Sorry hoor maar een bijtende hond lijkt mij niet veilig. En al helemaal niet als er daardoor letsel is waardoor je naar een dokter moet. Ik had sowiso gezegd tegen de buurmamndat ik gezien heb wat er gebeurd is. En de andere buren zou ik inlichten. No way dat ik een goed gevoel heb bij dat touwtje
Ik zou dus juist er van uitgaan dat je buurman de waarheid sprak.. en hij dus mank liep van ouderdom en niet van een hondenbeet. En dan hij met de buurvrouw weg ging, weet jij veel waarom. Misschien zijn ze boodschappen wezen doen omdat hij mank loopt en je buurvrouw wilde helpen. Eerst even navragen voordat je allerlei aannames maakt. Het enige wat je man heeft gezien is een hond die over het touw sprong en ogenschijnlijk je buurman in zijn been hapte. Dit zou ik met hem en de eigenaar van de hond overleggen en bevragen en geef het dan meteen aan als je je nog zorgen maakt om de kinderen van de andere buren. Weet je ook zeker dat je man alles heeft gezien? Kan me bijvoorbeeld ook voorstellen dat als hij net een shirt over zijn hoofd trok, en de buurman hoorde vloeken en toen pas keek en de hond van de buurvrouw zag.. hij denkt dat het zo gebeurd is.
Ik vind het dubieus dat jullie buren zoiets verzwijgen,m zijn ze bang ofzo? Bij ons had meteen iedereen er bovenop gestaan. En ikzelf had direct willen weten van die eigenaar waarom de hond heeft gebeten.
De mensen willen niet praten waarschijnlijk want de buurman zegt oh ouderdom als je gebeten bent zeg je dat toch gewoon ? Als ik val van de fiets ga ik ook niet zeggen nee ik heb me gestoten
Maar als de man van TS gewoon heeft gezien dat de hond beet - en dus dat ook écht zag, niet dat hij de man mank zag lopen en aannam dat de hond had gebeten - waarom dan zo ongelooflijk er om heen draaien? Als je van je fiets valt, ik zie dat gebeuren, dan zeg ik;’Ik zag je vallen, alles goed?’ Als ik zie dat mijn buurman door een hond wordt gebeten, zeg ik;’Buurman! Ik zag dat u gebeten werd! Gaat het?‘ Ik ga in ieder geval niet de politie bellen, dat vind ik ontzettend raar...
Ik zou toch eerst na willen gaan wat er nou echt gebeurd is voor je de halve buurt op de hoogte stelt en de politie inlicht over een bijtgrage hond. Je man stond zijn tanden te poetsen, das maar een paar minuten. Je weet niet wat er vooraf en achteraf gebeurd is. Je weet niet of de oude buurman al mank liep. Je weet helemaal niks behalve dat de hond gebeten heeft. Dat vind ik erg weinig om maar van alles te gaan roepen.
Zoals eerder aangegeven ga ik echt niet de politie bellen. Ik bespreek het eerst met hem en zeg dat ik alles gezien heb. Ik wil juist niet dat er ruzie/geroddel van komt. Ik maak me gewoon zorgen om de andere buren hun jonge kinderen. 100% zeker ben ik niet dat ze naar het ziekenhuis gingen maar als je om been een handdoek geknoopt hebt en mn man 2 min. Eerder de hand zag bijten lijkt het me een logische conclusie. Ik vraag eens na en hou jullie op de hoogte.
Bel bij de eigenaar van de hond aan, zeg wat je gezien hebt en vraag of je je zorgen moet maken omdat het incident maar door je hoofd blijft spoken. Obv de reactie (ontkenning, boos of gewoon vriendelijk...) zou ik al dan niet de nieuwe buren met kleine kinderen inlichten. Gewoon een keer tijdens een praatje of zo.