Ik wil een fles melk gaan afbouwen, omdat ze over een tijdje naar 2 flessen moet. Vervangen door gewoon sap lijkt me een beetje weinig, maar wat kan ik er nou bij geven? Elke keer liga of ander koekje wil ik niet, veel te zoet en volgens mij zijn het dikmakers. Wat geven jullie? En belangrijk ook, kan een baby van een maand of 8 dat wel eten, want ik ben dus echt een schijterd met hele stukken geven. (mijn moeder die 2 dagen oppast is ook een schijterd )
Je kan ook vers fruit geven. Bijvoorbeeld een banaan in kleine stukjes snijden en dat op een vorkje prikken haar voeren. Of een stukje komkommer, of tomaat. Of een danoontje of ander zuivelproduct. Of wat pap. Of een stukje eierkoek. Of een soepstengel.
Welke fles wil je laten vallen dan? Op welke momenten krijgt ze nu de fles? Hier op het CB gaan ze er bijvoorbeeld vanuit dat je, als je drie flessen geeft, die flessen geeft op de volgende momenten: 's ochtends als ontbijt (al dan niet als papje), tussen de middag (bij de boterham), en 's avonds als laatste voeding (ergens tussen acht en tien uur). Ze raden hier dan ook aan, om, als je overstapt op twee flessen, die laatste fles (de avondvoeding) te laten vallen. De redenatie erachter is dat je kindje bij de avondmaaltijd voldoende heeft gegeten en gedronken om daar de hele avond en nacht mee te kunnen doen. Met andere woorden: je kindje volgt dan (min of meer) hetzelfde patroon als jijzelf: 's ochtends ontbijt evt. een tussendoortje lunch tussendoortje (fruit ofzo) avondeten (evt. met toetje) en that's it.
Hier krijgt Esmee ook nog maar 2 flessen. En een rijstwafeltje is hier favoriet en is absoluut geen dikmakertje. Ze worden ook heel snel erg zacht in het mondje.
Rijstwafeltjes zijn hier ook helemaal goed. Worden inderdaad heel zacht. Het word zachter als brood volgens mij. maar ook soepstengels gaat heel goed. We hebben alleen in het begin gehad dat hij ging kokhalzen. en dat vond ik echt heel eng, ik ben ook echt een schijterd hoor.
Bij ons is soepstengel favoriet, maar ook ontbijtkoekjes. Maar dat geef ik ook beperkt meestal halve stengel en 1 mini ontbijtkoekje. Crackertjes geef ik ook tegenwoordig. Koekje zoals nijntje geef ik echt heel soms. En fruit, hij krijt elke dag 2x fruit. Soms frutapura in cupjes en sindskort die andere die je kan opdrinken vanaf 1 jr.
okee, hier kan ik wel wat mee! Ik ga echt niet de laatste fles laten vallen, dan krijg ik haar niet in slaap hoor! Bij de boterham drinkt ze geen melk. Die fles krijgt ze pas om 15:00 en daar eet ze niks bij. Dat wil ik gaan vervangen voor sap met iets erbij, maar niet nu meteen hoor! Eerst die fles een beetje afbouwen en tussendoortjes gaan proberen. Kan natuurlijk ook een prak maken van wat fruit, iets met granen en een beetje melk.