Ben van de week begonnen met mamafit van dvitamon. Ik schrik namelijk van die enorme haaruitval. Elke dag hele plukken, kan wel janken. Ik weet dat ik er niks aan kan doen, maar hopelijk werken een beetje extra vitamines.
Blijf me verbazen dt mensen echt denken dat als je maar gezond eet je alles wel binnenkrijgt. Vit d bij, is bijna niet uit je voeding te halen. Op de vraag hoeveel magnesium iedereen gebruikt. NOw, 3 maal 200. Soms bij spierpijn eentje extra. Joyce
sta i ook versteld van, maar goed anderhalf jaar geleden dacht ik ook nog zo, tot ik er achter kwam waarom ik al jaren kleine kwaaltjes heb. nu weet ik dus wel beter.
Ja dat blijft mij ook verbazen. Blijkbaar wordt het voedingsscentrum gewoon geloofd terwijl dat toch voor een groot deel aantoonbaar niet waar is. Bijna niemand komt iedere dag aan alles uit de schijf van vijf, en als je dat zou doen, kreeg je nog niet alles binnen....
Nou heb mijn hele leven nog nooit klachten gehad wat in de richting van vitamine gebrek zou kunnen leiden. Ik blijf er toch bij dat als je 3 stuks fruit en minstens 200 gram groente per dag eet, volkorenbrood, genoeg eiwitten, vitamines en mineralen binnen krijgt, je geen tekorten hoeft op te lopen. Het is per persoon natuurlijk heel verschillend, hangt toch ook van de levensstijl en gezondheid af. Er zijn ook genoeg mensen die van alles slikken en evengoed ongezond eten.
Gezond en gevarieerd eten helpt, maar vergeet niet dat tegenwoordig de voedingsmiddelen lang zoveel vitaminen en mineralen niet meer bevatten dan vroeger, ook de biologische producten niet, hoewel deze natuurlijk wel meer bevatten dan de reguliere producten. Er wordt verwacht dat groente en fruit snel groot wordt en geoogst kan worden en dat zorgt voor lage waardes aan vit/min. Dus ja, bijna iedereen zal tegenwoordig een of meerdere tekorten hebben. Of je er last van krijgt, is per persoon verschillend.
Hier meerdere onbegrepen tekorten, ondanks gevarieerd eten. Helaas is het eerste wat een reguliere arts zegt "je eet niet goed"...en bedankt hè?! Hier wekelijks B12 injectie, vit D dagelijks en magnesium en multi ook.
Ik slik een multivitamine en magnesium. Van de multtivitamine merk ik voor mijn gevoel niet veel maar van de magnesium wel,als ik die niet slik heb ik veel last van onrustige benen in bed en minder energie.
Ik heb een tijd wat ik gegeten heb ingevuld op de eetmeter van het voedingscentrum. En dan moet je weten dat ik zeker voldoende groente en fruit eet en sowieso uit alle produktgroepen, maar toch tekorten hoor! De meeste mensen hebben een mineralentekort, B-tekorten, A en D zeker. Als je gezegend bent met een goede gezondheid en daar niks van merkt, mag je blij zijn!
Ik doe mn best om dagelijks genoeg groente en fruit binnen te krijgen...maar ik geef meteen toe dat er ook wel eens een dag tussen zit dat ik dat niet haal hoor. 5 a 6 dagen per week haal ik het wel, maar op zondag wil het er wel vaak bij inschieten. Op aanraden van een arts en van een acupuncturiste ben ik supplementen gaan slikken.
Meestal wel, maar zelfs in bloed zijn niet alle tekorten terug te vinden. Bijv magnesium tekort is in je bloed niet goed te zien.
Vitamine c, d, magnesium, omega 3. Zogelukkig, vitamine a ben ik een beetje huiverig voor, omdat je dat stapelt. Hoeveel slik jij en waarom? O ja, vitamine b11 en 12 heb ik vaak laten prikken, dat is toch wel een betrouwbaar onderzoek voor deze vitaminen?
Nee vitamine D is inderdaad niet te doen Maar er is al wel bekend dat je als je gewoon 3 a 4 keer vis eet per week en natuurlijk walnoten et cetera..wel de juiste hoeveelheid omega 3 binnen krijgt. Omega suplementen ga ik nu nog niet slikken.
C-1000 - Now Vitamine D3 - Now B-100 - Now (om de dag) Omega-3 - Now (dit wil ik binnenkort gaan vervangen voor PlusEPA van Minami) Magnesium Malaat - Now
Het gaat niet eens zo zeer om het merk, maar wel welke verbinding wordt gebruikt. ### Let op welke vorm magnesium je gebruikt. De meest gebruikte vorm van magnesium is magnesiumoxide, omdat deze goedkoop geproduceerd kan worden. Echter wordt deze vorm slecht opgenomen door het lichaam. Sommigen beweren dat de opname van magnesium oxide slechts 4% is. Deze vorm wordt daarom wel gebruikt als laxeermiddel. Beter opneembare vormen zijn magnesium glycinaat, magensium tauraat, magnesium orotaat, magnesium citraat en magnesium malaat. Deze vormen zorgen volgens sommigen ook minder snel voor diarree. Magnesium tauraat zou volgens sommigen het best opneembaar zijn. En is gebonden aan het aminozuur taurine, wat andere positieve effecten op de gezondheid zou hebben, met name op het hart. Magnesium malaat is gebonden aan appelzuur (malic acid) en er wordt wel beweerd dat deze vorm daarom effectief zou zijn bij ME/CVS. Magnesium glycinaat is ook een goede vorm van magnesium en wordt veel gebruikt om ernstige magnesium tekorten aan te vullen. Magnesium citraat wordt ook goed opgenomen en is gemakkelijk verkrijgbaar. Vermijd magnesium glutamaat en aspartaat. Deze worden in het lichaam afgebroken tot de aminozuren glutaminezuur en asparaginezuur. Deze aminozuren zijn neurotoxisch (schadelijk voor neuronen) als deze niet aan andere aminozuren gebonden zijn. Zouten en esters van glutaminezuur worden glutamaten genoemd. Glutamaat is een neurotransmitter die stimulerend (exiterend) werkt op de zenuwcellen. Zouten en esters van asparaginezuur worden aspartaten genoemd. Aspartaat stimuleert net als glutamaat de NMDA receptor, de receptor die in ME/CVS waarschijnlijk reeds overgestimuleerd is. ### *Bron; Voedingssupplementen en ME/CVS
Klopt bosi333. Wij eten volgens caveman/ paleo, dus de schijf van 5 volgen wij niet. Ik denk dat het ook voor iedereen verschillend is, doe vooral waar je je goed bij voelt!!