Mijn oudste zoon is nu 2,5 jaar oud en past echt niet meer in het stoeltje voorop de fiets. Hij is erg lang en dat hebben we vooral gemerkt aan de fietsstoeltjes. Op mijn fiets zit een Bobike stoeltje en op die van mijn man een CMG. De voetsteunen van de Bobike kunnen in verhouding echt niet zo laag worden gezet als die van de CMG. Nu gaan we een stoeltje kopen voor achterop. Wie heeft er ook een lang kind en hoe zijn de ervaringen met de verschillende merken?
Ik heb geen ervaring met verschillende merken, maar ik kan wel zeggen dat de bobike voor achterop prima gaat bij ons. Mijn zoontje is ook behoorlijk lang voor zijn leeftijd (past al vanaf 2 jaar niet meer voorop) maar het gaat nog prima in de bobike achterop. Ik vind alleen het gordeltje over de schouder van de bobike nogal flimsy. Dat gekke riempje houdt hem echt niet op zijn plek als we eens goed door elkaar gerammeld zouden worden. Hij kan zich er ook makkelijk uit wurmen, maar gelukkig doet hij dat niet. Als die van jou een uitwurmer is, zou ik ff kijken of andere merken een beter riempje hebben. Succes ermee! Dominique
even tip voor als riempjes niet over schouders blijven zitten, riempjes even iets losser maken en voordat je slotje erin klikt even riempje 2x ronddraaien, blijft perfect zitten dan.
Mijn dochter ging met anderhalf al achterop omdat ze te zwaar werd voor het voorzitje. Ik kreeg haar er niet meer in omdat ik een omafiets heb en dus een hoog stuur. Ik heb toen voor een polisport boodie gekozen omdat ik vond dat ze daar wel stevig in zit. Ik heb die die aan de pakkendrager wordt bevestigd, wat wel heel makkelijk bevestigen is, maar als nadeel heeft dat het niet samen gaat met de buggydrager. Mijn fiets is een keer gevallen en toen is meteen een voetseuntje afgebroken, die ik met tape weer vast heb gezet, dus heel stevig is het niet, alles is van plastic. Verder ben ik er heel tevreden mee.
Ons boefje zit ook sinds vorige zomer achterop. Eerst hadden we een standaard GMG stoeltje maar daar klom hij zelf uit tijdens het fietsen. Toen hebben we het nieuwe stoeltje van GMG gekocht de Yepp. Nou perfect voor zijn lange beentjes en hij zit dankzij de 5-puntsgordel helemaal vast.
Ik lees even mee en heb ook een vraag aan jullie. Mijn dochtertje moet binnenkort ook in een zitje achterop. Nu zit ze nog voor in een zitje en mijn man en ik doen samen met 1 zitje: hij brengt mijn dochter op de fiets naar de opvang, we laten het zitje daar achter en ik haal mijn dochter weer op, zet het zitje op mijn fiets en ga naar huis. Mijn man fietst dan zonder zitje door naar zijn werk, dat fiets voor hem wel zo fijn en zo hebben we maar een zitje nodig. Zijn er ook zitjes voor achterop de fiets die je zo makkelijk eraf kan halen?
Ik heb een Bobike stoeltje. Mijn zoontje is meteen achterop begonnen, heb niet eens een stoeltje voorop gehad. Hij is nu 27 maanden en was met 2 94 cm. Ik heb een hartstikke nieuwe goeie fiets maar als mijn zoontje achterop zit, dan kom ik met mijn hakken tegen zijn punten van zijn schoenen aan, tijdens het fietsen. Zeer irritant. En we hebben beiden niet eens grote voeten!
Polisport Boodie met bevestiging op drager [KP863050] - €40,00 : DeWaalFietsen Deze is heel makkelijk eraf en erop te doen. Je hoeft alleen maar aan een knop te draaien waarmee je hem vast en los schroeft van de pakkendrager.
als je een zelfde bevestiging (ligt aan de aansluiting achter op de fiets) kunt gebruiken zijn de bobike zitjes ook erg makkelijk verwisselbaar voor achterop.
Als ik naar mijn werk fiets, heb ik nu ook altijd een (zware) tas achterop, het is dus echt wel handig als ik die alleen maar om mijn schouder hoef te dragen tijdens het fietsen naar de opvang en dat die tas daarna weer op mijn bagagedrager kan.