Uh nou ik werk gewoon als dat nodig is. Ik schrijf geen uren ofzo. Ik doe vaak op mijn vrije dag of savonds nog wat mail of maak wat af. Maar ik kan ook eerder naar huis gaan als ik een prive afspraak heb of wat dan ook. Dus ik compenseer dat zelf ergens. En periodes waarin het rustig is maak ik misschien soms wat kortere dagen en dat compenseert wel weer met de lange dagen. Kantoorbaan heb ik, projectleider. Ik wil gewoon mijn projecten afronden en neem de tijd die ik nodig heb. Op contact werk ik 4 dagen. Alleen in het weekend of echt vakantiedagen doe ik niks. En mijn vrije dag afhankelijk van de lopende zaken: of ik het nodig acht.
Bij ons is alles tijd voor tijd. Heb het voorjaar wat meer gewerkt en heb nu het laatste kwartaal elke week standaard een halve dag vrij. Ideaal
Toen we nog moesten klokken was het erg zichtbaar dat ik elke week wel wat uurtjes teveel werkte. Sinds we kinderen hebben werk ik niet meer over maar ik zet wel regelmatig thuis de laptop nog even aan om mail te lezen (sowieso na mijn part-time dag) of een rapport na te kijken. 3 uurtjes in de week zit ik zo aan. Maar tegenwoordig ben ik ook 1.5 uur te weinig op kantoor ivm naar school brengen van oudste zoon en daar doet ook niemand moeilijk over. Hangt denk ik samen... flexibiliteit van mijn kant plus wat extra uurtjes maken dat leidinggevende ook niet zeurt over 3 dagen half uurtje later aanwezig zijn.
Ik werk na 17.00 wel eens langer door. Vanavond toevallig wordt er van mij verwacht dat ik tot 20.00 aanwezig ben. Prima, ik schrijf die uren gewoon en die extra uren worden bij mijn verlofuren opgeteld dus niet uitbetaald. In mijn functie is dit geen overwerk. Pas na 22.00 savonds geldt voor mij de toeslag op overwerk. Maar als ik vanavond dus tot 20.00 moet en ik zou morgen ook moeten werken, zou ik morgen uurtje later komen.
Wij hebben een kloksysteem, overuren worden hierop bijgehouden. Ik probeer ze te beperken, werk 20 uur en compenseren wordt lastig. Ik werk vaak in de zomer wat extra dagen om vakantie op te vangen en die neem ik dan in de rustigere winterperiode weer op.
Ik werk niet in eigen tijd over. En zou dit wel zo zijn dan moet dit betaald worden. Voor dit salarisje ga ik niet ook nog vrijwillig werken . Heb 1 keer per jaar een cursus die wat langer is als mijn werktijd. Maar dit compenseer ik door het jaar heen (zoals nu bijvoorbeeld)
Vaak. Momenteel elke week 4 tot 8 uur. Eigenlijk iederen weeek wel 4 uur. Die compenseer ik. Het wordt niet uitbetaald namelijk. Enerzijds jammer. Anderzijds is het ook een kwestie van efficienter werken waarmee je een heel eind komt.
Hier zit er een kleine compensatie in het loon voor overwerk. Inmiddels niet meer nodig, want we werken eigenlijk nooit meer over. Ik heel soms een kwartiertje maar dat komt maar zo'n 5 keer per jaar voor en eigenlijk hoeft het niet, maar ik stuur niet graag mensen weg ook al zijn ze zelf te laat (werk in de logistiek).
Regelmatig. Af en toe schrijf ik daarom wat tijd extra. Maar feitelijk werk ik iedere maand wel een uur of 4 extra die ik niet declareer. Een telefoontje hier, mailtje daar. Vaak ook vragen op dagen dat ik vrij ben hoe iets werkt en zo. Ik werk al heel lang waar ik werk. Dus ben nu voor meerdere teams uitgegroeid tot de 'vraag het maar aan iMoeder, die weet het vast wel'. Mijn nieuwe team leunt nogal op de leidinggevende (op mij dus). Dat is iets waar ik met hun aan werk. Maar als ik echt vakantie heb is er wel een soort paniek en word ik soms geappt wat ze ergens mee moeten. Voor mijn eigen team neem ik wel op als ze me bellen. Maar voor andere teams niet meer.
Bij ons wordt met een jaar urensytematiek gewerkt. Op het eind van het jaar moet je op 0 komen. Heb je min uren worden die kwijt gescholden door de baas. Hebben een plus uren worden die in januari van het nieuwe jaar uitbetaald. We werken allemaal vaste dagen en hebben voldoende oproepers dus dat loopt prima zo
Ik ben adviseur bij een soort ngo en verdien voor 32 uur iets meer dan 1,5 keer modaal. Ik heb in andere topics al vaker over mijn werk gesproken en voor de herkenbaarheid doe ik dat nu even niet Ik ben vrij autonoom/zelfstandig in mijn werk. Ik bepaal zelf waar en wanneer ik werk. Als ik maar doe wat ik beloofd heb te doen en er ben wanneer dat nodig is. Dat houdt in dat ik 's ochtends meestal laat kan beginnen om mijn dochter naar het kdv en straks naar school te brengen en meestal ook tussen 17 en half 6 thuis kan zijn voor het eten. Daar voor in de plaats komt dan wel dat ik af en toe twee dagen in Brussel zit of 's avonds moet werken wanneer de baas op tv komt en ik last minute nog moet voorbereiden. Ik vind het prima zo. Dat ik soms iets meer werk vind ik geen probleem. Ik verdien genoeg vind ik zelf en de overige arbeidsvoorwaarden zijn ook goed. Dat betekent ook dat ik soms in rustige periodes wat minder werk en in drukke periodes weer heel veel. Maar omdat ik het zelf kan plannen heb ik bijna nooit het idee dat ik mijn kind of relatie tekort doe. Bovendien hou ik echt van mijn werk. Ik heb het idee dat ik er van groei, dat ik iets goeds doe voor de maatschappij etc etc. Maar goed, die intrinsieke motivatie bij mij zorgt er wel eens voor dat ik mezelf af en toe voorbij kan lopen. Ik vind alles belangrijk en wil, zoals gezegd, mijn kind en lief niet tekort doen. Ikzelf kom dan op de laatste plaats. Gelukkig leer ik met de jaren, zeg ik vaker nee en plof dan op de bank met een glas thee en een dik boek. Maar waarom je interesse hierin?
Als ik trouwens op werk langer blijf schrijf ik gewoon overuren op. En die kan ik later opnemen of laten uitbetalen. Ik heb er nu 60 staan ongeveer.
zelf werk ik niet meer dan mijn 32 uur, krijg ook niet meer betaald, en heb geen "belangrijke" functie waarbij mensen afhankelijk zijn van mijn input, of dat iets stil ligt als ik er niet ben. ik kan in mijn uren mijn taken doen, en als het niet lukt dan moet het een andere dag. Mijn man heeft een tijdje minder gewerkt dmv ouderschapsverlof, maar uiteindelijk kwam hij op dezelfde uren uit, maar kreeg minder betaald. en bij hem kwam het dus door zijn functie, als andere afhankelijk van je zijn, om beslissingen te nemen etc. dan is het wel logisch. Hij krijgt er ook schappelijk voor betaald.
Ik werk elke week wel wat vanuit huis. Soms 1 en soms 10 uur. Schrijf ik nooit en krijg ik ook niet voor betaald. Als ik op 1 van mijn vrije dagen moet komen dan compenseer ik meestal met een andere dag. Komt bijna nooit voor gelukkig, dat is gedoe met opvang. Ik werk 24 uur in een projectmanager achtige functie.
Ik zit op een opdracht bij een klant. Het komt zelden voor dat ik over moet werken. Overwerken komt meestal door een slechte planning... Ik doe wel andere dingen in mijn eigen tijd. Trainingen, meetings op kantoor van eigen werkgever (dus niet bij de klant), teamuitjes, bezoeken van evenement van de beroepsvereniging, etc. Als ik hiervan het gemiddelde neem, dan kom ik denk ik uit op 3 uur per maand. Als het eens een keer voorkomt, dat er bij de klant overgewerkt moet worden, dan is dit tijd voor tijd. Kan ik dus een andere keer eerder naar huis of een (halve) dag vrij nemen.
Omdat wij hier thuis een discussie over hebben en ik mij afvraag of ik het verkeerd zie en heel benieuwd ben hoe het bij anderen gaat
Ik werk voor mezelf als zzp'er. Overwerken doe ik dus niet, wel op tijden die de kinderen en andere taken toelaten, dus met regelmaat na 20.30. Mijn man heeft een goed betaalde baan in een branche waar overwerken normaal is, de standaard zelfs. Hij krijgt niet betaald voor overuren, maar kan wel (soms, zoals morgen bij Sint Maarten) eerder weg als nodig en dus weer een uur minderen op de (over)tijd. In de praktijk werkt mijn man op vrijdag na altijd minimaal 2 uur over en eet derhalve doordeweeks niet met mij of de kinderen samen. Een gedeelte van het overwerken zit wel in netwerkevents zoals borrels en luxe lunches en etentjes met meerdere alcoholische drankjes (dat is natuurlijk niet ècht werken ). Anders was het vast niet vol te houden. Deze week heeft hij bijvoorbeeld maandag anderhalf uur overgewerkt, dinsdag tot 23.00 thuis overgewerkt, woensdag tot na 19.00 netwerkevent (bowlen) en vanavond is hij uit eten met een klant tot na 22.00. Morgen als het goed is voor 17.30 thuis i.v.m. Sint Maarten. Ik heb er thuis ook wel eens een discussie over, maar hij is wel wel weer heel coulant als ik tot laat uit wil. Een kinderloze vriendin heeft een feestje zaterdag, daar maak ik het vast wel weer later dan 01.00 . Maar als het 04.00 wordt, is hij daar ook ok mee. Als ik hem maar niet wakker maak.
Mijn man werkt dagelijks verplicht over variërend van 15 minuten tot 1,5 uur zonder er ooit iets in 5 jaar tijd voor terug te hebben gehad. Staat ook zo in zijn contract.