nou wat ik begrepen heb, is haar jongste nu al wat ouder, en gaat ze verhuizen. daardoor heeft ze minder tijd, behoefte om hier op zp mee te schrijven. (excuses voor mijn aanname)
en dan moet er toch echt iets van mijn hart; waarom moeten er in godsvredesnaam zo'n belachelijke verschillen hier in de wereld zijn. Waarom moet een advocaat, dokter of weet ik het wat zo belachelijk veel meer verdienen dan een politieagent, iemand die in de zorg werkt, steigerbouwers en ga zo maar door? Ik bedoel, dat er wat verschil inzit is oke maar zoveel? Mensen die het met 250 euro in de maand moeten doen? Dat is toch wel echt beneden de grens, kun je volgens mij beter in de schuldsanering gaan leven, krijg je meer! En geld over houden zo'n 2100 euro en wat ik allemaal lees... pff 1000 euro sparen... hoe krijg je rijk en arm hier in nl??? De regeing sluist maar mooi al het geld door naar griekenland en weet ik het waar..... misschien moeten ze toch een voor eigen deur gaan vegen? En misschien hier eens de lonen gaan bekijken? zo pff dat is eruit
tja voor het ene beroep verdien je meer dan de andere.. ook de studies zijn langer en duurder en sommige beroepen vergen veel tijd en aandacht en vooral verantwoordelijkheid die niet iedereen kan dragen. vind dat je daar dan best naar betaald mag worden! arm en rijk vind ik wel meevallen als je kijkt naar wat een gezin in de minima zomaar even krijgt elke maand plus alle toeslagen e.d. vind dat je dan niet mag klagen!
We zijn met z'n tweeen, ik werk (nog) niet en we hebben nog geen kinderen. Wij moeten rondkomen met 400 leefgeld. Makkelijk te doen. Daar gaat boodschappen a 150 van af, af en toe een dagje weg. En dan blijft er een 100 euro over om te sparen. Precies genoeg. Maar met de salarisverhoging van vriend gaan we er 200 op voor uit. Ook prima!
Bijna 1100,- en we komen niet rond! Ik snap echt niet wat we fout doen, ik heb al netjes een aparte rekening gemaakt voor het leefgeld (de vaste lasten worden dus gelukkig wel altijd betaald!) en ik hou alles bij in een excel bestand.. De laatste paar dagen zijn we met statiegeld van de flessen rond gekomen, gelukkig heb ik een kelder waar altijd wel een tas of 5 aan flessen in staat.. En om het nog erger te maken is dit alleen voor de benzine, boodschappen en kleedgeld, etc. (Alle abo zitten bij de vaste lasten, aangezien dit ook een vast bedrag is..) Gr. Carlien
Tja en als ik elke maand kleding moet halen voor mijn dochter bijv dan mag ik een ander huis erbij nemen om ze op te slaan of bijna nieuw weer wegdoen. Zooo zonde. Nee haar kast ligt vol, doet lang met 1 maat, dus elke maand wat kopen is wel zooooo overbodig. Prima als je het kan, maar als je daardoor in de knoop komt is dat wel het eerste wat je af zou moeten schaffen denk ik.
Hier 600 euro per maand. Dit houdt ook de brandstofkosten in voor 2 auto's. Is goed te doen, maar mega ruim om te sparen is het niet..
Ik snap niet waarom zoveel mensen nog abonnementen hebben als ze al niet genoeg geld hebben voor de noodzakelijke dingen.
Benzine ongeveer 300,-.. Soms ook wel 400,-.. En de rest dus boodschappen, kleren.. Nou hebben we de laatste maanden wel kosten voor de babykamer.. Maar ook dat kan ik het niet op de kop geven. Want daar hadden we netjes 4000,- voor aan de kant gezet! Nou moet ik zeggen dat mensen in mijn omgeving het echt moeilijk hebben, en die heb ik in totaal nu 600,- geleend.. En mensen hebben ook nog wel eens de neiging om dingen bij mij op de band te laten leggen.. (Maar ik vindt het moeilijk om 'nee' tegen iemand te zeggen die nog geen 3e van mij heeft aan leefgeld) Maar dan nog.. We hebben het al met veel minder moeten redden, en toen lukte het ons ook!! (En abo kunnen we het niet op de kop geven, want die zitten al bij de vaste lasten in) Ga maar eens een kasboekje bijhouden denk ik.. Gr. Carlien
hmmm ja ik ben niet zo van het geld uitlenen. Moet ook weer terugbetaald worden he... en dan is het die maand daarna extra zwaar. En boodschappen betalen voor een ander. Nou dan moeten het wel hele goede vriendin zijn. Kijk mijn man heeft een beste vriend en ik een beste vriendin. Zitten zij in de rats dan kunnen ze zo geld krijgen, dan hoeven ze dat echt niet terug te betalen. Maar voor de rest ben ik het leger des heils niet.
Jeetje...moet ook maar eens rekenen. Ik kan in ieder geval in de supermarkt kopen wat ik wil en ook elke maand kleren kopen. Maargoed, dat is op basis van mijn inkomen bij laatste werkgever. Nu heb ik geen werk meer en wacht al vanaf 3 september op mijn WW... Dus hier gaat de knip er ook op, hoor. Voorheen verdiende ik 1.500 euro netto. Maar ik wil nu geen 30 uur per week meer werken, maar max 24 uur per week. Dus ja, dan is het ook qua loon inleveren. We hebben geen overbodige abbonementen dus dingen schrappen... We gaan wel onze Passat verkopen. Heerlijke auto, maar met een V5 motor een echte zuiperd aan benzine, pffff. Als we die verkopen kopen we 2 kleinere auto's. Vind een auto wel prettig als ik straks weer werk en 2 kids naar de opvang moeten... maargoed...kdv kost ook weer geld dusssss....ff goed berekenen! Vriend heeft interne opleiding afgerond en is 300 euro netto omhoog gegaan per maand. Gelukkig want dat scheelt!
Wij (mama en dochter van 3) hebben 200 euro over in de maand. Wel te doen hoor. We hebben geen luxe nodig. Veel 2de hands winkels (behalve schoenen) en aldi om boodschapjes van te doen. We redden ons prima.
ik zal zo ook eens gaan kijken Ik weet dat we met boodschappen en alles eraf... (+100sparen) 250-400 over houden... maar kan wel weer ns berekend worden dus ga zo ff doen! laat t weten
400 euro aan benzine?! Jemig, dat is veel! Is dat door werk oid? Ik zou echt niet in kunnen denken dat wij voor 400 euro zouden tanken per maand! Wij tanken gemiddeld 1x per maand... Nou, dan komen we nooit op 400 euro haha! Koop je ook elke maand kleding etc? 1000 euro uitgeven aan boodschappen,tanken en kleding vind ik erg veel!
Bezine is natuurlijk ook afhankelijk van waar je familie enzo woont. Wij tanken nu weinig, maar als we meer zouden hebben zouden we vaker naar familie gaan en dus ook vaker tanken.