wel of geen zachtgekookt eitje ? of een lekker gebakken spiegeleitje waar het gele uitloopt als je er in prikt ? mag dit als je zwanger bent ? ik eet alleen nog maar hard gekookte eieren en die ben ik zat !
Denk niet dat t verstandig is. Volgens mij loop je dan onnodig risico. Ik ben ook dol op zacht gekookte eitjes...maar ja...ff afzien maar.
ik eet af en toe als ik er echt zin in heb een lekker zacht gekookt eitje, het wit is dan wel gewoon gaar maar van binnen leker zacht geel, de kans dat je ziek wordt van een eitje is niet zo heel groot en salmonella kan volgens mij geen kwaad voor je kindje alleen zelf kan je er beroerd van worden, anders even navragen aan je vk.
Ik heb mijn eigen antwoord weg gehaald. Ik heb de vraag van de verloskundige opgezocht en gevonden, hier is de link. http://www.zwangerschapspagina.nl/viewtopic.php?t=84595
Balen is dat he dat dat niet mag ik eet mijn eitje ook het liefst zacht of gebakken met hele dooier, en heb er echt weer zin in. Nog even volhouden
Ik eet gewoon een zachtgekookt eitje. Je kunt met salmonella besmet worden. Ben je eerder toch niet mee besmet geraakt? De kans is bijna nul. Dat zegt die verloskundige in de link hierboven ook. En als je toch een verkeerd ei treft dan merkt je kindje er ook niets van.