Hallo, Ik moet nu al 6 weken mijn suikers bij houden en inmiddels nog 2 x een dagcurve. Wel prik ik vaker als ik wil weten hoe ik ergens op reageer, komt ook door onzekerheid. Ik volg geen dieet en heb ook geen afspraken meer bij de diabetesverpleegkundige. Eigenlijk gaat het wel goed maar merk dat ik erg onzeker ben. Ik heb nu twee keer een lichte uitschieter gehad. Ik mag tot 7.8 na de maaltijd, maar heb nu twee keer 8.2 gehad(wel te verklaren). Volgens de diabetes verpleegkundige hoef ik pas contact op te nemen als de waardes structureel te hoog zijn. Zaterdag heb ik me iets teveel laten gaan met van alles lekkers(appeltaart, ijs, fris), had een verjaardag :x. Dus toen prikte ik ook 8.2. Het zakte wel weer snel, maar hoe erg is dit? Is het heel erg als je een keer een lichte uitschieter hebt? Ik voelde me erg schuldig.. Alvast bedankt.
Nee natuurlijk is dat niet erg. Er zijn vast een hoop dames die het niet eens doorhebben dat zij een te hoge waarde hebben. Is het nou dagelijks dan is het niet goed. Maar in jou geval... Je weet waar het aan ligt waardoor het komt.
Dat is niet erg hoor. Af en toe een uitschieter die ook nog te verklaren is zou ik mij geen zorgen over maken.
Niet erg. Uitschieters horen erbij. Als t op een dag vaker hoog is dan zou ik wel de verloskundige bellen,.maar af en toe is niet erg. Lekker genieten zo nu en dan!!
uitschieters horen er idd bij. Als je maar weet waar het van komt. Ik heb het bv met pannenkoeken. Bij zoon was dat lasange en sinaasappelsap. Als je weet wat het is kan je er rekening mee houden. Ik mag trouwens niet boven de 6.7 , gek dat het overal weer anders is qua max.
Ps. Bij mij was de grens ook 7.8 tot voor kort lag de grens zelfs nog wat hoger vertelde mijn verpleegkundige. Ik heb btw geen ZS, maar moet 1 keer in de week een dag curve bij houden, omdat ik op de grens zat. Gelukkig zijn mn curve super, ook na een lekker stukkie taart. Maar eens in de week checken kan nooit geen kwaad.
Verder heb ik ook geen uitschieter ondanks dat ik geen dieet volg. Ik eet verder ook alles nog, maar zaterdag iets teveel achter elkaar denk ik. Ik weet ook niet of zo'n kleine uitschieter heel erg is omdat het maar een klein beetje verhoogd is. Wat waren jou waardes dan? Jij mag tot 7.8 twee uur na de maaltijd?
Is niet erg, toevallig vandaag een voorlichting gehad bij de diabetesverloskundige. Maar als je dus ziet dat je ergens op reageert dan is het de bedoeling om dit product tijdelijk niet meer te nemen.
Dan zal dat ook wel het verschil zijn in waardes. Ik prik vandaag weer en na het ontbijt had ik ineens een uitschieter van 9.3 terwijl ik dit ontbijt al wel vaker heb gehad en toen was mijn waarde goed. Schrik hier toch wel van en zal dit ook niet weer eten. Ben wel verkouden, geen idee of dit mee speelt. Maak me dan toch gelijk wel zorgen over ons kindje. Inmiddels ben ik 37 weken zwanger.
Verkouden heeft niet echt invloed, wel als evt hoestsnoepjes hoestdrank oid pakt. Dat zijn suikerbommen Ook voor t prikken steeds je handen wassen (maar dat lijkt me de.eerste uitleg die iedereen krijgt) Als je een uitschieter hebt kun je water drinken, dat helpt je suiker omlaag te brengen. Krijg je m zo niet omlaag, dan zou ik even contact opnemen met degene die je hierin begeleidt Gaat ie omlaag en blijft ie laag, is er niks aan de hand.
De waarde was na het middageten weer heel netjes. Had wel macaroni gehad. Heb voor de zekerheid even contact gezocht met de diabetes verpleegkundige. Zij gaf aan dat verkoudheid wel een rol speelt en 1 x 9.3 niet erg is.. Daar moet ik dan maar vanuit gaan.