Hallo dames, wie weet dit? Wij wachten al een tijd op de goedkeuring van onze hypotheek. Alle documenten zijn nu verzonden aan de geldverstrekker. Ook de offerte is ondertekend. We wachten nu alleen nog op de definitieve bevestiging. Vandaag kregen we een telefoontje van de financieel adviseur dat de bank nog wat stukken wil inzien. Maar vandaag kregen we ook een mail van de notaris dat de bankgarantie door hen is ontvangen. Nu vraag ik me af. Als de geldverstrekker ons niet wil financieren gaan ze toch geen bankgarantie afgeven? Dus kunnen wij de champagne al klaar zetten? Of kunnen ze nog van de financiering af zien terwijl ze een bankgarantie hebben afgegeven? Wie weet dit/heeft hier ervaring mee? Vind het een rare volgorde..
Bij het afgeven van de bankgarantie is het in feite rond. De notaris heeft dan de borgsom ontvangen op hun rekening. Gefeliciteerd!
Volgens mijn man die bij de bank werkt wel. Daar wordt geen bankgarantie afgegeven voordat alles in orde is.
Nou... Ligt er een beetje aan. Bij ons werd de bankgarantie door een andere bank dan de hypotheekverstrekker afgegeven. Mocht het niet rond komen waren wij onze 150 euro kwijt. Komt denk niet vaak voor maar het is wel mogelijk.
In ons geval hadden we goedkeuring toen we de offerte ondertekend hebben. Daarna hebben hun de bank garantie gestort.
Bij ons zat er ook nog wel wat tijd tussen. De bankgarantie was erg snel rond, dat was een andere partij dan de hypotheekverstrekker. Zat geloof ik wel 3 weken tussen. Inderdaad, als de hypotheekverstrekker niet akkoord gingen, waren we ons geld kwijt van de bankgarantie.