Houdbaarheidsdatum kruiden en specerijen, hoe strikt mee om gaan??

Discussie in 'De lounge' gestart door Inge88, 30 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    22 mrt 2011
    2.264
    0
    0
    Wij zijn net verhuisd naar ons nieuwe huis en hebben tijdelijk bij mijn zus gewoond. Al mijn kruiden, specerijen, olie, azijn etc heeft al die tijd in opslag gestaan. Nu ben ik mijn keuken weer aan het inruimen en zie dat het aantal dingen over datum zijn. Een paar kruiden bijvoorbeeld tot november 2012 of maart 2013.

    Hoe strikt moet je zijn in de houdbaarheid van kruiden en specerijen? Alles weggooien of kan dat nog best? Sommige potjes zijn zelfs nog helemaal dicht. Ook bijvoorbeeld witte wijnazijn, is houdbaar tot november 2012 en zit nog dicht. Weggooien of nog best te gebruiken??
     
  2. yenolah

    yenolah Fanatiek lid

    12 dec 2008
    4.038
    83
    48
    Vrouw
    fysiotherapeut
    Caldas da Rainha
    Droog spul is eindeloos houdbaar. Ik had een halve kilo kerrie van de zwarte markt en heb dat jaren gebruikt. Natuurlijk mits het nog naar het product ruikt en niet muf.
    Azijn zie je vanzelf, troebel is weggooien. Olie idem.
     
  3. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    Troebele olie hoef je niet weg te gooien hoor! Dat komt door kou, zodra de olie warmer wordt is ie weer helder.

    Ik ben niet zo streng met houdbaarheidsdata. Het enige dat kan gebeuren is dat er minder smaak aan zit, mits je het droog bewaart uiteraard.
     
  4. Islah

    Islah Niet meer actief

    Die houdbaarheidsdatum staat er alleen op omdat het wettelijk verplicht is... Specerijen en ander droog spul kan járen bewaard worden. Olie ook, alleen azijn zou ik niet meer gebruiken als er van die witte 'dingetjes' in zitten (= schimmel).
    Mijn schoonvader heeft een olijfboomgaard en dus nemen we vaak van vakantie een jerrycan van soms wel 10 liter olijfolie mee. Dat blijft dus ook maanden staan maar er gebeurt niks mee, hooguit verandert de structuur wat door de kou, maar dat is niet erg.

    Ik ben verder niet strict met houdbaarheidsdata van houdbare producten, sterker nog let er vaak niet eens op. We hebben niet voor niets onze zintuigen om dat te kunnen beoordelen. Ruikt of smaakt het niet meer goed, weg ermee... Anders is het gewoon nog goed.
     
  5. evi83

    evi83 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    2.748
    0
    0
    NULL
    NULL
    Je hebt twee soorten houdbaarheidsdata: te gebruiken tot en tenminste houdbaar tot.

    Te gebruiken tot, daar moet je je aan houden. Na die datum kan je er ziek van worden.
    Ten minste houdbaar tot is een datum tot wanneer de fabrikant de kwaliteit garandeert. Daarna kan het product teruglopen, maar dat hoeft niet. Droge kruiden verliezen in de loop der jaren hun smaak, maar zijn echt heel lang houdbaar. Eieren ook, die kun je wel een maand goedhouden.
     
  6. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Droge specerijen kunnen idd jaren mee, met azijn zou ik wel even uitkijken.
     

Deel Deze Pagina