Dusseldorf vragen

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by juf21, Aug 25, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Hoi meiden,

    Wij hebben afgelopen week te horen dat we waarschijnlijk direct het IVF/ICSI traject in zullen gaan.
    Wij willen hier nog even een paar maanden mee wachten, zodat we het eerst een plekje kunnen geven.
    We willen de onderzoeken (ik ben nog helemaal niet onderzocht, mijn vriend moet 2e keer zaad inleveren) in december gehad hebben, zodat we weten of we nog van zorgverzekeraar moeten veranderen.

    Wij zitten er over te denken om het IVF /ICSI traject direct in Dusseldorf te doen. Maar kan dat eigenlijk wel? Mag iedereen zomaar uit zichzelf naar Dusseldorf, zonder verwijsbrief?

    Ik lees dat er 5 maanden wachttijd is voor een intakegesprek. Is het handig om nu alvast een afspraak te maken? Mag iedereen zo'n gesprek aanvragen?
    We nemen nu even een paar maand de tijd om alles een plekje te geven. Als ik in december bel, kunnen we pas in april een intake. Als ik nu bel is dat januari/februari.

    Mogen zorgverzekeraars ons weigeren, doordat ze kunnen zien dat we dit traject in moeten, of weten dat we naar Dusseldorf willen?

    Bedankt!
     
  2. Roos25

    Roos25 Niet meer actief

    Ik hoop dat ik een paar antwoorden op je vragen kan geven. Ons ziekenhuis had een soort van samenwerking met dusseldorf. We hebben de follikelmetingen en medicatieprogramma via nl gedaan en de punctie en terugplaatsingen via dusseldorf.
    Je moet van te voren wel je verzekering op de hoogte stellen dat je naar het buitenland wilt. Ze vragen om een verwijsbrief van een arts (huisarts of fertiliteitsarts). Doorgaans doen ze dan niet moeilijk. Je krijgt tot het Nederlandse tarief vergoed. Dat betekent dat je zowiezo bij moet betalen in dusseldorf.
    Omdat ik via het Nederlandse ziekenhuis naar dusseldorf ben gegaan, weet ik niet hoe de aanmelding verloopt als je er zo heen wilt.

    Je zou altijd even kunnen bellen, er zitten Nederlands sprekende mensen aan de telefoon. Misschien is het handig om wel vast een afspraak te maken. In dusseldorf doen ze ook nog allerlei onderzoeken, daar gaat ook weer tijd overheen.

    Persoonlijk ben ik zeer te spreken over de kliniek. Ze zijn zakelijk, maar heel netjes en professioneel. Schrijf alles op wat je wilt weten en zorg voor je eigen regie. Ze zien daar zo verschrikkelijk veel mensen.

    Mocht je meer willen weten, vraag maar raak.

    Succes!
     
  3. Bbibi

    Bbibi Fanatiek lid

    Feb 20, 2012
    4,762
    3
    38
    Receptioniste/ financieel admin medewerker
    Dusseldorf
    Er is idd een lange wachttijd in DD. Dus ik zou nu alvast een afspraak maken voor januari. Je hebt een verwijzing nodig wil je recht hebben op vergoeding. Daarnaast moet je toestemming aan vragen bij je zorgverzekeraar ( vooraf!) je moet formulieren laten invullen door een duitse arts en die opsturen met het behandelplan en dus je verwijzing.
    Maar je kunt er dus wel meteen naartoe! Ik loop ook in DD, en dit was ook mijn eerste ICSI behandeling! Dus dat maakt helemaal niets uit! Veel succes gewenst! :)
     
  4. Dat is niet altijd zo. Gezien TS overweegt over te stappen naar een andere verzekeraar, zou ik zeggen; PNO! Doen wij ook volgend jaar ;) Daar krijg je (mits ze het pakket volgend jaar niet veranderen) 200% van het Nederlandse tarief vergoed, en eventueel een 4e poging (als artsen het zinvol achten). Er zijn overigens ook verzekeraars in Nederland die maar 75% van het Nederlandse tarief vergoeden als je je in het buitenland laat behandelen..

    Ik zou ook vast een afspraak maken. De wachttijd is momenteel inderdaad 5 maanden (je kunt eind januari terecht als je nu belt, misschien zitten ze momenteel zelfs al op begin februari).
     
  5. Katja77

    Katja77 Fanatiek lid

    Jan 8, 2011
    1,998
    885
    113
    Groningen
    Ik heb vanochtend een afspraak gemaakt, ik kon 27 januari op zijn vroegst terecht.
     
  6. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Bedankt meiden!
    Ik ga morgen bellen naar Dusseldorf een vast een intakegesprek vragen.
    Maar een verwijzing van de huisarts zal voldoende zijn? Fijn!
    Maar ik kan de zorgverzekeraar toch nog geen behandelplan geven, als ik pas in februari een intakegesprek heb? Zullen de gegevens van het ziekenhuis voldoende zijn, we hebben in december alleen maar 2 semenonderzoeken en een cyclus gevolgd van mij. En ze mogen dus verder niet weigeren omdat ze weten dat we veel kosten gaan maken? Zijn we verplicht om ons eigen risico op het hoogst te zetten?
    PNO was ik al eens eerder tegengekomen, dat gaat 'm dan inderdaad worden! Mag ik vragen wat die kost per maand?
     
  7. Doortje81

    Doortje81 Fanatiek lid

    Feb 20, 2012
    1,453
    1
    0
    Ik ben ook groot fan van PNO verzekering! Heb nu de een na hoogte en neem dan volgend jaar de hoogste voor 4e poging.
     
  8. Nee, dat is niet voldoende ;) Je kunt het behandelplan inderdaad pas inleveren NA je intake en dan krijg je pas toestemming. De meeste verzekeraars hebben een standaard formulier wat dokter S. even in moet vullen en ondertekenen. Ik zou je verzekeraar gewoon eens mailen en daar om vragen :) Bij mij ging het overigens ontzettend snel, de formulieren inscannen en doormailen, en toestemming krijgen van de verzekering :)
     
  9. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Als ik het goed begrijp: PNO heeft dat formulier van Dusseldorf nodig om alles te vergoeden.
    Kan ik gewoon overstappen naar PNO in december?
    En dan in februari dat formulier vanuit Dusseldorf inleveren?
    Moet ik ze dan alvast vertellen in welke situatie ik zit? En kunnen ze mij verplichten het hoogste eigen risico te nemen? Of kan ik zomaar overstappen en ze in februari de formulieren vanuit Dusseldorf opsturen?
     
  10. Mirandje81

    Mirandje81 Actief lid

    Jul 1, 2011
    282
    1
    18
    In dusseldorf doen ze ook micro tese toch ? Kan iemand mij zeggen hoe het ziekenhuis heet in dusseldorf ? Xx
     
  11. juf21

    juf21 Bekend lid

    May 20, 2012
    726
    139
    43
    Ik heb inmiddels gebeld naar Dusseldorf, en we hebben eind januari een intakegesprek staan. De mevrouw aan de telefoon was zó leuk en vriendelijk, dat ik lachend ophing en zowaar zin had om te gaan! :D

    Ik heb haar gevraagd of ik meteen de eerste poging daar mag doen, of dat ik eerst een poging in Nederland moet doen. Maar nee hoor, we mochten zo daar heen komen.
    Het enige wat we mee moeten nemen is een paspoort en de gegevens uit het ziekenhuis.

    Nu moet ik dus alleen nog even uitzoeken of we zonder morren over kunnen stappen van verzekeraar, maar daar hebben we nog wel tijd voor.
     

Share This Page