Slapen...wat een drama!

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Mikarun, 15 mrt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mikarun

    Mikarun Actief lid

    27 jan 2014
    422
    77
    28
    Zwolle
    Al vanaf dag 1 is slapen voor ons mannetje een drama geweest. Hij weigerde in zijn bed te slapen (achteraf logisch, hij kreeg te weinig voeding binnen). Toen we de eerste dagen voorbij waren en de oplossing gevonden hadden voor zijn slechte eten, kwamen de beruchte buikkrampjes en niet veel later ook reflux waar hij veel last van had. Kortom nog steeds weigeren om in zijn bedje te slapen, hij zocht nog steeds troost.
    Nu met 9 weken oud, ligt hij wederom op schoot te slapen. De reflux is onder controle en de krampjes worden minder erg. Op advies van de kinderarts zijn we met "slaaptraining" begonnen en proberen we echt voorspelbaarheid en ritme erin te brengen. De eerste paar dagen na zijn doktersbezoekje ging het heel goed. We konden hem na zijn voeding, schone luier, knuffelen/spelen in zijn bedje te slapen leggen zonder problemen. Na ongeveer 45 minuten slapen werd hij weer huilend wakker, maar geef hem zijn speentje even terug en hij dommelde zo weer verder. Maar nu een paar dagen later wordt het wegleggen na zijn wakkere uurtje steeds moeilijker en is hij na 1 korte slaapcyclus niet meer in slaap te krijgen en huilt hij alles bij mekaar tenzij je hem op schoot neemt. Dus ik zit nu ook weer met mijn slapende kleine kereltje op schoot.
    en als klapper op de vuurpijl worden de nachten, die juist wel altijd goed gingen de afgelopen weken, ook steeds onrustiger tot het punt dat ik afgelopen nacht als vanouds weer met hem op mijn buik heb geslapen.
    Ik had even goede hoop dat het beter zou worden met zijn huilen/slapen, maar na de afgelopen 2 dagen begint de moed me toch weer wat in de schoenen te zakken....
     
  2. Meis28

    Meis28 Fanatiek lid

    30 aug 2013
    4.026
    184
    63
    Spanje
    Misschien een sprongetje? Ik las dat ze die kunnen hebben rond week 7-9
     
  3. Domiej

    Domiej Actief lid

    15 mrt 2013
    314
    20
    18
    NULL
    NULL
    Inbakeren?? Slaapt ie onrustig?
     
  4. Madelein84

    Madelein84 Fanatiek lid

    5 jun 2013
    1.042
    80
    48
    het niet in zijn eigen bedje slapen lijkt me volkomen normaal babygedrag. Lastig soms, maar wel logisch. Door dat huid op huid contact wordt een kindje rustig, hormonaal gebeurt er dan ook veel.


    Misschien is een draagdoek een optie voor overdag? En voor 's nachts een cosleeper?
     
  5. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Slaaptraining met 2 maanden? Ik sta echt te kijken dat een arts dit adviseert!

    Het niet alleen willen slapen is inderdaad volkomen normaal bij deze leeftijd. 9 maanden lang zat hij lekker warm bij mama en nu zou hij zelfstandig met een ritme moeten kunnen slapen? Gewoon heerlijk aan deze mama honger toegeven. Een draagdoek/zak (ergonomisch) biedt uitkomst voor dit soort plakkende uurtjes :)
     
  6. Mikarun

    Mikarun Actief lid

    27 jan 2014
    422
    77
    28
    Zwolle
    Een sprongetje denk ik niet, daar gaat het echt al te lang zo voor.
    Ik ben ook zeker voorstander van toegeven aan mama honger en gewoon lekker bij je nemen. Maar niks lijkt echt te werken. De draagdoek helpt niet en waar hij eerder gewoon lekker bij ons sliep gaat dat ook al bijna niet. Vandaag alles ook weer geprobeerd, draagzak, bedje, op schoot... Maar hij heeft al met al amper anderhalf uur geslapen :(
    Inbakerem hebben we geprobeerd, puckababy slaapzakjes, co sleeper, buik slapen, zij slapen, rug slapen, verzin het allemaal maar.
     
  7. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Je geeft aan dat reflux mee speelt en dat dit onder controle is.
    Hoe is dit onder controle? Wat doe je eraan?
     
  8. Mikarun

    Mikarun Actief lid

    27 jan 2014
    422
    77
    28
    Zwolle
    We leven naar de algemene leefregels bij reflux en dikken zijn voeding flink in. Het komt nu niet meer omhoog bij hem en dat lijkt te werken.
     
  9. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Soms werken de keefregels en indikken niet voldoende. Niet meer spugen zegt niet dat het niet meer omhoog komt.
    Maar ik begrijp dat je dus geen wegslikken en andere klachten ziet?
     
  10. Marlijn82

    Marlijn82 Fanatiek lid

    28 mrt 2012
    1.968
    0
    0
    Overijssel

    Dit en ik ben echt niet tegen slaaptraining, maar dat is echt voor oudere kindjes. Voor nu, lekker bij je nemen, aan toegeven en voor overdag een draagdoek/ergonomische zak.
     
  11. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Dit dus. Eerst even uitsluiten of het de reflux niet is.
     
  12. Vladivostok

    Vladivostok Actief lid

    10 mrt 2015
    179
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb met mijn dochtertje van nu 7 weken ook zoiets gehad en ben met behulp van het boek Baby in een droomritme begonnen aan het aanwennen van een slaapschema. Het is vooral een kwestie van iets kiezen en dat consequent volhouden. De eerste dagen bleef ik maar wisselen van strategie en dat hielp absoluut niet. Nu gekozen voor slapen in wiegje plus inbakeren met puckababy en dat heel consequent volgehouden. De eerste drie dagen waren helemaal niks, maar de vierde dag sloeg het om. Dan merk je dat die kleintjes het echt beter doen wanneer ze regelmatig een goede slaapcyclus draaien en wordt het in slaap vallen zelf ook makkelijker. Tijdens de eerste week trouwens het huis en de dag zo prikkelarm mogelijk gehouden.
     

Deel Deze Pagina