Hoi! Omdat mijn bloeddruk omhoog ging heb ik zo'n twee maanden terug Aldomet gekregen.. 3X 500mg.. Nu ging deze week mijn bloeddruk weer omhoog en werd het 3X750.. Maar sinds dat ik dat spul gebruik voel ik me down en verdrietig.. kijk ik op de bijsluiter staat er als bijwerking "depressie". Dat is gewoon al naar, maar ik heb 7 jaar terug een zware depressie gehad! heb twee jaar therapie gehad en keihard gevochten om weer mezelf te worden.. Ze weten dit in het ziekenhuis! Ik ben nu 35 weken, die paar weekjes hoe ik nog wel vol, maar wil hier toch eens met mijn gyn over praten.. Maar ben een beetje bang dat ze dit wegwuiven.. Hopelijk herkent iemand deze bijwerking en voel ik me weer wat sterker om hierover een gesprek aan te gaan! Groetjes!
Ja, ik heb er ervaring mee. Wat een ongelooflijk *%^$-medicijn! Mijn gyn zegt ook dat het de grootste troep is, maar de enige variant voor hoge bloeddruk die veilig is voor de beeb. Vandaar dat er niet veel keus is. Ik heb ook veel last van de bijwerken. Niet zozeer het depressieve, maar ben ontzettend vermoeid, draaierig en zak af en toe gewoon weg. Ik zou het zeker ter sprake brengen bij je gyn. Maar ik ben bang dat er weinig alternatieven zijn. Succes ermee!
ja dat warrige heb ik ook.. en ik ontloop mensen, kan geen fatsoenlijk gesprek meer volgen.. wat een troep..
of te wel terug naar de arts die het heeft voorgeschreven en zeggen dat je het niet langer meer inneemt. Weet niet hoe ver je bent maar als je tegen het eind loopt denken we dan ook aan zwangerschapsvergiftiging.
Ik slik ook Aldomet en ik heb dus echt nergens last van! In t begin had ik bijwerkingen, zoals draaierig en ontzettende droge mond! Kan me voorstellen dat je niet op depressieve klachten zit te wachten, als je al keihard heb moeten vechten tegen je eerdere depressie! Maar ik vroeg me af, hoe lang slik je ze? Kimmeding, is makkelijker gezegd dan gedaan, er zijn weinig medicijnen die je nog wel mag slikken als je zwanger bent.. Sterkte en geef het in ieder geval aan bij de gyn!
Ik zou dit echt even overleggen met je arts. Kijk, als er niks anders is wat je kan nemen wordt het moeilijk, maar gezien je achtergrond is het dan in ieder geval bekend dat je deze klachten hebt!
Ik heb het bij mijn eerste zwangerschap ook gehad. De bijwerkingen die genoemd worden herken ik niet. Maar het gewenste effect (dat de bloeddruk zou zakken...) had het ook niet! Ben uiteindelijk met 34 weken + 2 dagen bevallen. Maar bespreek het zeker met je gyn!
Ik heb ervaring met Aldomet, en probleem is natuurlijk dat als je al ooit een depressie hebt gehad, dat je er gevoeliger voor bent. Je lijf staat bol van de hormonen en dan nog een combinatie met medicijnen die het ook nog eens kunnen bevorderen... Probleem alleen is dat je zeker als je al 3*750mg slikt dat je het niet voor niets krijgt! En nee, je wilt je depressieve gevoelens echt niet inleveren voor een zwangerschapsvergiftiging! Bij de eerste zwangerschap kreeg ik de Aldomet pas toen ik al pre-eclampsie had, en daar daalde mij bloeddruk ook niet echt erg goed van (meteen 3x1000mg), bij de tweede zwangerschap dus ook al vanaf week 15/16 al aan de Aldomet, alleen kwam ik later in een situatie waar ik niet vrolijk van werd. Samenloop van omstandigheden waar ik best wel depri van werd. Ook in overleg met psychologe geweest, en Aldomet kan het wellicht wel versterkt hebben, maar de basis lag ergens anders. Ik heb geen seconde gedacht aan stoppen met Aldomet, maar ja... ben erg geschrokken van de eerste zwangerschap, dat wilde ik liever toch niet nog een keer meemaken.
Hoi, Ik kreeg het in het zh toen ik opgenomen werd met pre-eclampsie. Ik kreeg er dezelfde symptomen als jij van. Toen de bloeddruk ondanks 3x1000 ging stijgen, kreeg ik er aldoret of zoiets bij 1x in de week. Toen dat ook niet meer hielp ben ik ingeleid. Methyldopa is naar mijn weten bijna het enige dat het beebje geen kwaad doet. Ik heb een collega die iets anders krijgt, dat ook veilig is, maar ik weet niet wat. Zij zegt dat dit voor moeder een milder middel is. Misschien kan je hier met je gyn over praten? Kan me niet voorstellen dat ze het wegwuiven, want het is bekend van methyldopa.
Ik slik ook methyldopa, maar in veel lagere hoeveelheden (3x 250), en ik dacht dat dat al veel was Die bijwerkingen zijn inderdaad vervelend, ik heb gelukkig alleen een verschrikkelijk droge mond/keel en dat triggert dan af en toe een kokhalsreflex. Daarnaast erg warrig. Maar depressief lijkt me veel erger. Hoewel een te hoge bloeddruk erg schadelijk is voor je kind, zou ik toch met je specialist (ik neem aan een internist?) overleggen over een ander medicijn. Depressie is namelijk ook schadelijk.