Hallo meiden Mijn dochter is 3 maanden oud en wil ineens niet meer wakker in bed gelegt worden. Ik had in regelmaat en inbakeren gelezen dat het belangrijk is om je kindje bij de eerste moe symptomen wakker in bed te leggen zodat ze zelf kunnen inslapen en daar ben ik met week 5 mee begonnen. Het ging goed tot een week of 2 geleden. In die tijd bleek dat ze 's avond nog honger had en dat mijn bv niet meer genoeg was. Dus haalde ik haar weer uit bed om een flesje te geven. En nu wil ze niet meer wakker in bed en zijn we heel lang bezig om haar in bed te krijgen. Ze kan dit nu toch niet al door hebben????? Ik word hier super onzeker van en weet nu niet meer hoe ik het moet aanpakken. Laten huilen kan ik niet en wordt ze ook heel overstuur van. Ze valt nu steeds uitgeput bij mij op de arm in slaap, maar dat is nou precies wat ik niet wil. En ook overdag wordt het steeds moeilijker en gaat ze steeds meer protesteren alsze op bed moet. Ben zo bang dat ik het verpest. Weet ook niet waarom maar wordt er zooo onzeker van dat ik wel kan huilen.
Dat is wel vervelend ja. Heb je het idee dat ze ergens last van heeft of dat het om aandacht gaat? En begrijp ik goed dat je inbakerd of niet? Volgens mij is dat ook wel de tijd om wat moeilijker in te slapen en graag vast gehouden te willen worden. Kan me van frummel nog wel herrinneren dat hij dat ook had.
Nee ik baker niet in. Gebruik alleen het advies over rust en regelmaat Indy slaapt als ze eenmaal slaapt, ook goed. Ik heb zelf het gevoel dat het om aandacht gaat. Kan ik hier dan gewoon aan toe geven, of moet ik (nu al) consequent zijn??? Ben zo bang dat ik het verpest (onzeker oeps)
Heb je misschien een muziekmobiel aan boven het bed die als "storend" kan werken? Ik merk aan Esmay dat wanneer ze vrij moe is en ik zet de muziekmobiel boven haar bed aan dat ze dan enorm gaat krijsen! Als ik dat ding uitzet valt ze in slaap....
5 minuten tegen je aanhouden voordat je haar in bedje legt. dan kan je sussen en zachtjes op de rug kloppen tot ze slaapt. tenzij ze van streek raakt, weer oppakken. niet laten huilen hoor!
we hebben hetzelfde gehad bij ons meisje op die leeftijd. komt wel goed. belangrijk dat je liefde geeft. in het begin moet je die vetrouwensband creeeren. ik merk nu pas dat ze 5 maanden is dat het niet meer enkel basisbehoeften zijn. maar ik vind dat ze ons nodig hebben en dan moeten we er voor hen zijn. je verpest helemaal niets. nu pas rond de 5 maanden merk ik dat ze huilt en wanneer ik de kamer binnenkom lacht ze dus nu beginnen de streken. ik moet wat strenger zijn maar toch is het belangrijk dat ze altijd weet dat we er zijn dus blijf ik bijvoorbeeld even bij haar in de kamer met mijn hand op haar rugje voor dat ze slaapt. veel geluk! en twijfel niet aan jezelf. je doet het goed!
Niet laten huilen? Er zijn ook kindjes die zichzelf in slaap huilen..... En ook kindjes die dat eerst nooit deden maar die dat na een tijd toch gaan doen huilen voordat ze in slaap vallen... Dus wat je zegt niet laten huilen vind ik persoonlijk niet helemaal terecht... Goed als ze helemaal overstuur zijn en echt krijsen (een moeder weet dat verschil wel) ja dan is het logisch maar niet als ze maar een beetje huilen / jengelen.... Dan laat ik haar gerust 5 minuten heen doen dan valt ze vanzelf in slaap.... Maar dat is mijn persoonlijke mening!
Nee we hebben geen mobiel boven het bedje hangen. Wel las ik op internet dat een radiootje het gevoel van eenzaamheid wat kan verminderen. We hebben een babyphone met slaapliedjes, die zijn we nu aan het proberen en het lijkt goed te gaan 8). Maar niet te vroeg juichen hihi
Nou dat werkt dus niet grrrrr Ze was net weer helemaal overstuur. Toch maar uit haar bedje gehaald en toen is de binnen 5 minuten bij mij op schoot in slaap gevallen. Daarna in haar bedje gelegd en haar niet meer gehoord (sinds 8 uur) Is het niet erg dat ik hier aan toe geef? Voel me zo'n push over. Of heeft ze dit nu gewoon nodig???
Ik denk dat je gelijk hebt dat er veel kindjes zijn die nog wat jengelen voordat ze in slaap vallen. Dat bedoelde ik niet. Ik bedoel echt huilen. Het is denk ik heel belangrijk voor babies dat ze zich veilig voelen en vertrouwd. Voor mij heeft dat altijd het beste gevoeld.
Mijn kleine meid jengelde eerst idd ook een beetje. KLonk als proteseteren bijna klagerig. Maar nu is het echt huilen als je er niet heen gaat en dan laat ik haar niet huilen.Dat voelt niet goed.
Daar gaan we weer met dat huilen Wij laten haar rustig af en toe huilen in bed hoor, vooral als ik merk dat ze erg moe is en zichzelf wakker houd gaan we gewoon om de beurt elke 10 minuutjes ff troosten en op een gegeven moment valt ze vanzelf in slaap! Sommige baby's hebben het gewoon af en toe nodig om zichzelf in slaap te huilen zo uiten ze zich, hoe moeten ze het anders doen? Ik ben ervan overtuigt dat als je ze er elke keer maar weer uithaald ze dat op een gegeven moment echt wel in de gaten krijgen hoor, ook met 3 mnd. Maar goed ook daar verschillen de meningen ook weer over
Onze dochter heeft dit nu ook sinds een paar dagen. Zodra ik haar kamer al binnen loop begint het al. Ze is erg nieuwsgierig van aard maar als ze moe is wil ik toch dat ze even gaat slapen. Kan het ook al zijn dat ze ons nu al in de maling neemt want tussen het huilen door begint ze soms dan ook te lachen. Onze dochter is ruim 4 maanden. Is dit een fase? Of probeert ze ons al uit??