12 wkn echo en cyste

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door Anoek1, 14 sep 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anoek1

    Anoek1 Fanatiek lid

    23 jan 2007
    4.178
    0
    0
    Hoi

    Vandaag heb ik de 12 weken echo gehad. Alles zag er goed uit, nekplooi 1,2 mm. Er was een cyste te zien in mijn rechter eierstok. De vk zei dat deze vaak vanzelf verdwijnt. Nu vraag ik me af hoe dat deze cyste ontstaat en is het geheel onschuldig of toch niet? Op het echo formulier staat, cyste, mogelijk clc 2,8-2,6 cm.
    Hebben jullie er iets meer informatie over? En kan het de zwangerschap beinvloeden?

    Alvast bedankt

    Groetjes Anette
     
  2. Anoek1

    Anoek1 Fanatiek lid

    23 jan 2007
    4.178
    0
    0
  3. Immie

    Immie Verloskundige

    17 dec 2006
    7.813
    0
    0
    Verpleegkundige en Verloskundige
    HOi anette,

    Hoe de cyste is onstaan is niet altijd duidelijk, het kan er al jaren zitten maar kan ook onder invloed van de zwangerschapshormonen zijn ontstaan. Het heeft geen invloed op je zwangerschap. Tijdens de 20 wkn echo zal er altijd nog even naar gekeken worden. In de meeste gevallen verdwijnt het vanzelf.

    Imke

    ps niet meer uppen, is voor ons lastig omdat er dan een 1 achter je vraag komt te staan waardoor het voor ons lijkt of de vraag al is beantwoord!
     

Deel Deze Pagina