Wij zijn nu ook al een tijdje bezig met onze kinderwens en daardoor ga ik ook steeds meer nadenken over wat als er iets mis is. Morgen heb ik een afspraak met de huisarts, omdat ik toch eens wil proberen of we niet al wat kleine vooronderzoeken kunnen hebben (zoals een zaadonderzoek). Wat ik me nu afvroeg. Bij welke groep zijn vruchtbaarheidsproblemen beter te behandelen, bij mannen of vrouwen? Of is dit per persoon verschillend? Ben wel benieuwd naar de antwoorden!
Ik heb geen idee... Mijn man heeft zeer slecht zaad, en daar is waarschijnlijk geen oplossing voor... Maar ga gewoon lekker naar de HA, en laat je naar de gyn doorverwijzen. De onderzoeken vallen erg mee vond ik zelf, alleen het wachten op de uitslagen viel me een beetje tegen. Succes ermee
hoi kiddo81, ik denk dat dat per persoon verschillend is. ligt ook aan het probleem wat zich voordoet. als een man slecht zaad heeft kan er icsi toegepast worden, dan het je er maar eentje nodig. maar als een vrouw slechte eitjes heeft, dan is het probleem veel groter. ik zou me als ik jou was nog niet al te druk maken om dit soort dingen. het is goed dat je naar de ha gaat, en als die het niet vertouwt kom je vanzelf bij een gyn. terecht, en daar zullen ze jullie beiden eerst gaan onderzoeken. veel succes iig.
Ik denk dat het er puur van af hangt wat er mis is en welke behandeling dat je daar voor nodig hebt. Enneh het maakt niet uit bij wie het ligt, zolang het maar te behandelen valt toch?
mijn gyn zei letterlijk.... bij de vrouw kan er veel gesleuteld worden ( cycstes weghalen, eisprong opwekken, cyclus reguleren, eileiders herstellen, medicatie bij stollingsproblemen, baarmoeder kantelen operatief etc..... ) als het zaad van de man niet goed is kun je daar vaak niets meer aan doen. bij de meeste mannen word geen duidelijke oorzaak gevonden of hij word wel gevonden maar is niet te behandelen. dus mijn idee is heel sterk dat het beter bij de vrouw kan liggen, tenzij je natuurlijk bijvoormeeld echt geen baarmoeder hebt of geen eierstokken meer nou het is allemaal vreselijk... aan wie het ook ligt.. oja en ze hamerde er maar op door dat ik nog jong ben..... dat schijnt ook erg belangrijk te zijn...( ik vatte dat op als : het gaat vast nog heel lang duren maarja zucht) waarom denk jij dat er iets mis is? ze gaan pas onderzoeken als daar een gegronde reden voor is. gr jose
Bedankt voor jullie reacties! Mijn vraag was eigenlijk gewoon uit nieuwsgierigheid. Ik ben het er helemaal mee eens dat het niet uitmaakt en wie het ligt, als er maar een oplossing is. Wij gaan al redelijk vroeg naar de huisarts omdat ik een dik jaar geleden problemen heb gehad met mijn baarmoeder. (uitstrijkje wat niet goed was en bloedingen na het vrijen). Dit is uiteindelijk opgelost, maar nu ik niet zwanger word wil ik toch dat ze hier nog eens naar kijken.
vrouwen, daar kunnen ook vaak hormonen voor worden gegeven. mijn man heeft geen zaadcellen ja jammer dan niks hormonen daarvoor
Ik denk dat er bij vrouwen meer mogelijkheden zijn betreft de behandelingen. Slecht zaad is niet te verbetren denk ik (uitzonderingen daargelaten).
Gisteren naar de huisarts geweest en eigenlijk met een heel ontevreden gevoel weggegaan. De huisarts vertelde dat ze erg huiverig zijn om iemand voor een jaar proberen door te sturen. Ik heb verteld dat ik dat weet, maar dat ik me ook een beetje zorgen maak of alles wel goed is, omdat ik een tijdje geleden al onderzoeken heb gehad en toen bleek het niet goed te zijn. Een half jaar later bleek het weer helemaal goed te zijn, maar ik heb nooit geweten wat het nu precies was. Volgens de huisarts moeten we nog maar een paar maanden afwachten en is dat helemaal niet zo erg, want we zijn nog jong.. Zo'n rotopmerking, dat kan hij toch niet bepalen dat 27 jong is? Dat ligt toch voor iedereen anders? Gisteren even heel verdrietig geweest en we hebben besloten dit jaar nog even af te wachten en dan echt voor die verwijzing te gaan.
Ik weet hoe het voelt meis, ook ik kwam in oktober 2007 na 8,5 maand bij de huisarts terecht met onregelmatige cyclussen. En ik kreeg ook de opmerking je bent nog jong en ik stuur je pas na een jaar proberen door. Bij ons ligt het aan mannetje en mij dus ik zie dat allemaal als verloren tijd..maar ja... Trouwens wij krijgen zelfs in het ziekenhuis constant te horen van de artsen dat we nog zo jong zijn en willen we niet eerst zelf proberen etc. Nee! dat willen we niet, we wilden ruim een jaar geleden al papa en mama zijn. Maar ja...wie zijn wij he. Sterkte meid en misschien maak je je zorgen om niets en is alles nog goed. Ik hoop het voor je.
Dankje Zora! Ik hoop dat jullie ook snel gelukkig mogen zijn met een kindje! Ik kan me daar echt boos om maken. Het is toch niet aan anderen om te bepalen dat je nog lekker jong bent. Begrijp me niet verkeer, ik voel me ook niet oud, ik vind dit een prima leeftijd om moeder te worden. Ik hoop dus ook niet dat dit nog jaren duurt. Ik probeer weer positief te denken en het helpt ook wel dat ik voor mezelf die grens heb gezet, we proberen het tot het einde van het jaar en dan wil ik écht doorverwezen worden. Desnoods bel ik zlef die gyn die me een jaar geleden ook geholpen heeft.
volgens mijn gyn kan het 'maar beter' aan de vrouw dan aan de man liggen...bij een vrouw kun je echt heeeeeel veel... maar dit betekent niet dat het emotioneel minder intensief is dan als het bij de man ligt.. het heeft me soms wel gesloopt hoor. succes iig.