labrador pups

Discussie in 'De lounge' gestart door Mindy26, 15 jun 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mindy26

    Mindy26 Bekend lid

    11 feb 2014
    977
    413
    63
    Vrouw
    Vanavond gaan wij kijken naar labrador pups. We gaan over twee weken verhuizen naar een 2 onder 1 kap met meer ruimte. Het lijkt ons daarom nu de tijd op een pup te nemen


    Wie weet waar ik allemaal aan moet denken?
    En iemand een labrador? Ik lees op Internet wel karakter etc.. maar ervaringen zijn beter! We hebben twee kinderen van 2 en 4..zijn ze echt lief voor kids?
     
  2. Kimberly 33

    Kimberly 33 Fanatiek lid

    19 mrt 2014
    2.080
    0
    36
    Lief voor kids heeft met opvoeding te maken in mijn ogen, van zowel de hond als je kinderen.
    Lapjes hebben veel beweging nodig, anders heb je zo'n dik "mormel" ;)
    verder zal ik de pup niet teveel laten lopen rennen springen, lapjes staan bekend om hun HD en ED het zijn doorgefokte honden die medisch niet al te best meer zijn.

    Ik heb helemaal niks met lapjes, vind ze net zoals de golden overschat als gezinshond.
    Ook lapjes zijn werkhonden, dus iets met ze doen is wel goed voor ze :)
     
  3. Annekeruiter85

    Annekeruiter85 Fanatiek lid

    10 aug 2012
    1.165
    92
    48
    Wij hebben ook een labrador.
    Geweldige hond. Gekocht toen onze dochter 4 mnd was. Ze zijn met elkaar opgegroeid en je ze is echt lief! Soms wat lomp, maar nooit kwaad. Dochter is ook lief voor de hond, maar als ze een keer iets doet wat niet mag loopt de hond weg. Ook geeft ze de hond regelmatig eten en dat is oké! De hond heeft een plekje waar onze dochter niet mag komen.
    Het zijn super lieve makkelijke honden. Onze hond loopt in het park altijd los!!
    De bruine labradors hebben over het algemeen een iets pittiger karakter dan een blonde of zwarte.

    Succes en mocht je nog vragen hebben, je mag een pb sturen!
     
  4. duimpje

    duimpje Bekend lid

    25 sep 2009
    604
    5
    18
    Ga op zoek naar een goede fokker en neem daar de tijd voor. Dat is de eerste stap en vooral niet overhaast te werk gaan. Honden zijn niet van nature lief voor kinderen hoor. Heeft alleen met opvoeding te maken en uiteraard karakter van de hond. Een goed fokker kiest voor jou een hond uit en laat jullie dus niet kiezen. Alleen zo heb je een grote kans op een goede match tussen hond en gezin. Wanneer je dan eindelijk een pup in huis heb bereid je dan voor op een lang traject van opvoeden, pubertijd, weer opvoeden en nog een pubertijd haha. En uiteraard veel plezier!
    Ga op zoek naar een goede hondenschool en begin met de puppencursus. Laat je pup gelijk met andere honden kennismaken en hou ze niet te strak in het begin.

    Wij hebben 2 golden retrievers (inderdaad van die overschatte gezinshonden haha), waarvan ik met 1 altijd jachttraining heb gedaan. En de ander is echt een knuffelhond. Ze zijn nu 10 en 12 en zijn niet op gegroeid met onze kinderen van 2 en 5 jaar. Beide, de kinderen en de honden, respecteren elkaar in huis. De kinderen komen niet ongevraagd aan het speelgoed van de honden of in hun mand. De kinderen bemoeien zich niet met de opvoeding/corrigeren van de honden. En de honden komen niet aan het speelgoed van de kinderen. Dochter vindt er niet zo veel aan en zoon die vindt ze juist weer wel erg leuk. En zo kan ik nog wel even door gaan.

    Jou kinderen zijn ongeveer even oud als die van mij. Ik zou momenteel niet aan een pup moeten denken, er gaat veel tijd in zitten die ik zelf momenteel niet over heb met de kinderen en werk. Verkijk je er niet op, het lijkt en is zeker leuk een pup maar veel werk.

    Kortom, een goede voorbereiding is het halve werk! Laat je voorlichten en zorg dat je een pup koopt bij een fokker die een puppytest afneemt en dus weet welke pup ze aan welke eigenaar kan toewijzen!
     
  5. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    3 apr 2010
    11.110
    3
    0
    - waar gaan jullie kijken? Bij een fokker van de rasvereniging of een nestje zonder stamboom en gezondheidstesten?
    Garanties heb je nooit qua gezondheid, maar een fokker die fokt volgens de rasvereniging houdt zich aan een aantal testen én regels waardoor je een betere basis hebt.

    - stel de fokker veel vragen, bv over de lijn (worden de honden vnl gebruikt voor het werk of als show/gezinshond). Daar zit veel verschil in nl en een lab uit een werklijn is niet geschikt als vloerkleedje. ;) Daar ben ik al veel problemen mee tegengekomen.
    Sowieso zijn het honden die graag bezig zijn, dus trainen, werken etc.

    - Zorg dat je de gezondheidsuitslagen, stamboom etc in kunt zien van beide ouders.

    -Zorg dat je de moeder kunt zien. Nooit genoegen nemen met welke smoes dan ook als de moeder er niet is. Dan direct rechtsomkeert maken.

    - Vraag naar de gezondheid en het gedrag van eerder door hen gefokte honden. Agressie komt tegenwoordig best veel voor bij de reuen. Dit heeft niet met kleur te maken. Nu zal een fokker niet direct toegeven dat de reuen erg pittig zijn, maar je kunt vaak veel aflezen aan non verbale signalen.

    - hoe worden de pups gesocialiseerd door de fokker? Leven ze in een schuur, weggaan. In huis heeft de voorkeur, zodat de pups alle dingen van een normaal huisleven meemaken. Heb je zelf kinderen, dan is vroege omgang met kinderen ook wel prettig.

    - Lees je in op NLV.nu, de rasvereniging van de Labrador. Daar vind je veel info over het ras, de gezondheid en fokkers.

    - Labradors zijn heel geschikt in een gezin, maar ze worden zo niet geboren. Er is veel training voor nodig. Er zijn tegenwoordig veel lijnen met heel enthousiaste honden die iets meer bijgestuurd moeten worden om niet als tank door het leven te gaan. Ook zijn ze vrij hard voor zichzelf en hebben grote wilskracht. Iets wat ze in de kop hebben, hebben ze niet in de kont. Dit scheelt ook per lijn, maar om aan te geven dat ze wel degelijk goede training nodig hebben en niet luisterend geboren worden.

    Enne, als je bij een fokker gaat kijken (met stamboom), ben ik wel benieuwd welke. :)
     
  6. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Wij hebben ook een labrador, nu 9 jaar.
    De liefste goedzak die er maar bestaat, en stapelgek met onze zoontjes.

    Verder sluit ik me aan bij Mykelti, zij geeft goede tips.
     
  7. MI87

    MI87 VIP lid

    21 dec 2012
    5.119
    1
    0
    Toen we dachten geen kinderen te krijgen omdat het niet lukte stonden we op het punt een fokker te bezoeken vlak voor ik zwanger werd. Alleen zijn wij verliefd geworden op de Zwitserse witte herder.
    Maar wie weet...ooit als de kids wat ouder zijn komt die er alsnog ;)

    Waar ik een hoop van leerde was het boek van Cesar Milan. Misschien die ook eens doorlezen. Vind zijn methode wel fijn. En staan goede tips in om een puppy groot te brengen en op te voeden.
     
  8. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Een labrador is eigenlijk ook een jacht hond. Werkt dus graag. Je zult het beestje er een plezier mee doen om dan bijv te gaan speuren.

    En aub.. Let op de voeding. De gemiddelde labrador is te dik en dit hoort niet.

    Verder zijn alle tips al gegeven wat in mij op kwam. :)
     
  9. Panda1

    Panda1 Bekend lid

    28 feb 2013
    841
    117
    43
    Overijssel
    Zorg dat je geen doorgefokte hond aanschaft. Haal hem bij een kennel waar je ook terecht kunt met vragen als je hond wat groter is. Zorg dat je een hond met stamboom neemt. Dan is de afstamming bekend en ook de ouderdieren en hun prestaties. Aangeboren erfelijke afwijkingen worden er dan zoveel mogelijk uitgefokt.
    kijk in de kennel om je heen. Is het schoon? Hoe is de moeder! Hoe komen de pups op je over etc etc. Gebruik je gezonde verstand!
     
  10. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Wij hebben een labrador! Echt een heerlijk beest!

    Wat hebben jullie een lab te bieden? Ze zijn zoveel meer als een gezinshond..
     
  11. lorreke

    lorreke VIP lid

    10 sep 2013
    5.297
    394
    83
    Wij hebben een labrador :D

    Je mag me altijd een PB sturen
     
  12. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    3 apr 2010
    11.110
    3
    0
    TS, hoe is het afgelopen?!
     

Deel Deze Pagina