Mijn zoontje van bijna 18 maanden kreeg afgelopen dinsdag nacht opeens hoge koorts, volgende morgen niks aan de hand. S'middags weer hoge koorts en s'avonds zelf 41.3. Van morgen weer gewoon 37.0. Was om 9.00 wakker net op 10.00 weer naar bed omdat hij jengelig was en voelde wat warm aan dus maar weer getempt en had 37.8. Gisteren was het dus precies het zelfde en s'avonds had hij dus hoge koorts. Vind het echt moeilijk wanneer je nou naar de HA gaat. Wat zouden jullie doen??
Het is inderdaad lastig wanneer je moet bellen he. Maar als ik jou was, belde ik toch eventjes. Je kunt beter te vaak bellen en langskomen voor niets, dan helemaal niet bellen en een heel ziek kindje hebben. Als jij het toch niet vertrouwd, gewoon bellen!!!
Ik vind het nu vooral lastig dat er s'morgens niks aan de hand is en s'avonds en s'nacht is hij echt dood ziek.
's avonds loopt de koorts altijd op (tenminste hier) Meisje heeft ook weleens overdag niets en 's avonds hoge koorts. Maar als je er niet helemaal gerust op bent kun je de HA even bellen voor overleg. Bij ons is hoge koorts in de nacht tot nu toe altijd een teken van kiesjes/tandjes geweest
bij koorts langer dan 3 dagen is het nodig ha te bellen. vaak als er tandjes doorkomen hebben kindjes koorts, bij een virus hebben kindjes ook 3 dagen koorts. langer dan 3 dagen kan wijzen op een bact infectie en moet je de arts laten kijken, antibiotica is dan vaak nodig. ook wanneer je kind duidelijker zieker wordt, niet wil drinken, suf is is het nodig om aan de bel te trekken. alleen af en toe koorts: zetpil geven als het kind zich daarvan beter voelt.
Koorts duidt op een bacterie/infectie. Het lichaam is dus zelf al bezig om het te overmeesteren. Hier met dochter zelfde gehad. 3 weken lang 2 dagen koorts en na de derde week toch ha geweest en bleek ze een luchtweginfectie te hebben. Haar lichaam was dus zelf al bezig,maar kreeg het er niet onder. Als je het niet vertrouwt.....gewoon bellen.
Net geweest en zijn klieren zijn wel wat opgezwollen. Ook zijn rechter oor wat rood. Maar verder kon de arts niks vinden. Van het weekeind moet het over zijn. Anders moeten we maandag terug.