bekend lid

    18 aug 2010
    524
    27
    28
    NULL
    NULL
    Helemaal mee eens!
     
  4. Sanjor

    Sanjor Fanatiek lid

    23 jan 2010
    4.337
    1
    0
    Almere
    Dan zit ik op zich goed met mn 65 euro boodschappen zonder luiers!

    Wij gaven eerst rond de 100 euro per week uit.. Dus vindt het best wel lastig om nu van 65 euro per week rond te komen..
     
  5. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    18 jul 2010
    5.422
    1
    0
    Ligt er aan hoe gezond we eten. Het is heel gek, maar hoe gezonder (veel fruit, groente, vis en kip) hoe duurder.
    Over het algemeen ongeveer 75 euro.
     
  6. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Ik reken wekelijks zo'n 75 euro voor de boodschappen bij de super, en dan pin ik 75 euro voor de rest (dus luiers, fruit, vers extra brood midden in de week, een keertje eten afhalen)
     
  7. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Ik kom rond met ongveer 300/400 in de maand kan de ene maand iets meer zijn dan de andere. Voetbal of schoolgeld komen ook onverwachts langs.

    Ik moet zeggen ik red het ermee. Heb wel weken geen euro in mijn zak maar wel drie kasten gevult met boodschappen en dat vind ik het alle belangrijkste dat ik me kinderen elke dag brood kan geven een warme maaltijd luiers ect ect.

    Het is niet veel maar te doen. Maar ik juig als het de kbs binnen is en nu bijvoorbeeld deze maand krijg ik me langdurigheids toeslag van het uvw. Mooi mee genomen. Kan ik meteen me huurachterstand van in lopen:cool:
    En vakanties nee doe ik niet meer aan pretparken die heb ik ook al van mijn lijstje geschrapt.

    Hoop volgend jaar weer op de kruitvat bonnen voor bijvoorbeeld duinrell en voor de rest ik pak de tram en zit binnen 45 op het scheveningsestrand.

    ;)
     
  8. Windows

    Windows Fanatiek lid

    2 feb 2006
    1.860
    0
    0
    Hier ongeveer 40 Euro per week(ik met mijn 2 kinderen&2 katten)

    Maar moet er wel bij zeggen dat ik ondersteuning van de Voedselbank heb,omdat ik onder het minimum zat en schulden moest afbetalen.
     
  9. Fruitmoes

    Fruitmoes Bekend lid

    22 jun 2009
    847
    1
    18
    Heb me net verdiept in wat uitgeef. Heb echt alles genoteerd. Ben er wel van geschrokken, kan zeker een stuk minder. Heb ook de toeslagen gecheckt. Blijkt dat ik geen huurtoeslag krijg, heb ik wel recht op geloof. Hoor ook 40 euro per maand meer te krijgen aan kgb. gelijk ook verbeterd, als het goed is krijgen we dan 400 euro of meer extra wanneer ze dat verwerkt hebben.
     
  10. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Respect voor jou! Echt knap hoor!
     
  11. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.234
    6.094
    113
    Nou levert dit topic toch wat leuks op ;)
     
  12. Troelala21

    Troelala21 Niet meer actief

    Wat betreft kinderen ben ik het aardig met je eens MAAR.......wat nou als je 3 of 4 kinderen hebt. Alles denkt goed voorelkaar te hebben en ineens je je baan verliest, rekeningen niet meer kan betalen, of schulden krijgt door wat ook maar. Dan heb je je 3 of 4 kinderen al dan kan je ook niet zeggen, ik doe er maar 1 weg want het kost mij teveel. Nee dan moet je ook leven met minder en toch 3 of 4 kinderen die je al hebt.....Mijn vriendin had ook alles goed voorelkaar, toch loopt ze nu met een hoge schuld en 4 kinderen die ze moet onderhouden omdat haar exvriend zo leuk was om haar achter te laten en ondertussen toen ie nog bij haar woonde de rekeningen gewoon niet betaalde. Daardoor heeft zij nu een hoge schuld waar zij voor opdraait en dus elk dubbeltje moet omdraaien voor haar zelf en haar kinderen. Deze situatie had ze ook nooit vantevoren bedacht. Wie wel?? Dus aan de ene kant klopt het wat je zegt, maar aan de andere kant als je al 3 of 4 kinderen hebt en alles goed voorelkaar hebt kan het ook ineens gebeurd zijn en moet je je ook kunnen redden met minder en je 3 of 4 kinderen.
     
  13. bloem2

    bloem2 Niet meer actief

    Nou ik heb toch wel echt respect voor iedereen die voor weinig toch rond kunnen komen!

    Schaam me nu toch wel een beetje dat wij eigenlijk geen flauw benul hebben van onze preciese uitgaves...
    Wij doen en kopen wat we willen, eigen kleding hou ik me wel in(is op dit moment wel weer nodig) en aan het einde kijk ik wel regelmatig of ik nog genoeg op de rekening heb staan maar we komen altijd wel rond.

    Een hele tijd terug schrok ik wel van hoeveel we eigenlijk konden sparen, wat we nu dus uitgeven aan vanalles en nogwat??
    Maar ik vind het ook wel lekker om gewoon te kunnen kopen wat ik graag wil.

    Aan boodschappen geven wij toch ook wel belachelijk veel geld uit vind ik.... in het begin redden we het naar mijn idee met 50euro maar nu is het niet gek als het er 100 zijn op een week...

    Nu ik dit allemaal lees ga ik het toch maar eens allemaal op een rijtje zetten zodat ik eens precies weet hoe en wat, ben wel eens benieuwd.
     
  14. sasje24

    sasje24 VIP lid

    30 mrt 2010
    14.319
    0
    0
    hier ook rond de 1500 euro te besteden...hier hoeft alleen de benzine nog van af! en de rest is voor zo leuke dingen te doen en om te sparen :) dus wij hoeven eigenlijk nergens naar te kijken...maar om de een of andere reden gaat het er ook snel uit :)
     
  15. Jetje1

    Jetje1 Bekend lid

    1 mrt 2011
    548
    271
    63
    Dit vind ik heel wat anders dan besluiten om meer kinderen te krijgen terwijl je je financieel niet kunt redden.
     
  16. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Idd. Sommige knopen de eindjes aan elkaar en zitten in de bijstand of onder toezicht en kiezen bewust ervoor om NOG een kindje erbij te pakken terwijl ze diep in de schulden zitten en echt niet rond kunnen komen

    Als je al bijv 2/3/4 kinderen hebt en dan je baan kwijtraakt vind ik het idd ook anders, daar kies je niet bewust voor
     
  17. cvm1985

    cvm1985 Fanatiek lid

    2 aug 2010
    3.692
    32
    48
     
  18. lautjuhhh

    lautjuhhh Niet meer actief

    huh dat vind ik een beetje een rare reactie.. het komt op mij over dat omdat wij dus maar 250 per maand hebben mijn kind dus te kort komt.. nou dat komt ze niet want ze heeft alles, eten, drinken kleertjes. mijn dochter krijgt een cadeautje op dr verjaardag, ja maar geen luxe. Ik kan dr niks aan veranderen voorlopig. moet doen met wat ik heb en thats it. zolang onze schulden nog niet af betaald zijn heb ik het niet breed tja en daarna zie ik wel verder.. mn dochter merkt er niks van..
     
  19. Bri

    Bri Niet meer actief

    Over individuele situaties van mensen die ik niet ken, kan ik natuurlijk helemaal niets zinnigs zeggen.

    Wel denk ik dat je voor een deel kunt zorgen dat je relatief snel uit de problemen kunt komen. Ik ben mijn baan kwijtgeraakt toen ik met verlof was van m'n tweede kind. Nogal onverwacht, dat dat gebeurde. Maar omdat ik voor een goede basis heb gezorgd in de vorm van een goede opleiding, werkervaring en een netwerk van mensen die mij zouden kunnen helpen bij het vinden van een nieuwe baan, heeft het niet tot problemen geleid (binnen 6 mnd had ik een prima nieuwe baan gevonden). Plus dat we ooit hebben berekend dat we het een tijdje zouden kunnen redden van alleen mijn vriends inkomen (als we onze uitgaven wat terug zouden schroeven, dat is natuurlijk het eerste wat we toen gedaan hebben), en dat ik bovendien nog recht had op ww. Weliswaar maar 50% van mijn laatstverdiende loon, maar altijd nog een redelijk bedrag per maand.
    Zo hoeft iets onverwachts als baanverlies niet per definitie te leiden tot schulden of andere financiële ellende.
    Of dit bij anderen ook altijd kan? Vast niet. Maar ik zie vaak zat dat mensen het gewoon vertikken om erover na te denken, dat het ooit tegen zou kunnen zitten. Laat staan dat ze er maatregelen voor nemen. "dat gebeurt mij niet", of "daar zorgt de overheid dan maar voor" of "dat zien we dan wel weer". Tja, dan moet je ook echt niet klagen als je ooit tekort komt.

    En ik vraag me ook vaak genoeg af, of het echt niet mogelijk is om éérst uit de financiële problemen te komen (of dat nou is door schulden, te weinig inkomen of te hoge alimentatie), voordat je besluit tot zoiets ingrijpends als het (proberen te) krijgen van een kind.

    Maar nogmaals, je weet zelf beter dan ik of dit op je eigen situatie van toepassing is. Je hoeft je dan ook niets aan te trekken van mijn algemene kritiek, ik heb het sowieso niet over een specifiek iemand hier. Wie de schoen past, trekke hem aan.
     
  20. Jinne1982

    Jinne1982 Fanatiek lid

    7 sep 2009
    1.254
    0
    0
    Eindhoven
    Wij rekenen ook met potjes

    we hebben ieder E75 aan kleedgeld en andere zaken...(wat ik voor mezelf een beetje weinig vind;))
    aan boodschappen staat de richtlijn op E50 maar helaas redden we dat de laatste tijd ook niet meer en komt het op ong E70 uit.
    Billendoekjes en luiers koop ik in de aanbieding dus ong 1x in de drie weken +- E50
    De rest komt op de spaarrekening en worden de buitengewone dingen van betaald.
     

Deel Deze Pagina